gry planszowe imprezowe > Santy Anno
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Santy Anno

Santy Anno

Szalona gra piracka

cena:

38.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 8
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Granna
projektant: Alain Orban

wersja językowa: polska


Opis w serwisie BGG

Opis


Jesteś jednym z piratów, któryna pokładzie trójmasztowca Santy Anno sieje postrach na Morzu Karaibskim. Po całonocnej imprezie, całkiem zapomniałeś, gdzie zacumowany jest twój statek. Co gorsza: zapomniałeśnawet, kto jest twoim kapitanem! Aby rozwiązać ten problem, związek zawodowy piratów zdecydował o wprowadzeniu nowej tradycji: trzech pierwszych piratów, którym uda się dotrzeć na statek, obejmuje funkcje kapitana i oficerów. Wszyscy, którzy wrócą na statek zbyt późno, zostają zdegradowani do roli chłopców pokładowych i spędzą reszte rejsu na myciu pokładu!

Czy będziesz na tyle szybki i sprytny, aby uniknąć spędzania reszty czasu ze szczotką i wiadrem?

Logiczne myślenie i dobra obserwacja, to klucze do twojego sukcesu.

 

Santy Anno to kolejna gra z serii Party Game

 

Zawartość pudełka

  • 63 karty
  • 35 dukatów
  • 1 plansza przedstawiająca port
  • 8 statków
  • 8 portretów piratów w ramkach
  • 8 tabliczek z imionami piratów
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-09-29 autor: leser

Jeśli masz trochę miejsca w pokoju i lubisz imprezówki na spostrzegawczość, to nie wahaj się kupić Santy Anno. W tej grze gracze wcielają się w piratów, którzy co nieco "zamelanżowali" w porcie. Muszą się teraz natrudzić, aby na swój statek wrócić, nie myląc go z żadnym innym, a jest ich wiele. W grze chodzi o to żeby jak najszybciej połapać się w ciągu kolorów i atrybutów statków i dojść do tego, który statek jest mój. Klimatu imprezowego oprócz wielu graczy i zabawnych grafik dodaje jeszcze fakt, że po przeprowadzeniu analizy statków trzeba obiec stół (dosłownie: wstać z krzesła i zrobić kółeczko dookoła tych, którzy jeszcze siedzą) i usiąść na krześle przypisanym do naszego statku (który oczywiście się zmienił). Gra jest całkiem śmieszna, jednak podejrzewam, że może się znudzić szybciej niż inne imprezówki, co nie powinno zniechęcić tych, którzy jeszcze nie spróbowali, gdyż za tak niską cenę, otrzymujemy na prawdę dobry produkt. Minusem jest wymagane miejsce do biegania, co nie zawsze jest możliwe.
dodano: 2009-11-04 Nie dla wszystkich autor: monga

chociaż mnie się bardzo podoba. Spostrzegawczość i umiejętność szybkiego przetwarzania prostego ciągu informacji w myślach to klucze do sukcesu w tej grze.

W grze bierze udział 8 okrętów - zawsze wszystkie niezależnie od liczby graczy. Każdy okręt składa się z bocianiego gniazda, żagli, kadłuba i ma tabliczkę - każda z tych części może być w jednym z 4 kolorów. Dodatkowo ma numer, nazwę oraz papugę umieszczoną w jednym z czterech rogów. Każdy z graczy na początku rundy staje przy jednym z okrętów. Następnie losowane i odkrywane jest kilka kart zadań. Każdy musi je przetworzyć w myślach i udać się do odpowiedniego jego zdaniem okrętu. Gdy wszyscy odnajdą swoje docelowe okręty następuje sprawdzenie odpowiedzi i zapłata za zajęcie odpowiedniego miejsca. Gra się kilka rund, wygrywa gracz, któy uzyskał najwięcej pieniędzy w sumie.

Zadania są kilku rodzajów. Może być na przykład narysowana beczka z rozlaną farbą w konkretnym kolorze - takie zadanie należy czytać tak - zobacz na statek na którym aktualnie jesteś i poszukaj jaki jego element jest w kolorze wylanej farby. Odszukaj statek, który ma ten sam element w tym kolorze, to jest aktualnie twój nowy statek (w pamięci), i od niego zacznij kolejne zadanie - np. przekreślona litera S - co znaczy - znajdź statek, którego nazwa zaczyna się na tę samą literę co nazwa twojego aktualnego statku, ten statek staje się twoim aktualnym statkiem. Uwaga - zadanie nie dotyczy graczy ze statkami na literę S. Zadań tego typu jest kilka, należy wykonać szybką analizę i przeanalizować w myślach wszystkie kolejne przesiadki ze statku na statek, po ustaleniu końcowego statku należy się przy nim ustawić.

Przy grze jest mnóstwo zabawy jednak są osoby, dla których szybka analiza w myślach takich układów jest nie do wykonania - albo myślą bardzo długo albo za każdym razem popełniają błędy - po krótkim czasie gra może stać się dla nich frustrująca. Dlatego przed kupnem - polecam spróbować, czy przypadkiem nie znajdujemy się w tej grupie :) Ja się nie znajduję, lubię gry imprezowe dlatego ja Santy Anno lubię.
dodano: 2009-10-13 Proste a trudne autor: Slimak

Jesteś osobą spostrzegawczą ? Masz wyśmienity refleks ? Do tego masz dobrą pamięć ? Jeśli odpowiedź brzmi trzy razy tak, to jesteś idealną osobą do zagrania w Santy Anno (jeśli choć raz odpowiedź była na tak, to i tak warto spróbować, naprawdę ciekawa pozycja).
Grę cechują niezwykłe ilustracje, prostota, oraz to, że osoba doświadczona nie ma przewagi nad "nowym" w grze.
Idealna gra imprezowa, a wersja zasad z bieganiem dookoła stołu naprawdę pozwala się wczuć w rolę zagubionego, pijanego pirata.