gry planszowe karciane LCG > Horror w Arkham LCG Nathaniel Cho – Talia początkowa badacza
GRY KARCIANE LCG
logo przedmiotu Horror w Arkham LCG Nathaniel Cho – Talia początkowa badacza

Horror w Arkham LCG Nathaniel Cho – Talia początkowa badacza

Gotowa do gry talia badacza, a także 26 dodatkowych kart do jej ulepszania w miarę postępowania rozgrywanej właśnie kampanii.

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Galakta (2020)
nr katalogowy: PL-AHC47

wersja językowa: polska

Opis


Każda z Początkowych talii badacza zawiera złożoną z 34 kart, gotową do gry talię badacza, a także 26 dodatkowych kart do jej ulepszania, w miarę postępowania rozgrywanej właśnie kampanii. Być może nie mieliście wcześniej do czynienia z tą grą – jeżeli ktoś z waszych znajomych posiada już własną kolekcję produktów z serii Horror w Arkham: Gra karciana, nie musicie już kupować Zestawu podstawowego i tworzyć własnej talii, by móc swobodnie dołączyć do przygody. Możecie po prostu wybrać najbardziej przypadającą wam do gustu Podstawową talię badacza i od razu zacząć grać!

Nawet jeśli jesteście już wytrawnymi graczami, również jest wiele argumentów za tym, by sięgnąć po którąś z Podstawowych talii badaczy. Każdy z tych badaczy pojawia się po raz pierwszy w Horror w Arkham: Grze karcianej do dyspozycji graczy, a trójka z nich jest całkowicie nowa w uniwersum Horror w Arkham! Każda talia podstawowa składa się z zupełnie nowych , nie występujących nigdzie indziej kart, stwarzając przy tym doskonałą okazję na poszerzenie swej kolekcji kart i odkrycie nowych sposobów i strategii na rozgrywkę. Doskonale nadaje się również by pomóc jakiemuś znajomemu rozpocząć swą przygodę z Horror w Arkham: Grą karcianą!

Jako doskonały pięściarz, Nathaniel Cho miał przed sobą świetnie zapowiadającą się karierę, którą niestety zaprzepaściło jego spotkanie z gangiem O’Banniona. Od tego momentu, postanowił, że lepiej wykorzysta swoje pięści, patrolując ulice i broniąc innych przed krzywdą. W roli Strażnika, Nathaniel Cho (Talia początkowa badacza – Nathaniel Cho, 1) jest nieustraszonym obrońcą, zawsze gotowym by chronić swych towarzyszy i gołymi pięściami stłuc na miazgę mityczne stwory. Tak skutecznie, że za każdym razem, kiedy zadaje wrogowi obrażenia poprzez kartę wydarzenia lub zdolność Walka z karty wydarzenia, zadaje 1 dodatkowe obrażenie.

Odzwierciedlając jego bojowość, talia Nathaniela jest przepełniona kartami zorientowanymi na walkę. Przykładowo, Kontra (Podstawowa talia badacza – Nathaniel Cho, 12) pozwala szybko zrewanżować się atakującemu wrogowi, a Podwójny cios (Podstawowa talia badacza – Nathaniel Cho, 17) daje szansę na wykonanie podwójnego ataku w ramach jednej akcji! Oczywiście, najlepiej gdy Nathaniel wdzieje swoje Rękawice bokserskie (Podstawowa talia badacza – Nathaniel Cho, 5), by jeszcze lepiej radził sobie z przeciwnikami a dodatkowo miał szansę na dobranie wydarzenia z cechą Duch po pokonaniu każdego wroga.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-11-24 ciekawa postać autor: Miszon

Talie początkowe badaczy to taki produkt z serii Horror w Arkham gra karciana, który był reklamowany jako idealny dla graczy, którzy nie chcą tracić czasu na myślenie długo nad swoją startową talią, tylko chcą rozłożyć grę, wyjąć karty i grać.

I to założenie talie badaczy spełniają świetnie. Są bardzo dobrym pomysłem dla graczy, którzy chcą zaprosić znajomego i pokazać mu, na czym polega ta gra, nie zanudzając na wstępie informacjami o zasadach budowy talii. W pudełku mamy nie tylko rękę startową, ale też zestaw kart, które będziemy mogli zakupić w trakcie kampanii za punkty doświadczenia. W zasadzie możemy "olać" kompletnie rozmyślanie nad dodawaniem innych kart do talii (co nie znaczy żę nie warto tak zrobić i dodać kilka kart neutralnych, uniwersalnie dobrych).

W drugą stronę działa to trochę gorzej: Nathaniel jest bardzo fajnym badaczem, z mocarnymi umiejętnościami walki, ale jest dość specyficzny i większość jego kart pasuje tylko jemu i raczej trudno będzie dać je innym badaczom, tak aby sensownie ich używali (OK, znajdzie się kilka takich, ale większość to jednak typowo "królestwo Nathaniela").

Warto dodać, że Talie badaczy rozwiązują także częściowo problem konieczności zakupu drugiego zestawu podstawowego: talia Nata jest na tyle dobrze skrojona, że nie ma większej potrzeby dobierania do niego podwójnych zestawów kart z core setu, istnieje duża szansa że poradzi sobie tylko swoją talią.
Oczywiśćie, jak każdy badacz nastawiony tylko na walkę, będzie miał problemy w badaniu, także może mieć problem w grze solo w misjach, gdzie jest mało walczenia, ale już w grze duecie czy większym gronie, to będzie wspaniałym wymiataczem, załatwiającym za innych badaczy problemy z potworami.
Myślę że jeśliby wybierać 1 talie z grona talii badaczy, to najlepiej wybrać właśnie tę.