gry planszowe imprezowe > Szał Ciał
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Szał Ciał

Szał Ciał

Szalona gra taneczna. Podkręć muzykę i pokaż co potrafisz

cena:

43.00 28.90 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 28.9)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:



wydawca: Rebel.pl
projektant: Xavier Duthillieux , Nicolas Thiou

wersja językowa: polska

Opis


Gracze w trzech drużynach rywalizuą o miano najlepszych szalonych tancerzy. Odtwarzają w grupach dziwaczne tańce, których choreografię wyznaczają pojawiające się karty.

O co chodzi w grze?

Szał Ciał to gra, w której będziecie wykonywali układy taneczne, w rytm muzyki (tak, potrzebujecie odtwarzacza muzycznego!).  W każdej rundzie pod kartami rytmu zostaną wyłożone karty przedstawiające element ułożenia ciała w tańcu - Wasza drużyna musi odtworzyć ten układ, lepiej niż drużyna przeciwna.

Gdy zaznajomicie się już z grą, możecie zagrać w jej szaloną wersję - dodając specjalne karty okrzyków, podwónych gestów i podskoków!

 

Sugestie autora gry:

  • Możecie dostosować ilość tańców i kart tańca do własnych potrzeb i umiejętności. Na przykład zagrajcie 9 tańców i za każdym razem zwiększajcie ilość kart tańca w układzie o 1.
  • Jako drużyna pracujcie zespołowo i rozwijajcie własny styl: pozdrawiajcie wspólnie jury, zakładajcie podobny element stroju itp.
  • Jeśli nie macie możliwości puszczenia muzyki a macie ochotę zagrać w Szał Ciał możecie grać po prostu odliczając głośno rytm.

 

Okrzyki, podskoki, dzikie wymachy - z Szałem Ciał każda noc będzie gorąca!

 

Zawartość pudełka:

  • 8 kart "Rytm"
  • 26 kart tańca
  • 17 kart "Szał"
  • 4 karty instrukcji

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2012-01-07 Na imprezę świetna autor: monga

Ciężko nazwać ją grą, to bardziej zabawa, ale jaka ! Na rozruszanie sztywnej siedzącej imprezy jak znalazł, jako że to zabawa w taniec :)

Tylko taniec drużynowy to raz, i taniec z góry narzucony - to dwa. Z kart odkrywa się figury, które trzeba wykonywać w kolejnych taktach muzyki. Np. raz - ręce do góry, prawa noga do przodu, dwa - ręce na boki, lewa noga w bok, trzy - powtórzyć ręce z 2 i wykonać podskok, cztery ..... pięć ... itd. Oj nie jest to proste, ręce i nogi się mieszają, zamiast iść w prawo idą w lewo, zamiast na dół do góry, zamiast figury z 5 ktoś robi z 4 , inny z 6. Jest to prawdziwe wyzwanie i co niemiara śmiechu :)

Można rzec, że to pewien rodzaj gimnastyki dla mózgu, musi szybko przetworzyć informacje z kolejnych 2 kart, żeby wiedzieć jak pokierować rękami i nogami.

A bawić się / grać w Szał ciał może każdy, mały i duży, potrzebne są tylko chęci :)