GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Timeline

Timeline

Spróbuj uporządkować historię. Zgadnij daty utworzenia kilkuset różnych wynalazków!

cena:

59.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Frédéric Henry

wersja językowa: polska

Opis


Czy żarówka została wynaleziona przed czy po okularach? Wraz z grą Timeline poznasz odpowiedzi na to i setki innych pytań, porównując swoją wiedzę lub przeczucia do historycznej rzeczywistości. Na początku gry, gracze otrzymują taką samą liczbę kart reprezentujących odkrycia, monumantalne budowle, idee, dzieła sztuki i osiągnięcia ludzkości.

Rozpoczynając rozgrywkę wyciągamy z talii jedną losową kartę kładąc ją na stole, tak aby był widoczna strona z datą. Załóżmy, że jest to wynalazek "Rower".

Pierwszy gracz wybiera jedną ze swoich kart i umieszcza ją przed lub za kartą na stole w zależności od tego czy uważa, że wynalezioną ję przed, czy po "Rowerze". O ile dość proste będzie dołożenie "Koła", które na pewno zostało wynalezione przed rowerem, czy "Komputera", który na pewno pojawił się po rowerach to trudności mogą sprawić "Otwieracz do puszek", "Zapałki" , czy "Silnik Parowy". Co więcej, jeśli graczowi uda się dołożyć swoją kartę to na listwie czasu mamy już dwa wynalazki. Kolejny gracz może wybrać okresy przed lub za nimi, ale do wyboru ma także przedział między nimi. A gdy na stole leży już kilkanaście kart? No cóż to już prawdziwe wyzwanie! Uważaj, aby się nie pomylić - wtedy tracisz kartę, którą próbowałeś dołożyć i dociągasz nową! 

Grę wygra ten z graczy, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.  

Najlepsze jest to, że do dobrej zabawy nie potrzeba wcale znać dat! Wiedza ogólna i wyczucie w zupełności wystarczą, aby większość kluczowych momentów w naszej historii umiejscowić w ich chronologicznym położeniu.

Świetnie nadaje się też jako gra edukacyjna gdyż dzięki rozgrywce możemy poznać chronologię wydarzeń, co porządkuje wiedzę o znanym nam świecie.

 

Zawartość pudełka:

  • 220 dwustronnych kart wynalazków, odkryć, wydarzeń historycznych, budowli i dzieł sztuki.

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-11-20 Rewelacja autor: chaga1

Timeline to jedna z moich ulubionych gier imprezowych. Grać może prawie dowolna ilość osób, instrukcja jest banalna, a zabawy i śmiechu masa. Wielkim plusem tej gry jest fakt ,że nie zawsze historycy (nawet ci z wykształcenia) są lepsi od innych.Karty są przeróżne (daty bitew, wynalazków, odkryć geograficznych itd).
Jest to świetna gra dla początkujących graczy, aby pokazać im, że dzisiejsze gry to już nie tylko rzut kostką i ruch pionkiem.
Gorąco polecam
dodano: 2014-10-29 autor: razul

Timeline to dość specyficzna gra. Polega na układaniu wylosowanych kart w chronologicznym porządku. Oczywiście robimy to nie znając dat, a poprawność dopasowania karty sprawdzamy w momencie jej wyłożenia. Jeśli zrobimy to poprawnie to karta zostaje na stole, nasza "linia" wydłuża się, a my zbliżamy się do zwycięstwa. Wygrywa bowiem gracz, który jako pierwszy zagra wszystkie karty z ręki na stół. Jeśli natomiast pomylimy się, to dobieramy nową kartę i nasze zwycięstwo się oddala.
Zabawa jest ciekawa i angażująca wszystkich uczestniczących. Nie przypominam sobie, żeby ktoś po zakończonej rozgrywce narzekał na grę.
Timeline cenię również, ze względu na specyficzny rodzaj interakcji między grającymi. Pomimo, że gra polega na rywalizacji, to często gracze wręcz pomagają sobie i starają podpowidać. Czasem kończy się to żywiołową dyskusją na temat zagrywancyh kart, czy też dat.
Timeline sprawdza się w każdej grupie wiekowej (chociaż część kart jest zbyt trudna dla dzieci). Co więcej, mam czasem wrażenie, że osoby starsze są grą znacznie bardziej podekscytowane. Tak więc świetnie nadaje się do spędzania czasu w rodzinnym gronie.
dodano: 2014-06-02 raczej zabawa niż gra autor: dziadekjoe

Rzadko spotyka się gry, które zmuszają do sięgania po książki, lub choćby Wikipedię. Z Timelinem tak jest, głównie ze względu na fakt niedowierzania, który wynika z umieszczonych na kartach dat. Ciężko nam uwierzyć, że coś wydarzyło się przed lub po czymś. Nie ma w Timelinie za dużo gry, raczej zgadywanie, ale jako zabawa z dziećmi jest prześwietna. Polecam szczególnie rodzicom i nauczycielom (nie tylko ze szkół podstawowych).
dodano: 2013-05-10 szybka gra, głowa bolo autor: tauriworld

Głowa boli ale z pozytywnego wysiłku, więc:
Timeline to przysłowiowy rodzynek na rynku, gra nie polega na walce, odkopywaniu lecz na trenowaniu umysłu ilość kart jest wystarczająca na ok 20-25 rozgrywek a jak się znudzi to jest dołączona płyta do pudełka i dostajemy kolejne karty, no i możemy grać samemu aby się podszkolić :)
w grze trzeba posiadać dość szeroką wiedzę historyczną, czasami błahą jak i bardziej zaawansowaną.

gra jest warta swojej ceny i daje zadowolenie nie z pokonania wroga lecz z posiadanej wiedzy w łowie a czasami jej braki i potrzeby nadrobienia braków przed kolejną rozgrywką, więc grę polecam