GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu 5 sekund

5 sekund

Lubisz adrenalinę? Polubisz 5 sekund! Zmierz się z czasem w nowej grze towarzyskiej, w której szybko myślisz i szybko mówisz.

cena:

74.90 69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 8 lat

wydawca: Trefl (2012)
nr katalogowy:00797

wersja językowa: polska

Opis


Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Zrób to jednocześnie: wymyśl odpowiedzi, kontroluj czas i postaraj się nie skupiać na rozpraszających kulkach przesuwających się po spirali czasomierza. W przypływie adrenaliny możesz nie wiedzieć, czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi – nie przejmuj się, Twoi przeciwnicy chętnie to ocenią! Jeśli Ci się udało, przesuwasz swój pionek w stronę mety. Jeśli się pomyliłeś albo nie udzieliłeś 3 odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Zrobi się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygrywa ten, komu uda się najszybciej przejść planszę.


Gracze mogą posłużyć się kartami, dzięki którym zamienią pytanie lub przekażą je przeciwnikowi. Decyzję trzeba podjąć w 5 sekund: grać, czy ryzykować, że przeciwnik odpowie poprawnie? Uważaj w strefie zagrożenia – jeśli tu jesteś, nie możesz być pewien, czy zaraz znajdziesz się na mecie, czy stracisz kolejkę. Pewne jest, że będziesz się świetnie bawić!

 

Zawartość pudełka:

  • 372 karty z pytaniami (744 pytania)
  • 6 kart „Następny”
  • 6 kart „Zmiana”
  • 6 pionków
  • Specjalny czasomierz
  • Plansza
  • Instrukcja

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-10-11 fantastyczna! autor: Monika Jóźwiak

Co można zrobić przez pięć sekund? Przeszukać w ekspresowym tempie swój umysł w poszukiwaniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie! 5 sekund to idealny czas na zakrztuszenie się śmiechem, na zestresowanie się i wymyślenie niewiarygodnych odpowiedzi na zadany temat! 5 sekund, to gra idealna na wszelkie imprezy.
"Podaj 3 nazwiska kierowców formuły 1". I co? Udało się znaleźć je w pamięci w ciągu pięciu sekund? Wyobraź sobie, że to pytanie pada w gronie znajomych podczas imprezy urodzinowej. Atmosfera imprezy ulega polepszeniu w ciągu... 5 sekund!
Ilość pytań na fiszkach zdaje się być nieskończona, dzięki czemu gra może być wykorzystywana wielokrotnie nawet w tym samym gronie znajomych/rodziny. Gra zdecydowanie warta swojej ceny.
dodano: 2013-11-06 High five! autor: lider uga buga

5 sekund

Wydawać by się mogło, że gra 5 sekund jest niewarta swych pieniędzy (na ten moment 69 zł) skoro trwa tak krótko. Ale nic bardziej mylnego kochani! Czas gry to nie pięć sekund, ani nawet nie czas rozłożenia planszy, klepsydry i pudełeczka z kartami. Od razu sprostujemy – czas gry waha się między pół godziny, a godzinę i to w zależności od ilości graczy oraz dynamiki uczestników. Na pierwszy rzut oka po odfoliowaniu pudła ukazuje się dziwna klepsydra. Wirujące w niej kulki z góry na dół wprawią w zabawny nastrój niejednego jeszcze przed rozpoczęciem zabawy, gdyż jest to dość niekonwencjonalne rozwiązanie Trefla i za to od nas wielki plus, że zamiast zwykłej klepsydry z granulkami piasku wewnątrz, mamy nieco ciekawszy gadżet.

Szybkie pytanie i szybka odpowiedź.
No tak, o to właściwie w tej grze chodzi. Gdy już usiądziemy wokół planszy i ustalimy, kto zaczyna, możemy przystąpić do zabawy. Czytasz pytanie, odwracasz klepsydrę odliczającą wspomniane pięć sekund, a Twój szczęśliwiec w tym czasie musi na nie odpowiedzieć. Przykład pytania: WYMIEŃ 3 UNIFORMY. Odpowiedź: STRAŻACKI, ŻOŁNIERSKI, SZKOLNY. Oczywiście koncepcja odpowiedzi jest tutaj dowolna, ponieważ producent nie daje nam kluczowej listy odpowiedzi. To również jest ogromnym plusem, ponieważ to gracze klasyfikują czy odpowiedź jest prawidłowa. Jeśli nie, zawodnik nie przesunie swojego pionka na planszy w przód, jeśli nie zmieścił się w czasie, także stoi.
Do dyspozycji każdego z gracza są dwie karty pomocnicze: NASTĘPNY (znaczy, że przekazujemy swoje pytanie osobie następnej i jeśli odpowie dobrze, ona otrzymuje punkt, a jeśli odpowie źle, punkt idzie na konto osoby przekazującej pytanie) oraz ZMIANA (to znaczy, że chcemy wycofać kartę z gry i bez konsekwencji otrzymać inne pytanie). Każdą z kart można użyć raz podczas całej rozgrywki. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety, która myśli i odpowiada najszybciej i bezbłędnie!
Fenomenem gry „5 sekund” jest chęć powracania do tej gry mimo, że znamy już pytania – w końcu odpowiedzi mogą się różnić za każdym razem…
Gra nie tylko dla dzieci od 8 lat. Stowarzyszeniowe PLANSZOTEKI pokazały, że statystycznie częściej po ten zestaw sięgają dorośli, niż młodzież i dzieci ;)
Ocena 5 dla Trefla!