gry planszowe inne > Time is money
GRY INNE
logo przedmiotu Time is money

Time is money

Czas to pieniądz :-)

cena:

66.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Ravensburger
projektant: Roberto Fraga , Lucien Geelhoed

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-09-28 Zabawna autor: monga

Bardzo zabawna, sympatyczna a jednocześnie stresująca ;) i szybka gra imprezowa. Każdy z uczestników gra tylko 60 sekund ! I to w 3 rundach - pierwsza runda to 10 sekund na osobę, druga - 20, trzecia - 30.
Teraz o co chodzi. W grze są banknoty o nominałach od 10 do 60 (co 10) oraz 6 kostek na których również znajdują się wartości od 10 do 60 oraz znak +. Gracz w trakcie swojej rundy rzuca wszystkimi kostkami, następnie odkłada na bok wszystkie powielone wartości (jak na dwóch lub więcej kostkach wypadnie ta sama wartość), a dla pozostałych pojedynczych wartości może pociągnąć banknoty o odpowiednim nominale, po czym rzuca kostkami kolejny raz i postępuje podobnie jw. i tak aż do momentu kiedy nie skończy się runda gracza. Jeśli w trakcie rzutu kostkami na jednej (lub więcej) kostce wypadnie + kostki te wypadają już z tej rundy, jednak kazdy + dodaje graczowi 5 sekund do rundy. Wygrywa ten kto po 3 rundach ma najwięcej pieniędzy, dlatego ponieważ to gra na czas nie ma obowiązku zbierania wszystkich banknotów o każdym nominale po każdym swoim rzucie. Jeśli wyrzucimy np. 10, 20, 40, 40, 50 i 60 to 40 odrzucamy, ciagniemy 50 i 60, a 10 i 20 pomijamy, gdyż za dużo czasu kosztuje wzięcie banktotów - lepiej w tym czasie rzucić raz jeszcze i liczyć na 40 , 50 czy 60.

Ale to jeszcze nie wszystkie zasady, najlepsze przed nami. Po pierwszy gramy jedną ręką - wszystkie czynności - od rzutu kostkami po branie pieniędzy wykonywać trzeba jedną i tą samą ręką. Po drugie- co w tej grze jest zabawne - każdy w głowie musi wyliczyć sobie swoją rundę i jak jego zdaniem czas minął powiedzieć stop. Za każdą sekundę nadmiarową oddaje się odpowiednią liczbę kasy.

Polecam jako imprezowy fillerek :)