gry planszowe karciane > Qwirkle Karciane
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Qwirkle Karciane

Qwirkle Karciane

Szybkie do nauczenia - szybkie do skończenia!

cena:

33.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: G3
projektant: Susan McKinley Ross

wersja językowa: polska

Opis


Sześć różnych symboli w tym samym kolorze lub sześć takich samych symboli w różnych kolorach tworzy Qwirkle. Do tego momentu zasady pozostają bez zmian. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych Qwirkli, karty układa się w oddzielnych rzędach. Ponadto można je dowolnie przegrupowywań i na nowo układać, próbując w ten sposób stworzyć i zebrać Qwirkle. Oczywiście – zanim któryś ze współgraczy nie sprzątnie ich nam sprzed nosa...

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Qwirkle Karciane:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-05-21 Sympatyczne, ale nie dla 2 graczy autor: Krzysztof Budny

Karciane Qwirkle są jednym z lepszych małych tytułów od G3 (tych w pudełkach rozmiarów Fasolkowych) z ostatniego roku. To sprytna ciągle zmieniająca się łamigłówka, która działa bardzo dobrze w 3 osoby (chociaż czasami przepala zwoje), ale niestety nie pokazuje pełni możliwości przy 2 graczach. Niestety w obu przypadkach losowość może dać w kość (ale w sumie to karcianka).
Kolejnym, dużo większym problemem jest czas oczekiwania na swój ruch. Każdy gracz może tyle namieszać, że plany jakie mamy tuż po swoim ruchu możemy wsadzić sobie w buty. O. A potem siedzimy i głowimy się nad jedną z 5-6 opcji (dość złożonych, bo to gra o przekładaniu kart w stosach, tak żeby zrobić SOBIE dobrze, a innym niekoniecznie).
Jakość kart – bardzo dobra. Instrukcja napisana nieco chaotycznie, ale tragedii nie ma.
W 3 osoby, w dobrej cenie zdecydowanie polecam.