gry planszowe inne > Tales of the Arabian Nights
GRY INNE
logo przedmiotu Tales of the Arabian Nights

Tales of the Arabian Nights

Kultowa gra w opowiadanie historii

cena:

279.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 120 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: Eric Goldberg

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


W grze Tales of the Arabian Nights wcielacie się w role bohaterów lub bohaterek z pełnych przygód i cudów opowieści, podobnych do tych, jakie Szecherezada opowiadała znajdującemu się pod jej czarem sułtanowi. Będziecie podróżować do dalekich krain, poszukując swego przeznaczenia i skarbów. Poznacie opowieści i zyskacie wiedzę, którą będziecie mogli dzielić się z innymi. Czy zdołacie jako pierwsi wypełnić swe przeznaczenie? To wy będziecie bohaterami następnej opowieści! Oczywiście w każdej rozgrywce w Tales of the Arabian Nights jest zwycięzca, lecz w grze mniej chodzi o wygraną, a bardziej o ukazanie i opowiedzenie wspaniałej historii!

W niniejszej nowej edycji tej przełomowej gry narracyjnej wkraczacie do krain z opowieści tysiąca i jednej nocy u boku Sindbada, Ali Baby i innych legendarnych bohaterów. Podróżujcie po świecie, spotykając uwięzione księżniczki, potężnych ifritów, złych wezyrów i takie wspaniałości, jak Magnetyczna Góra czy osławiony Cmentarz Słoni.

Starannie planujcie swe działania, a w nagrodę otrzymacie potężne umiejętności. Zyskacie miłość, bogactwo i moc, możecie nawet stać się sułtanami wielkiej krainy. Jeśli jednak podejmiecie niewłaściwe decyzje, staniecie się żebrakami, spadnie na was klątwa i przemienicie się w bestie, albo też oszalejecie z przerażenia! To WY ożywicie historie z nieocenionej Księgi Opowieści w tej mającej za każdym razem inny przebieg grze planszowej. To WAS czeka ponad 2002 opowieści, które przez kolejne lata będą stanowić dla was wyzwanie, zadziwiać was, zaskakiwać i zauraczać.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-11-09 Wielka baśniowa przygoda autor: salane

Tales of Arabian Nights jest grą wyjątkową, bowiem grając w nią zwycięstwo schodzi na drugi plan wyparte przez przeżywane przygody i ciekawość co stanie się dalej.

Każdy z graczy wybiera jedną z postaci występujących w Baśni 1001 nocy i wybiera odpowiednio ile podczas gry chce zdobyć punktów Doświadczenia i Historii, w momencie kiedy uda mu się spełnić oba warunki gracz musi wrócić do Bagdadu żeby zwyciężyć. A co jest tak zwanym „mięsem” gry? Oczywiście przygoda i historie jakie układają się podczas naszej podróży. Po zakończeniu ruchu zawsze spotykamy jakąś postać z tego świata i przeżywamy jakąś historię poprzez wybór w jaką interakcję wchodzimy z daną postacią. Chcesz pobić strażnika? Może pomóc żebrakowi, albo złapać Dżina? To wszystko jest tutaj możliwe, a to co sprawia że jest to niepowtarzalne to wielka księga przygód. Ta ciężka czarno-biała księga na 300 stronach zawiera 2600 różnych paragrafów pełnych opisów naszych spotkań, których słucha się z wielką ciekawością (inni gracze czytają co się dzieje z naszą postacią). Podczas naszej przygody zdobywamy różne talenty, takie jak umiejętność Opowiadania, czy Rzucania Zaklęć, a także różne statusy, takie jak Obrażenia, Zagubienie, Oskarżenie, możemy nawet Ożenić się i doczekać się swoich potomków. Najbardziej intrygującą częścią gry jest fakt że wszystkie zdarzenia bardzo często łączą się w spójną logiczną całość. Podczas jednej z rozgrywek znajomy praktycznie przez całą rozgrywkę spotykał się z dżinami, aż poślubił jedną z nich, po grze mieliśmy wrażenie że na swojej drodze spotykał prawie wyłącznie dżiny, zarówno złe jak i dobre. Takie wrażenie tylko spotęgowało doznania z gry, ponieważ wszystko łącznie z jego ślubem nabrało sensu, nie wyglądało jakby było wyjęte z kontekstu.

Tales of Arabian Nights to doświadczenie, którego szybko się nie zapomni. Owszem mechanika jest prosta i wręcz szczątkowa, ale to tylko pomaga uwydatnić rzecz która w tej grze jest najważniejsza – historię. Dla osób które uwielbiają baśnie i wszelkie podobne opowiadania jest to praktycznie pozycja obowiązkowa. Jedyną większą wadą może być bariera językowa, ponieważ żeby każdy z graczy potrzebuje znać język angielski.
dodano: 2010-06-28 Baśniowa autor: Karina Wądołowska

Zalety:
- niesamowity klimat, dla wielbicieli klimatów arabskich obowiązkowa (plus szisza ;))
- nie da rady trafić na tą samą przygodę dwa razy, chyba że po stu rozgrywkach, przez co gra się nie nudzi
- teoretycznie jedna rozgrywka zajmuje 2 godziny, ale w gruncie rzeczy jeśli gracze polubią swoje postacie i ich historie, można ją ciągnąć w nieskończoność
- wygrana nie jest najważniejszym celem gry, więc nadaje się do kłótliwego towarzystwa :)
- wspaniale wydana, z ładnymi grafikami i bardzo fajną książką
- motyw edukacyjny - szybkie zdobycie biegłości w specyficznym słownictwie angielskim

Wady
- niezbędna jest znajomość angielskiego na dobrym poziomie i chęć sięgania do słownika, zwłaszcza na początku, bo to jednak nie jest słownictwo używane na co dzień
- zasady są szybko przyswajalne, ale jednak na początek kolejność może się mylić
- ciężka, niby to mały problem, ale jednak jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę małe pudełko

Generalnie jak na razie wszystkim znajomym się podobała, ale bez słownika jeszcze nie dajemy rady. No i facet, który w wyniku nieszczęśliwego zakończenia przygody zmienia się w kobietę i nie może powtórnie trafić do źródełka zmiany płci, po dwóch godzinach wykazuje pewne zirytowanie ;)