gry planszowe karciane > Guillotine
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Guillotine

Guillotine

Tylko nie strać głowy!

cena:

42.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Amigo
projektant: Paul Peterson

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Opis w przygotowaniu ...

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-22 słaba gra autor: lb_lb

Gra prosta o banalnych zasadach, dla niektórych przeszkodą będzie język na każdej karcie. Mi się gra nie podoba i gdy mam okazję gram w inne. Ciągłe przekłądanie kart powoduje dość sporą losowość i zaplanowanie sobie czegokolwiek w grze graniczy z cudem. Klimat rewolucji francuskiej do mnie nie przemawia. Nie polecam.
dodano: 2009-10-13 autor: szymekinc

Super gierka o ciekawym klimacie. Choć prawdę mówiąc bycie katem to nie łatwa praca ;). Liczy sie logiczne myślenie i umiejętność przewidywania, a czasem nawet trzeba zablefować i zmylić swojego przeciwnika.
dodano: 2009-06-20 zabwany filer w ciekawym klimacie autor: pogons

Gilotyna to jajcarska gra traktujaca temat rewolucji francuskiej gdzie zadaniem gracza jest scinac glowy szlachicow ktorzy dbali o swoja prywate oraz unikanie scinania niewinnych osob. Jest to typowy filer badz gra do piwka. Jedyna bariere moze stanowci jezyk ktorego znajomosc jest konieczna ze wzgledu na to ze 70% kart ma napisy na sobie. Smaczkiem sa natomiast rysunki i napisy na kartach(ich nazwy) ktore czesto sa zabwana gra slowna.

Gra sklada sie z 50 kart postaci ktore jednoczesnie maja nasobie napisane punkty na koniec gry, 60 kart akcji oraz klimatycznej kartonowej gilotyny (wer. niemiecka). Sama rozgrywka jest prosta jak...wiecie co;P Gracz zagrywa/badz nie (jak woli) karte akcji po czym jest zobligowany do sciecia pierwszej postaci w kolejce do gilotyny i dociaga karte akcji po czym ruch robi nastepny gracz. W kolejce stoi 12 postaci a po scieciu ostatniej konczy sie pierwszy dzien (rudna). Rozgrywane sa 3 dni po czym gracz z najwieksza iloscia punktow wygrywa. Gra jest emocjonujaca gdyz karty akcji moga totalnie odwrocic sytuacje na stole wywolujac salwy smiechu gdy nagle gracz ktory mial juz sciac krola za 5pkt bedzie musial zadowolic sie niewinna ofiara za -1. Za ta cone gra warta polecenia.