gry planszowe imprezowe > Tokyo Train
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Tokyo Train

Tokyo Train

Chaos po japońsku

cena:

43.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 4 do 8
wiek: od 8 lat

wydawca: Cocktail Games

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-02-08 Świetna imprezówka ! autor: monga

Świetna - ale i głośna gra imprezowa. W grze gra się drużynowo - czyli tak naprawdę optymalna liczba graczy to 4, 6, lub 8, przy czym 4 czyli 2 drużyny to trochę mało - 6 lub 8 będzie najlepszym rozwiązaniem.

Teraz pokrótce o co chodzi w grze: każda drużyna otrzymuje zestaw 6 postaci w 6 różnych kolorach, które ustawiane są w 3 rzędach i 2 kolumnach wg ustawienia startowego. Np. w pierwszym rzędzie różowa, żółta, w drugim brązowa, fioletowa, w trzecim czerwona, zielona. Losowane jest ustawienie końcowe - np. w pierwszym rzędzie zielona, różowa, w drugim brązowa, żółta, w trzecim zielona, fioletowa. Rozwiązanie docelowe widzi tylko jeden z członków drużyny i musi odpowiednimi poleceniami i gestami przekazać swojemu partnerami z drużyny, jak przestawić karty z postaciami, by jak najszybciej dojść do rozwiązania końcowego. Która drużyna pierwsza osiągnie cel - wygrywa rundę, zdobywa kartę i toczona jest kolejna runda.

I teraz co w grze jest najciekawsze i niesie ze sobą najwięcej śmiechu, zabawy i emocji, to przekazywanie poleceń. Są trzy rodzaje gestów, jeden znaczy zamianę kart w rzędzie, drugi zamianę kart w kolumnie - koło siebie, i trzeci zamianę dwóch skrajnych kart w kolumnie. A to którą kartę zamieniamy - mówimy (co sprowadza się do wykrzykiwania, żeby przekrzyczeć inne drużyny ;) ). Ale do dyspozycji mamy tylko 6 słów, każde słowo oznacza przesunięcie karty w innym kolorze. A słowa są typu: ASHIMOTONI, HATSUGANSEI, YAMAOTOKO, TUKOSISHEMU itp. - każda drużyna ma inny zestaw słów, bądź nawet jak słowa się powtarzają to oznaczają zupełnie inny kolor. Rozgrywka wygląda naprawdę przezabawanie, jak siedzi kilka osób i połowa z nich macha rękami wykrzykując HATSUGANSEI, HATSUGANSEI, HATSUGANSEI !!!!

Polecam wszystkim lubiącym trochę zwariowane i zabawne gry imprezowe :)