gry planszowe karciane LCG > Lord of the Rings LCG: Core Set
GRY KARCIANE LCG
logo przedmiotu Lord of the Rings LCG: Core Set

Lord of the Rings LCG: Core Set

Przeżyj przygodę w Śródziemu!

cena:

159.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 13 lat

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:MEC01
projektant: Nate French

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


„Ale nie do nas należy panowanie nad wszystkimi falami przepływającymi przez ten świat; my mamy za zadanie zrobić, co w naszej mocy, dla tej epoki, w której żyjemy, wytrzebić chwasty ze znanego nam pola, aby przekazać następcom rolę czystą, gotową do uprawy. Jaka im będzie sprzyjała pogoda to już nie nasza rzecz i na to nie możemy mieć wpływu.”
— Gandalf, Powrót Króla

We Władcy Pierścieni: Grze karcianej gracze prowadzą drużynę śmiałków, odbywających niebezpieczną wyprawę po świecie Śródziemia. Od jasnych pól Shire’u po niebezpieczne ścieżki Mrocznej Puszczy, i po potężne królestwa Gondoru i Rohanu, znani z książek bohaterowie przyłączają się do zmagań z Mrocznym Władcą, Sauronem.

Władca Pierścieni: Gra karciana jest grą kooperacyjną dla 1-2 graczy, działających wspólnie, aby pokonać scenariusz, rozgrywający się samoistnie zgodnie z zasadami gry. Jeśli gracze posiadają drugą kopię tego zestawu podstawowego, w grze może uczestniczyć do 4 graczy. Władca Pierścieni jest Żywą Grą Karcianą® - w nowych dodatkach będą regularnie wprowadzane nowe karty i wyprawy, pozwalające graczom samodzielnie zmieniać zawartość tego zestawu lub tworzyć całkowicie oryginalne talie.

Zawartość pudełka:

  • 12 kart Bohaterów
  • 10 kart Wyprawy
  • 120 kart Graczy
  • 84 karty Spotkań
  • 2 plansze zagrożenia
  • 40 żetonów obrażeń
  • 26 żetonów postępu
  • 30 żetonów zasobów
  • 1 znacznik pierwszego gracza

 

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Lord of the Rings LCG: Core Set:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-05-11 Do oszlifowania autor: iguana

Grałem kilka razy, parę razy z kimś, parę razy solo i oto wnioski.
Gra solo jest absurdalnie trudna i sądzę, że gra nie została zbalansowana pod tym kątem. W ogóle, WP jest sporym wyzwaniem i losowość potrafi dać ostro w kość. Przy scenariuszach nr 2 i 3 można wygrać fuksem albo przegrać pechem. Co kto lubi, ale ja mam mieszane odczucia. Gra pewnie zyska wraz z dodatkami, ale póki co idealna nie jest. Middle-Earth the Wizard CCG podobało mi się znacznie bardziej, nawet solo. Z kolei taki Warhammer:Inwazja opływał miodem już przy pierwszej partyjce. Tu, po jednym razie, czuje się rozdrażnienie i chęć wymiany na inny tytuł.
Zakup doradzam: - jeśli jesteś fanatykiem Tolkena; -jeśli się wahasz, że polski nakład niedługo się wyczerpie; -jeśli nie irytuje Cię losowość.
Pozostałym osobom radzę zaczekać na dodatki i zobaczyć, w którą stronę pójdą autorzy. Dlatego tylko 3-ka. Zdecydowanie, jest wiele lepszych gier na rynku.
dodano: 2011-05-09 świetna karcianka LCG autor: Marcin Milczarek

Na wstępie napisze ze jest to kolejna karcianka w formacie LCG Living Card Game wcześniejszymi sa Warhammer Invasion, Game of Thrones i Call of Cthulhu, ale co wyróżnia ta karcianke w świecie Tolkienowskiego władcy pierścieni??? Odpowiedzi są bardzo proste , pierwszym wyróżniającym elementem jest to ze można grac w nią w jedna osobę, w większości karcianek potrzeba przeciwnika a tu zaskoczenie które powoduje ze jest to bardzo interesującą karcianka. Następnym wyróżnieniem jest sama gra której przebieg jest bardzo ciekawy i różniący się od standardowych gier ale nie będę dokładnie tego opisywał żeby nie zepsuć graczom przyjemności odkrywania tego samemu.

Samo wykonanie karcianki stoi na najwyższym poziomie tak jak praktycznie wszystkie produkty Fantasy Flight Games , wszystkie elementy są wytrzymałe i doskonale wykończone, same karty maja naprawdę fantastyczne grafiki a opisy kart są przejrzyste i zrozumiałe dla każdego gracza.
Podsumowując karcianka ta ma tylko jedna wadę praktycznie w podstawę może grac już 4 osoby ale znaczniki zagrożenia są tylko dla 2 graczy ale jest ot drobny mankament, wiec mogę polecić ta grę wszystkim zarówno miłośnikom Władcy Pierścieni, karcianek LCG czy ludziom dopiero zaczynającym swoja przygodę z karciankami.