gry planszowe karciane LCG > Gra o Tron LCG - II edycja
GRY KARCIANE LCG
logo przedmiotu Gra o Tron LCG - II edycja

Gra o Tron LCG - II edycja

Druga edycja gry karcianej osadzonej w uniwersum Gry o tron.

cena:

138.90 64.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Galakta (2015)
nr katalogowy:PL-GT01

wersja językowa: polska

Opis


W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej.”
–Cersei Lannister
W całych Siedmiu Królestwach i za Wąskim Morzem, Wielkie Rody Westeros stają do walki w gwałtownym konflikcie. Dołączcie do sił Rodu Starków, Lannisterów, Targaryenów, Baratheonów, Greyjoyów, Martellów lub Tyrellów w walce o kontrolę nad Żelaznym Tronem lub przywdziejcie czerń i wspomóżcie Nocną Straż w jej wysiłkach obrony Muru i ochrony królestwa ludzi.

Gra o Tron: Gra karciana pozwala graczom wziąć udział w politycznych intrygach, zdradach i wojnach osadzonych w uniwersum bestsellerowych powieści z cyklu Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Wykorzystując elementy, które składały się na sukces pierwszej edycji gry karcianej Gra o Tron, niniejszy zestaw podstawowy drugiej edycji umożliwi rozpoczęcie nowej przygody z grą zarówno nowym, jak i doświadczonym graczom. Ponieważ Gra o Tron: Gra karciana jest żyjącą grą karcianą (ang. Living Card Game), regularnie będą pojawiać się nowe karty, które pozwolą graczom rozbudować zawartość tego zestawu i tworzyć swoje własne, wyjątkowe talie.

Kto zatriumfuje nad innymi pretendentami i zadecyduje o losach Westeros?
Gra o Tron właśnie się rozpoczęła…

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 6 kart tytułów ● 8 kart stronnictw ● 28 kart fabuły ● 192 karty graczy ● 30 żetonów złota ● 30 żetonów władzy ● 10 żetonów wpływów ● 1 żeton pierwszego gracza ● 1 Zasady wprowadzające ● 1 Kompletna Księga Zasad ●

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-11-09 2 Gra o Tron autor: Marcin Milczarek

Nic nie wiesz, Jonie Snow
— Ygritte, "dziewczyna" Jona Snowa

Tym klimatycznym wstępem witam wszystkich miłośników zarówno Gry o Tron jak i graczy LCG.
W nasze ręce trafia 2 edycja karcianej gry "Gra o Tron" w której gracze wcielają się w różne rody z serii Starków, Lannisterów, Targaryenów, Baratheonów, Greyjoyów, Martellów oraz Tyrellów, nie zabraknie neutralnej strony czyli słynnej Nocnej Straży.
Gracze kontrolują różne znane postacie, jednostki, znane miejsca, wykorzystują karty fabuły by nadać grze epicki wymiar, wykorzystują zdolności tytułów by zyskać przewagę , by ostatecznie zdobyć żelazny Tron.

Co nowego dostajemy w 2 edycji: Piony z planszą tytułów zostały zastąpione kartami które bardzo ułatwiają grę (są troszkę mniej klimatyczne od pionów jak z szachownicy ale na pewno wygodniejsze). Dostajemy nowość karty stronnictw , które są nową wersja kart pozwalających łączyć ze sobą rody (co pozwala na fajne kombinacje deków). Dostajemy karty fabuły , troszkę poprawione i według mnie lepsze od starszych wersji, karty graczy z postaciami, wytrzymałe jak pierwsza edycja (duży plus) troszkę inne grafiki i kolorystyka (dla jednych plus dla innych minus). Na koniec sporo wytrzymałych żetonów i bardzo dobre 2 instrukcje z początkowymi i zaawansowanymi zasadami.

Podsumowując jest to poprawiona (według mnie) wersja bardzo dobrej gry karcianej , to odświeżenie pozwoli mi na pewno nacieszyć się bardziej gra gdyż z powodów utrudnienia dostania wielu pierwszych dodatków do poprzedniej edycji gracze nie mogli w pełni cieszyć się wszystkimi jej aspektami. Polecam zarówno początkującym jak i starym wygom.