gry planszowe inne > Mr.Jack (edycja polska)
GRY INNE
logo przedmiotu Mr.Jack (edycja polska)

Mr.Jack (edycja polska)

Taktyczna gra detektywistyczna.

cena:

81.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 9 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Bruno Cathala , Ludovic Maublanc

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Wąskie uliczki dzielnicy Whitechapel skrywają swoje mroczne tajemnice. Jack (zwany też Kubą Rozpruwaczem) przemyka niezauważony pod osłoną nocy… Do Londynu przybyli najlepsi detektywi, aby złapać złoczyńcę, zanim ciemność skryje jego niecne uczynki na zawsze. Śledczy są coraz bliżej... Lecz Jack jest bardzo przebiegły. W rzeczywistości podszywa się pod jednego z tropiących... Czy pozostałym uda się go zdemaskować?

Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas której zmierzą się: najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów Kuba Rozpruwacz; oraz najwspanialsi przedstawiciele Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele.

Na czym gra polega?
W trakcie rozgrywki, jeden z graczy przyjmie rolę Kuby Rozpruwacza, który po dokonaniu zbrodni próbuje opuścić szczelnie zamknięty East End. Osoba wcielająca się w postać złoczyńcy staje się ukrytym zbrodniarzem - jednym z ośmiu pionków na planszy - którego celem jest pozostanie w ukryciu bądź ucieczka z miejsca zdarzenia.
Drugi gracz - przedstawiciel Scotland Yardu - w trakcie gry ma tylko jedną szansę na udane odgadnięcie sprawcy!
Gracze będą przemieszczać nawzajem wszystkie pionki na planszy, aby spróbować wymanewrować drugiego gracza. W tym celu postaci będą raz po raz wchodzić bądź opuszczać oświetlone miejsca dając informacje naszym detektywom o podejrzanym.
Gra kończy się ujęciem Kuby, jego ucieczką bądź nieudaną próbą wskazania mordercy.

Zawartość pudełka:

8 pionków postaci
8 kart postaci
8 kart alibi
plansza
2 żetony kordonów
2 żetony włazów
6 żetonów latarni
znacznik tury
karta świadka
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-10-02 Polecam : ) autor: Hubert Leszczyński

Można to porównać do szachów na sterydach : ) Łamigłówka z fajnym klimacikiem, bardzo prosta do wytłumaczenia i łatwo się wciągnąć. Ja z dziewczyną się zagrywamy. Fajny przerywnik, albo gdy nie mamy na nic większego czasu.
dodano: 2013-09-24 Dla 2 detektywów autor: Jagoda

Świetna gra dla dwóch osób. Proste zasady, krótka rozgrywka, która zachęca do rewanżu. Należy się "nauczyć" w nią grać, gdyż chwila nieuwagi, mały błąd może spowodować bardzo szybką identyfikację mr Jacka. Początkowo może się wydawać, że gra jest zbyt prosta. Jednak zapoznanie z mechaniką, nauka na błędach sprawia iż coraz skuteczniej można zarówno gonić, ale i uciekać. Super mechanika z oświetlonym/nieoświetlonym jackiem, każe przewidywać ruchy w przód, podobnie tury prowadzone przez 4 z 8 postaci. Świetna rozgrywka zarówno jako mr Jack jak i Detektyw. Plansza świetna, super mechanizm blokowania, twarde sztywne karty, świetne elementy: studzienki, lampy, drewniane dwustronne pionki. Jedyny zarzut to wizerunki postaci- szkoda że są takie trochę bajkowe- ja wolałabym żeby były mniej Disney'owskie oraz cena- troszkę wysoka jak za białe pudełko bez porządnej wypraski i niewielką ilość elementów. Niemniej bardzo, bardzo, bardzo polecam.
dodano: 2011-12-02 Bardzo dobra! autor: razul

Doskonała dedukcyjna gra dla dwóch graczy. Bardzo solidne wykonanie - po kilkunastu rozgrywkach praktycznie nie widać śladów zużycia. Grafika moim zdaniem bardzo dobra i wprowadza fajny klimat, ale wśród współgraczy zdania były podzielone.
Sama rozgrywka to 20-30 minut intensywnego myślenia. Gracz wcielający się w postać Kuby Rozpruwacza ma za zadanie uciec z planszy lub pozostać nieuchwytnym do końca rozgrywki. Drugi gracz ma za zadanie zidentyfikować Kubę, a następnie go złapać. Zabawa jest przednia! Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wykorzystanie specjalnych umiejętności każdej postaci, wykorzystywanie błędów przeciwnika oraz odrobina blefu.
dodano: 2011-09-15 Dobra gra na 2 osoby autor: Marcinnn

Mr. Jack to dobra pozycja dla wszystkich, którzy mają problem z zebraniem większej ilości osób do gry.
Jest to gra na 2 osoby, gdzie jedna wciela się w Kubę Rozpruwacza, a druga w poszukującego go policjanta.
W pudełku znajduje się plansza, solidne pionki postaci oraz karty. Wszystkie elementy są wykonane solidnie i wyglądają ładnie.
Zapoznanie się z regułami gry jest proste. Gra się również przyjemnie. Rozgrywka trwa maksymalnie 8 rund, w czasie których osoba grająca policjantem musi znaleźć złoczyńcę. Mechanika gry jest dobrze przemyślana i zmusza do myślenia, z jednej strony nad jak najlepszym ukrywaniem "złego" bohatera, a z drugiej strony na jak najszybszym rozszyfrowaniu postaci na planszy.
Dzięki dobrze wyważonemu mechanizmowi w grze odczuwa się emocje. Technika gry polegająca na zmyleniu przeciwnika dobrze oddaje charakter gry na 2 osoby. Ważna jest jak najlepsza strategia.
Moim zdaniem cena za grę jest za duża, pomimo dobrego jej wykonania. Zwłaszcza, że gra zachęca do zakupu dodatków i wtedy koszty już znacznie rosną.

Plusy:
- miodność,
- możliwość gry w 2 osoby (jest zrównoważona),
- wielość opcji rozgrywki,
- interakcje między graczami,
- szybka do wytłumaczenia,
- bardzo wysoka jakość wykonania.

Minusy:
- cena.

Polecam przede wszystkim dla osób, które mają problem z zebraniem większej ilości osób do grania. Dobra grywalność.
dodano: 2011-05-01 dla lubiących gry detektywistyczne autor: bożenka

Jest to jedna z nielicznych gier, w której możemy się wcielić w detektywa i w tym przypadku zabójcę, a konkretnie w Kubę Rozpruwacza. Cała akcja rozgrywa się w czasie jednej nocy w londyńskiej dzielnicy Whitechapel. Mechanika gry jest bardzo prosta, a tłumaczenie zasad i ich zrozumienie nie zajmuje więcej niż 3min. Sama rozgrywka jest dosyć dynamiczna i nie pochłania w większości przypadków więcej niż 20min. Pomimo tak krótkiego czasu jednej partii, rozgrywka jest bardzo ekscytująca i zmusza do myślenia. Każde nasze posunięcie musi być bardzo przemyślane, a użyta do tego celu postać konsekwentnie wybrana. Podczas gry mamy do dyspozycji 8 postaci (każda postać posiada unikalne zdolności), którymi poruszamy się naprzemiennie w pewnym określonym schemacie. I tak detektyw próbuje w kolejnych turach wykluczać kolejne osoby z kręgu podejrzanych, a Mr. Jack próbuje te plany jak najskuteczniej popsuć, z jednoczesnym podjęciem próby ucieczki. Elementami wzbogacającymi rozgrywkę są ruchy kanałami - których wejście/wyjście możemy w określony sposób blokować, zapalanie i gaszenie ulicznych lamp gazowym - umożliwiają identyfikacje postaci, a także przesunięcie kordonów policyjnych blokujących drogę ucieczki Mr. Jack`owi z dzielnicy. Minusem jest to, że po kilkunastu rozgrywkach niektórzy gracze mogą dojść do wniosku iż gra jest trochę niezbalansowana, a grający detektywem ma łatwiej – wg mnie taki element jest zauważalny nieznacznie, co powoduje ze gra „złą” stroną staje się bardziej ekscytująca i bardziej wymagająca przemyśleń i panowania. Wykonanie gry jest staranne i solidne, ze szczególnych zwróceniem uwagi na karty postaci i ich odzwierciedlenie drewnianych pionków. Gorzej jest wykonana sama plansza, patrząc jedynie z punktu kolorystyki – ogólnie wpada w szare pastelowe kolory, a można było ja troszkę ożywić. Podsumowując jest to lekka i bardzo przyjemna gra z zaskakującym elementem jakim jest zmuszenie gracza do sporej „kombinatoryki”. Z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł wszystkim, którym klimaty detektywistyczne są bliskie. Radek
dodano: 2011-04-10 doby ale za drogi produkt autor: adrianalien

Zacznę może od początku.
# Cena - Jest za wysoka, jak za planszę, kilka drewnianych krążków i parę kartonowych kart (wszystko jest bardzo dobrej jakości). Uważam, że Mr. Jack powinien kosztować 60-70 zł, nie więcej. Niestety, jest to wydanie zagraniczne i pewnie stąd ta cena. Za cenę wystawiam ocenę 1 (nie da się w racjonalny sposób wytłumaczyć jej wysokości).

# Jakość - Jak już wspomniałem, gra wykonana jest bardzo starannie. Plansza, karty i żetony wykonane są z grubego kartonu. Dzięki temu gra nie zużyje się (nie zniszczy) tak szybko. Pionki - gracz dostaje kilka drewnianych krążków (9 sztuk) plus naklejki. Co do tego miałem największe obawy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie (nalepianie naklejek na pionki). Ale po kilkudziesięciu rozgrywkach muszę stwierdzić, że zdają egzamin. Gra nie zawiera żadnych elementów w języku angielskim, wystarczy przeczytać polską instrukcję. Podsumowując - nie mam się do czego przyczepić i za jakość wystawiam 5.

# Wiek gracza - gra jest przewidziana dla osób od 9 roku życia. Nie wiem czym kierował się wydawca sugerując taką granicę wieku. Gra wymaga myślenia strategicznego, planowania ruchów o kilka kolejek naprzód, przewidywania ruchów przeciwnika. Mam duże wątpliwości, czy 9 latek posiada takie umiejętności (mam 10 letnią siostrę). Przy rozgrywce dorosły vs. dziecko należy dawać dzieciakowi duże fory, żeby gra nie skończyła się już w 3 turze. Ogólnie uważam, że nie jest to gra dla dzieci w tym wieku (są znacznie lepsze gry dla dzieciaków w tej kategorii cenowej). Optymalną granicą dla mnie byłoby 14 lat. Ale jest to tylko moje subiektywne odczucie. Nie będę oceniał tego elementu.

# Grywalność - "Bajkowa" plansza, ilustracje nie pomagają wczuć się w klimat Londynu, po którym grasuje Kuba Rozpruwacz. Wg mnie powinna być mroczna, bardziej poważna (jak np. w Draculi). Ale nie to jest najważniejsze. Ważne, że gra daje dużo radości i pozwala miło spędzić czas. Nie będę się zagłębiał w zasady i mechanikę gry, jeżeli chcecie zapoznać się z nimi przed kupnem proponuję przeczytać instrukcję lub obejrzeć filmik na Youtube. Na koniec kilka słów o czasie rozgrywki. Zabawa trwa średnio 30 minut. Niektórym może się wydawać, że to krótko. Ale przez pół godziny mózg gracza działa na pełnych obrotach. Jak wcześniej wspomniałem gra wymaga planowania i przewidywania ruchów. Tu daję ocenę 4 (za brak klimatu).

Podsumowując grze daję 3+ (jeżeli ktoś nie zwraca uwagi na cenę to niech da grze 4+). Jeżeli macie już sporo gier dwuosobowych i dużo kasy to możecie ją kupić. Jeżeli szukacie swojej pierwszej gry dla 2 osób a macie akurat ok. 120 zł to polecam kupić 2 inne gry, które są o połowę tańsze (np. Basilica) a na dodatek będziecie mogli grać w nie na zmianę. Mr. Jack'a polecam kupić jeżeli znajdziecie go gdzieś w promocyjnej cenie, ale nie za 120 zł.
dodano: 2010-11-03 Dwuosobowa rewelacja autor: Adam Sikorski

Grę kupiłem na własną zgubę - teraz żona nie chce grać w nic innego, tylko w Jacka. Bardzo solidne wykonanie, grube karty oraz plansza, proste reguły i niesamowita miodność. A ucieczka tytułowym Jackiem to dopiero wyzwanie. GORĄCO POLECAM
dodano: 2009-11-27 inna :-) autor: Sencek

Poszukiwaliśmy dobrej gry dwuosobowej - znajomi polecili Mr Jack'a
Zagraliśmy kilka razy - jest ok , ale jakoś nas osobiście nie zachwyciła. Niby nie ma się do czego przyczepić - ładne wykonanie, ciekawy pomysł, proste zasady gry...
Nie jest to gra w którą można grać tygodniami , non-stop ale na pewno można ją dodać do zbioru gier, na zasadzie urozmaicenia - bo rzeczywiście ciężko ją porównać do jakiejkolwiek innej gry. I rozgrywka od czasu do czasu jest przyjemna, szybka.

Wyrównane szanse wygrania bez względu na wybraną postać - choć ja zawsze wolę być tym złym :-)

Znajomym się bardzo podoba, ja osobiście wolę ekonomiczne np.: Wysokie Napięcie, Puerto Rico
dodano: 2009-06-29 Ciężko mi się określić autor: kasiaciepal

Tym co przekonało mnie do zakupu jest to, że gra jest przeznaczona dla dwóch osób. Grałam już w tą grę może ze 40 razy. Mogę napisać, że nie jest to moja ulubiona gra ale też nie jest tak, że jakoś mocno jej nie znoszę. Narazie gram w nią z braku laku. Jest obecnie moją jedyną świeżą grą. Jest bardzo prosta, choć po pierwszym przeczytaniu instrukcji byłam podłamana. Jednak po dwóch grach dosłownie wszystko stało się jasne. Bywa, że czas oczekiwania na ruch drugiej osoby jest dosyć długi. Trzeba trochę pomyśleć ale nie uważam, żeby gra było bardzo mózgożerna. Cały czas nie wiem czy wolę być Detektywem czy Jackiem. I jeden i drugi ma fajne zadanie, nie sądzę, żeby któraś strona była poszkodowana. Gra jest ładnie wykonana ale powinna kosztować nie więcej niż ok 70 zł.
dodano: 2009-01-12 Kolejna zarwana noc ... autor: Patryk Nowacki

Wykonanie:
Zgadzam się z poprzednikami: Jakość wykonania gry jest pierwszorzędna.
Klocki reprezentujące postacie są drewniane.
Natomiast nie zgodzę się z jednym z wcześniejszych komentarzy: nalepki które otrzymujemy z grą są bardzo ciekawe i bardzo dobrze dopasowane do drewnianych klocków. Na drewnianym klocku nie da się tak ciekawie namalować postaci z gry a dzięki nalepce otrzymujemy bardzo ciekawe i jednocześnie solidne klocki.

Plansza i karty wykonane są z grubego kartonu dzięki czemu nie ma mowy o przypadkowym zagięciu się kart. Tyle o wykonaniu.

Rozgrywka:
Reguły gry są bardzo proste i już po w pierwszej rozgrywce (po przeczytaniu instrukcji) da się spokojnie grać. Dzięki czemu możemy bardzo łatwo wyjaśnić komuś zasady gry i zagrać z osobą która akurat nas odwiedziła ;).
Dedukcja w tej grze jest najważniejsza i powoduje, że gra się naprawdę super.
dodano: 2008-12-20 kwestia gustu autor: sadam

Zacznijmy od spraw mniej więcej obiektywnych:

Jakość wykonania - 5.
Wszystko zrobione jest z grubej, dobrej jakościowo tektury.

Stopień trudności - średni.
Nie jest to gra do której się siada i wie o co chodzi jeszcze przed spojrzeniem na instrukcję. Aby zrozumieć mechanikę trzeba uważnie przeczytać instrukcję.

Mechanika - oryginalna i unikalna.
Nie spotkałem innej gry której mechanika była by zbliżona. Gdzieś w internecie znalazłem opinię że MR. Jack jest trochę podobny do szachów. Na początku porównanie to wydawało mi się dziwne ale z czasem doszedłem do wniosku że jest w nim coś prawdziwego - żadna osoba którą znam i która nie lubi szachów nie polubiła też Mr. Jacka (choć może to tylko przypadek...)

A teraz subiektywnie:
Mi gra przypadła do gustu. Jej klimat ma coś w sobie i pozwala wczuć się w detektywa. Jednak moja dziewczyna niestety nie podziela mojej opinii i gry tej wręcz nie cierpi.
dodano: 2008-11-06 REEWEELACJA autor: planszolandia

Wygląd gry - ocena 5-
Wszystko jest wykonane bardzo solidnie. Karty postaci, karty alibi oraz karta świadka wykonane na grube tektury (nie ma możliwości pogięcia kart prędzej się połamią) mały minusik za naklejki na grube okragłe żetony postaci (samemu trzba naklejać). Gruba plansza dość sporych rozmiarów. Cała kolorystyka gry utrzymana w stonowanych kolorach. Na poczatku myślałem, że za grę dwososobową przepłacam, teraz twierdzę, że gra i jej doskonałe wykonanie jest warte zapłaconych pieniędzy
Mechanika - 5
Przede wszystkim zasady gry są bardzo proste. Szybki czas rozgrywki i duża grywalność. Mr. Jack daje możliwość dedukcji i wybrania własnej taktyki. Można zamiennie wybierać rolę Detektywa i Kuby. Wtedy aktywka wyglada z goła inaczej. Każda rozgrywka jest inna, nie ma gotowych schematów do zwycięstwa. W rozgrywce następuje swoisty pojedynek psychologiczny między graczami. Jednym słowem jedna z lepszych gier dwuososbowych.
Gra dobra dla każdego: dla początkujacych i zaawansowanych, idealna dla par. Gorąco polecam
dodano: 2008-08-16 Gra na medal! autor: finallyh

Gra, oferuje przepyszną zabawę dedukcyjną. Sama rozgrywka waha się w dosyć krótkim czasie, co zachęca do spróbowania rozegrania ponownej partii, inną postacią. Są emocje, jest główkowanie, jest i znikomy czynnik losowy wspaniale podnoszący ciśnienie. Cóż rzec - polecam z całych sił!
dodano: 2008-04-19 autor: ciniol

Dla mnie bomba! Szybko, sprawnie, pełna zabawa - a o to w tym wszystkim chodzi! Proste reguły nad którymi nie trzeba ślęczeć parę godzin i które budziłyby odmienne interpretacje. Teraz część dla Pań zmuszanych do gry przez partnerów : MOŻNA Z NIMI WYGRAĆ! ja czasami dostaje baty od żony w Mr.Jacka ;-)