gry planszowe inne > Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men
GRY INNE
logo przedmiotu Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men

Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men

Szybka gra kościana w uniwersum Marvela.

cena:

69.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Wizkids
projektant: Eric M. Lang

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men to kolekcjonerska gra kościana, w której budujesz swój własny zestaw kości, którym następnie będziesz starał się pokonać przeciwnika.

Gracze zarządzają drużyną superbohaterów, w której każdy z nich - Kapitan Ameryka, Wolverine, Spider-Man i inni - są reprezentowani przez dedykowaną kostkę. Każda drużyna musi zawierać co najmniej 15 kości, a w trakcie gry gracz może dokupować kolejne kości tylko ze swojej drużyny.

Każdy bohater ma jedną lub więcej kart, na której znajdują się opisy jego specjalnych umiejętności aktywowanych zależnie od wyrzuconej na kostce wartości. Z kolei w boosterach do gry znajdują się różne wersje kart co pozwala na lepsze dostosowanie swojej drużyny do naszego stylu gry.

Gracze mogą używać kości do zbierania energii, rekrutowania nowych bohaterów oraz do walki. Dodatkowo, każdy gracz rozpoczyna grę wykładając na środku stołu dwie karty akcji podstawowych, które następnie obaj gracze mogą kupować.

Jeden z graczy wygrywa grę wtedy gdy punkty życia jego przeciwnika spadną do zera.

Zestaw startowy Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men zawiera:
44 specjalne kości
38 kart
dwa woreczki na kości
instrukcję

W każdym zestawie dodatkowym (boosterze) znajdują się dwie kości oraz odpowiadające im dwie karty postaci.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-03-23 Bohaterowie w nowej odsłonie autor: Corqan

Marvel Dice Masters Avengers vsersus X-Men to dwuosobowa gra, w której naszym celem jest pokonanie naszego przeciwnika. Robimy to przez rzucanie kośćmi dzięki czemu możemy kupić naszych bohaterów i wystawić ich do gry. W tym starterze dostajemy bohaterów ze świata Marvela - Avengersów i X-Menów. Gra pozwala na starcia 4 bohaterów na 4. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, a liczba bohaterów pozwala na zróżnicowane rozgrywki.
Gra wydana jest dość słabo, niektóre kości są nieczytelne i szybko się niszczą. Karty też mogłyby być lepsze (każda karta powinna mieć indywidualną grafikę). Woreczki na kości są papierowe i nie nadają się do niczego, trzeba kupić zamienniki. Pudełko na grę również jest słabej jakości.
Marvel Dice Masters Avengers vs. X-Men jest to gra kolekcjonerska. Oznacza to że dużą frajdę sprawia kupowanie do niej dodatkowych paczek tak zwanych boosterów, w których dostajemy nowych bohaterów.
Składanie swojej drużyny jest przyjemne, myślenie jak bohaterowie ze sobą będą współpracować jest ciekawym elementem gry. Sama rozgrywka jest emocjonująca i ciekawa.
Ogólnie gre polecam, ale trzeba wiedzieć, że gra dużo zyskuje jak posiada się trochę dodatkowych postaci z boosterów.
dodano: 2014-05-21 Dice building :] autor: Mateusz Górski

Zasady można sobie zobaczyć na filmikach, aj od siebie mogę powiedzieć, że gra się bardzo fajnie i pomimo kości jakoś nie mogę narzekać na zbytnią losowość. Początkowo zasady przytłaczają, ale po kilku rozgrywkach okazują się banalne - rzucamy, kupujemy, atakujemy, rzucamy, kupujemy, atakujemy itd

jedyną wadą jest mała ilość postaci i brak boosterów w polsce, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni :]