gry planszowe imprezowe > Halli Galli (edycja 2016)
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Halli Galli (edycja 2016)

Halli Galli (edycja 2016)

Szybka i emocjonująca gra na imprezę i rodzinne spotkania.

cena:

43.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: G3

wersja językowa: polska

Opis


Wielka sałatka owocowa z bananami, truskawkami, limonkami i śliwkami! Każdy gracz kolejno odwraca kartę zmieniając skład sałatki. W chwili, gdy odkryte karty pokażą dokładnie 5 owoców tego samego rodzaju, pierwszy gracz, który zadzwoni dzwonkiem, wygrywa wszystkie odkryte karty. Uważaj jednak, żeby się nie pomylić! Jeżeli gracz zadzwoni dzwonkiem przez pomyłkę, a odkryte karty nie pokazują dokładnie 5 owoców tego samego typu, to musi on za karę oddać każdemu z pozostałych graczy jedną kartę ze swojej zakrytej talii. Celem gry jest zdobycie największej liczby kart.  Dostarcza wiele zabawy osobom w każdym wieku.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-06-12 rewelacja dla nauczyciela matematyki autor: zioombel

Halli Galli to prosta gra. W cenie dostajemy kilkadziesiąt kart z owocami. Owoców jest 4 rodzaje, a na kartach znajduje się różna ich liczba. Oprócz kart otrzymujemy dzwonek! I to jest coś co dzieciaki uwielbiają w tej grze. Piszę tę recenzję z perspektywy nauczyciela szkoły specjalnej. Od 3 lat prowadzę zajęcia z grami planszowymi dla dzieci z niepełnosprawnościami. Gra sprawdza się doskonale. Dzieci od kilku miesięcy nie chcą grać w nic innego. Może to magia dzwonka? Prowadzi do ogromnego skupienia dzieci na dzwonku i kartach – skupienia, o które tak trudno u nich. Gra jest idealna na zajęcia matematyczne do młodszych klas. Uczy szacowania, przeliczania. Rozwija umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, spostrzegawczość, skupienie uwagi. Uczy szybkiego reagowania, refleksu oraz radzenia sobie z emocjami, które pojawiają się w dużej ilości przy tym tytule. A to wszystko za tak niską cenę! Bardzo polecam grę dla każdej rodziny, każdego nauczyciela i każdego terapeuty.
Z dorosłymi jeszcze nie grałem, ale podejrzewam, że również się sprawdzi.
dodano: 2015-05-14 Genialna autor: mikeyoski

Prosta gra, przy której wszyscy bawią się dobrze, niezależnie od wieku graczy. Każdy ulega magii owoców i walki o bycie pierwszym. Sama gra wyzwala niesamowite emocje, przez cały czas trzeba być skupionym, żeby móc jako pierwszy uderzyć w dzwonek. Jedna z tych gier, która mnie przyciągnęła do giwer planszowych. Pomimo, że gram w poważne tytuły, to bardzo chętnie wracam do Halli Galli. Gorąco polecam.
dodano: 2014-12-12 polecam autor: chaga1

Ciekawa gra dla przedszkolaków.
Elementy gry są bardzo ładnie wykonane, tekturki sztywne, pszczółki i ule plastikowe.
Jest to gra pamięciowa, alternatywa dla zwykłego memory.
Zasady nie są trudne, a dzieci chętnie w grę grają.
Polecam
dodano: 2014-05-22 Przyjemna autor: AdamLodz

Kolejna z gier, której metodyka opiera się na szybkości reakcji. Tym razem trzeba być szybki gdy na kartach wykładanych przez graczy będziemy mieli 5 jednakowych owoców.

Gra składa się z 56 kart z następującymi owocami: limonka, truskawka, śliwka, banan. na kartach znajduje się od 1 do 5 jednakowych owoców. Do gry dołączony jest niezniszczalny, metalowy dzwonek.

Po rozdaniu kart wszystkim uczestnikom, wykładamy karty po kolei metodą "od siebie". Ten z graczy, który szybciej zauważy 5 jednakowych owoców naciska dzwonek i jeśli się nie pomylił to zbiera wyłożone karty. Jeśli się przeliczył to oddaje każdemu z przeciwników po jednej karcie. Wygrywa ten, kto po wyłożeniu wszystkich kart ma największą ich ilość.

Gra podoba się dzieciom - najbardziej ze względu na dzwonek. Pozwala młodym graczom rozwijać pierwsze fazy nauki liczenia. Oczywiście grając z dziećmi musimy ograniczyć nasz czas reakcji, aby dać im szansę na zadzwonienie.

Dla dzieci w porządku - grają kilka partii dziennie, dla starszych którzy nie grają w gry, jedynie jako przerywnik.

Ogólna ocena 3, podniesiona ze względu na grywalność i częstotliwość grania przez dzieci do 4.