gry planszowe karciane > Multiuniversum
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Multiuniversum

Multiuniversum

Szaleni naukowcy kontra portale do innych wymiarów!

cena:

44.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Board&Dice
projektant: Manuel Correia

wersja językowa: polska

Opis


Tworzycie drużynę genialnych naukowców pracujących nad ściśle tajnym projektem w laboratorium w CERN. Podczas eksperymentowania z teletransportacją twoja drużyna dokonała przełomowego odkrycia – Portali do innych wymiarów!   Tylko to sobie wyobraź. Portal ukazuje się waszym oczom i już tylko krok dzieli was od alternatywnej rzeczywistości. Wszystko co musicie zrobić to krok naprzód.
Ale! Jest jeden mały problem… Te przerażające stwory po drugiej stronie portalu mogą także przejść do nas… O nie… Zamknijcie te portale! NATYCHMIAST!
Multiuniversum to gra karciana w, której gracze wykonują akcje ze swoich kart by przemieszczać się pomiędzy 5 modułami Zderzacza Hadronów, robić badania, konstruować narzędzia i w efekcie zamykać portale do alternatywnych rzeczywistości.

W swojej rundzie gracze mogą wykonać do 3 akcji ze swoich kart. Możliwości są następujące:

przeprowadzenie badań (dobranie 2 kart na rękę)
przygotowanie narzędzia (z karty)
przemieszczenie się do innego modułu
zamknięcie portalu
wykorzystanie właściwości modułu
Gdy gracz zamyka portal, otrzymuje próbkę rzeczywistości z tegoż świata. Pozwala mu to uzyskać punkty wiedzy a także bonusy (opisane na kartach).

Każdy z modułów ma otwarty 1 portal do innej rzeczywistości. Gra kończy się w momencie wyczerpania 3 stosów portali. Gracz z największą liczbą punktów wiedzy, otrzymuje Nobla i zwycięża grę.

Multiuniversum to szybka gra oparta w całości na kartach, w której ścigamy się z pozostałymi graczami o to, kto pierwszy zamknie portale warte jak najwięcej punktów. Trzeba być czujnym, bo odpowiednio skonstruowana kombinacja u przeciwnika potrafi sprzątnąć nam nagrodę sprzed nosa. Bardzo fajny mechanizm sprawia natomiast, że w zależności od tego, przy którym portalu stoimy, nasze karty mają inne właściwości.

Gra, mimo że prosta i dość szybka, oferuje sporo możliwości kombinowania i planowania. A to, że plany te są często krzyżowane przez przeciwników dodaje tylko emocji. Mimo że wymaga pewnego skupienia, to w większym gronie pozwala też trochę pogadać, zachowując miły balans między angażowaniem uwagi i lekkością rozgrywki. We dwoje staje się wyścigiem o to, kto zbierze więcej portali - dynamicznym, ale bardziej taktycznym.

Dla kogo?

Dla osób szukających stosunkowo szybkiej gry, wystarczająco łatwej, żeby każdy mógł do niej usiąść, a jednocześnie angażującej. W Multiuniversum można grać w skupieniu, a można też podejść do niej na luzie, pograć i porozmawiać - w zależności od potrzeb. Tak samo można skalować sobie poziom interakcji - grać złośliwie lub skupić się na sobie. Z tego względu odnajdą się w niej zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze.

Zawartość pudełka:

5 tokenów naukowców
5 kart laboratoriów
5 kart modułów
20 kart portali
50 kart akcji
(80 kart)
3 instrukcje (Polska, Angielska, Niemiecka)

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-01-16 Ciekawa i mięsista karcianka autor: flowermaiden

Multiuniversum to mała karcianka dla 1 do 5 graczy, w której używając kart w różny sposób staramy się zdobyć jak najwięcej lub jak najlepsze kombinacje kart portali. Gramy jako naukowcy, którzy opracowali technologię otwierania portali do innych światów. Niestety eksperyment nie poszedł tak jak było przewidziane i teraz w pośpiechu trzeba ratować świat przed inwazjami istot z innych wymiarów. Fabularna otoczka najbardziej jest pokazana na grafikach (prześlicznych) i sama rozgrywka nie ma w sobie wielkiego klimatu. To raczej angażująca łamigłówka i wyścig z innymi graczami w docieranie i zdobywanie tych kart, które chcemy.

Bardzo mi przypadła do gustu ta gra. Jest szybka i daje spore możliwości kombinowania. Nie ma w niej dużo bezpośredniej negatywnej interakcji, co najwyżej ktoś może nas ubiec i sprzątnąć nam to co chcemy z przed nosa lub trochę zamieszać w rozmieszczeniu portali. Ale zazwyczaj i tak mamy inne opcje ruchów do wykorzystania. Jest trochę losowo (tak jak w grze karcianej), ale na każdej z kart jest 5 różnych możliwych akcji do wykorzystania.
Jakość kart jest świetna, są grube i estetyczne. Są też dołączone meeple, które symbolizują naszych naukowców. Pudełko jest kompaktowe i z dobrej, grubej tektury. Wykonanie zdecydowanie na plus. Wariant solo jest fajnie pomyślany i daje frajdę.
Multiuniversum to zaskakująco wiele zabawy i rozkminy w małym pudełku. W sam raz na niegłupi filler lub też na kilka partii pod rząd.
dodano: 2017-02-15 prosta mechanika, interesująca rozgrywka autor: minja

Multiuniversum od razu przypadła nam do gustu. Proste zasady, czytelna ikonografia, a jednak sporo decyzji do wzięcia pod uwagę przy swoim ruchu. Jest miejsce na troche negatywnej interakcji - laboratoria mają specjalne możliwości, niektóre pozwalają na zamianę miejsc portali wokół laboratoriów, co może komuś popsuć szyki, lecz jeśli ktoś nie lubi takich zagrywek spokojnie może zrobić coś innego. Dodatkowo w sumie szybka rozgrywka, taka, po której chce się zagrać jeszcze raz. Bardzo fajne, momentami komiczne grafiki, bardzo udane wklejenie tematu w mechanikę. W skrócie gra polega na zamykaniu portali, które, my - naukowcy, chcemy jednocześnie przebadać. Portale zamyka się poprzez wykorzystanie wielofunkcyjnych kart, które świetnie działają. Małe pudełko (zawsze cenię małe pudełka), mała cena (również ważne), super zabawa. Polecam!
dodano: 2017-01-12 Walka z portalami autor: Zizu

Multiuniversum to całkiem sprytna karcianka na 15min, w której dużą innowacją jest system działania kart. Każda z nich to 7 różnych akcji (5 standardowych akcji, 1 narzędzie i 1 discard) i to w różnych kombinacjach a na ręce ma się min. 3 na początku każdej tury - to daje naprawdę sporo przyjemnego kombinowania i optymalizowania swojego ruchu. Ponadto gra wygląda bardzo przyjemnie choć temat jest w niej całkowicie pomijalny w trakcie rozgrywki, bo ważniejsze stają się symbole na kartach zamykanych portali - także ostatecznie jest to gra typu "zbieranie setów". Doczepić mogę się jedynie do tego, że ciężko sprecyzować dla kogo jest ta gra: do gry familijnej może być trochę za trudna, do gry zaawansowanej za krótka. Raczej będzie to szybki filler dla bardziej zaawansowanych graczy. Zdecydowanie warta sprawdzenia również ze względu na cenę!
dodano: 2016-09-12 mała torpeda-gra demoluje autor: michal007

Jestem mile zaskoczony, nie spodziewałem się, że gra będzie tak dobra. Uwielbiam, gdy okazuje się, że w tak małym pudełku możemy znaleźć ,,dużo gry". Multiuniversum dostarcza bardzo dużo intelektualnej rozgrywki, wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych pozycji. Co do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń- ilustracje na kartach są po prostu przepiękne.W tej cenie trudno mi wymienić lepszą grę.
Wymienię zalety gry a jest ich dużo:
Plusy:
1. Grafiki na kartach
2. Mechanika, ilość wyborów w swojej turze akcji trzeba się dobrze zastanowić co chcemy zrobić
3. dobrze napisana instrukcja
4. Interakcja między graczami
5. Skalowalność na bardzo wysokim poziomie,można grać w pojedynkę albo 2,3 i 4 osoby nic się nie traci w żadnym z wariantu
6. Wariant solo i dobrze działa co lekko podniosło mi powiekę :))
7. Cena, więcej na piwo wydajemy:))
8. System punktacji prosty i przejrzysty
9. może posłużyć jak główne danie na wieczór nie tylko jak przystawka czy przerywnik
Wady:
1. zawsze znajdzie się możliwość znalezienia wady ale czy powinno się szukać na siłę??
2. nie jedna gra posiada nędzną mechanikę już nie wspomnę o wykonaniu i cenie
Na koniec powiem gra warta każdą wydaną złotówkę ,jak dla mnie nie posiada wad tylko drobne nie dociągnięcia o których nawet nie warto mówić.Gra dobra na prezent z racji wykonania idealna na każdą uroczystość(urodziny,imieniny albo pod choinkę).