gry planszowe imprezowe > Horse Fever
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Horse Fever

Horse Fever

Wyścigi konne

cena:

125.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Cranio

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


Horse Fever is a horse racing game all about bets and deceits, set in the United States in the 1930s, where only the smartest rich guy will manage to become the Best Wagerer of All Time. Within a set number of turns, 2 to 5 players will try to make the best bets in order to win Victory Points (PV) and money. To reach their goal they'll be willing to fix races, buy horses and stables, pay helpers, win auctions and borrow money from the mob, either squandering or multiplying their fortune. Included in the game box, an audio cd with the Original Horse Fever Soundtrack.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-06-10 Emocjonujaca eurogra o wyscigach konnych autor: pogons

Na rynku dostepnych jest wiele gier traktujacych o tematyce wyscigów konnych. To, co łączy te wszystkie gry w mechanice to duża zależność od szczęścia (rzućmy kością, ewentualnie kartę i zobaczmy co się stanie) oraz cel - zdobyć najwięcej kasy. Koronnymi przykładami są Long Shot czy Winner's Circle. Nie mówie że są to złe gry ale z pewnością należą do kategorii lekkich i familijnych bo w końcu taka tematyka. A jednak, jeden człowiek wpadł na pomysł by zrobić w końcu eurogrę o wyścigach konnych. Zobaczmy jak mu to wyszło...

Celem w grze jest zdobycie jak największej ilości...punktów. Każdy z graczy wciela się w rolę bogacza który posiadając już fortunę próbuje zdobyć uznanie (i przy okazji też zarobić) w tejże dziedzinie sportu(?). Gracze losuja swoją postać (każda ma inna zdolność i początkową fortunę) a nastepnie przystępują do batalii. W swojej turze gracz może nabyć: stajnię, konia, pomocnika(dają pasywne bonusy całą grę), kartę celu (punkty na koniec gry), karty akcji czy też zaciągnąć kredyt. Ba, można nawet kupić ond innych graczy w/w rzeczy. Nastpępnie gracze wystawiaja do gonitwy swoje konie (jeśli mają/chcą) stawiają zakłady (jeden obowiązkowy, drugi opcjonalny) zachowując zależność minimalnego zakładu (ilość posiadanych pkt x 100). Można postawic na wygraną (do wgrania 3 pkt + kasa wg tabeli przeciwności) lub że koń będzie na podium 91 pkt + kasa x2). Zagrywane są karty a następnie rozgrywa się wyścig. Każda z 6 stajni jest rozstawiona w tabeli wg ich prestiżu (który się zmienia w trakcie gry w zależności od miejsca konia w wyścigu i specjlanych kart). Im wyżej tym mniejsza wygrana ale większa szansa na zwycięstwo. Wyścig polega na tym iż co ture ciągnie się kartę ruchu gdzie są rozpisane ilości pól o jakie porusza się koń z danej stajni z danego miejsca w rankingu. Nastepnie rzucane są dwie kości sprintu z kolorami by zobaczyć które konie poruszają sie dodatkowo o 1 pole. Wszystkie konie biegną równoczesnie co prowadzi do tego że na mecie często są remisy. Dlatego też wystepuje mechanika że im dalej zajedziesz tym jesteś lepszy. Do wyscigu dochodzą jeszcze karty specjalnei i właściwości samych koni. Jak choćby to że koń wygrywa foto finish (czyli remis na mecie) albo że gdy jest ostatni to porusza się o 4 pola a nie wg karty ruch itp. Włąsciwości kart są zarówno pozytywne jak i negatywne. Po zakończeniu wyścigu nastepuje przyznanie punktów, pieniędzy, aktualizacja rankingu. Runda kończy sie aukcją gdzie można japierw sprzedać a potem kupić 1 pkt zwycięstwa. Gra nie jest trudna ale występuje w niej możliwość bankructwa. Poniewąz autor zdawał sobie sprawę że gra ze wględu na tematykę powinna być też dostępna dla mniej regularnych graczy występują wariant familijny oraz wariant imprezowy zasad.
Wykonanie jest na dobrym poziomie (dołączono nawet cd z muzyką w klimacie cygar, dymu i meloników:). Grafiki są wyraziste i z humorem. Jedyny mankament to brak wypraski i papierowe pieniądze.

Gorąco polecam sprawdzenie tego tytułu wszystkim graczom, których interesuje tematyka a którym zależy na czymś więcej niż turlaniu kostką.