gry planszowe inne > Gambit 7
GRY INNE
logo przedmiotu Gambit 7

Gambit 7

Świetna gra quizowa w której nie musisz znać dokładnej odpowiedzi żeby wygrać

cena:

89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 21
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Days of Wonder

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Gambit 7 jest zupełnie nowym rodzajem gry w zagadki – nie musisz znać odpowiedzi, by zwyciężyć! W Gambit 7 wszyscy uczestnicy równocześnie zapisują swe odpowiedzi na to samo pytanie i umieszczają je koszulkami do dołu na planszy zakładów. Wszystkie pytania mają odpowiedź liczbową, więc nawet gracze nie znający się na danej tematyce mogą spróbować odgadnąć.   Następnie uczestnicy dysponują ograniczonym czasem, by postawić zakład na siebie lub na odpowiedź kogoś innego. Zwycięża zawsze odpowiedź najbliższa prawidłowej, lecz nie wyższa od niej! Gracze zdobywają punkty za uzyskanie prawidłowej odpowiedzi lub za postawienie zakładu na gracza, który ją napisał. Zwycięża osoba, która po 7 rundach pytań będzie mieć najwięcej punktów.   W Gambit 7 można znaleźć następujące kategorie pytań: biznes i gospodarka, sztuka i literatura, geografia i natura, historia i rządy, kultura popularna, nauka, sport i czas wolny, a także dżokery. Zestawy pytań w Gambit 7 zostały zaprojektowane tak, by zachowały zgodność kulturową ze wszystkimi wersjami językowymi.   Choć w Gambit 7 może brać udział już 3 graczy, im więcej przyjaciół i rodziny uda wam się zgromadzić, tym więcej czeka was zabawy oraz rozrywki! Gdy zbierze się więcej niż 7 osób, wystarczy wtedy po prostu podzielić się na 2 lub 3-osobowe drużyny, które będą wspólnie odpowiadać na pytania i decydować, jak licytować. Zawartość pudełka: 100 kart pytań Gambit, na każdej z nich znajduje się 7 pytań;7 kart odpowiedzi dla każdego gracza;7 zmazywalnych pisaków (do odpowiadania na pytania);1 klepsydra do odmierzania czasu;1 plansza zakładów;1 plansza wyników;żetony zakładów dla każdego gracza;1 instrukcja. 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-01-30 Ekstra ! autor: monga

Jedna z gier na mojej liście, którą bardzo chce kupić - bo to bardzo fajna gra jest. Szkoda, że nie ma jak do tej pory wydania polskiego - ale może kiedyś ... Na szczęście w grze wystarczy gdy jedna osoba będzie umiała przetłumaczyć pytanie z angielskiego na polski.

Gambit 7 jest grą imprezową, przy której wszyscy świetnie się bawią. Pytania są przeróżne, niektóre takie że mniej więcej znamy odpowiedź lub przynajmniej rząd wielkości, oraz takie w których kompletnie nie mamy pojęcia czy odpowiedź będzie 15 czy 50000. To generalnie nez znaczenia - wpisujemy na swojej tabliczce odpowiedzi to co nam się wydaje, następnie odpowiedzi są sortowane od najmniejszej do największej i następuje obstawianie. Obstawiamy, która z odpowiedzi jest prawidłowa naszym zdaniem - możemy głosować na swoją odpowiedź, możemy głosować na dowolną inną, możemy na różne odpowiedzi (mamy 2 żetony zwykłe do głosowania i 1 specjalny Gambit 7). Obstawiając zwykłymi żetonami zdobywamy punkty jeżeli prawidłowo obstawimy poprawną odpowiedź (jeżeli obstawimy ją sami zdobywamy więcej punktów). Żeton Gambit 7 jest specyficzny - obstawiając nim - jeżeli nie trafimy dobrze - tracimy wszystkie zdobyte do tej pory punkty, jeśli trafimy dobrze - nasz dotychczasowy wynik punktowy mnożony jest x 7. Czyli hazard przez duże H :)

Grę ze wszech miar polecam na wszelakie imprezy, luźne spotkania z osobami które nie grywają na co dzień, na spotkania w rodzinnym gronie kilku pokoleń. To gra naprawdę sprawiająca mnóstwo frajdy.