gry planszowe imprezowe > Podejrzani
GRY IMPREZOWE
logo przedmiotu Podejrzani

Podejrzani

Zabójczo śmieszna gra imprezowa dla nawet 18 osób!

cena:

63.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 18
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Lucrum Games
nr katalogowy:101956

wersja językowa: polska

Opis


Halo? Policja?
Jakaś szemrana banda przy stoliku obok krzyczy co chwila coś o zbrodniach! Oskarżają się o morderstwa, wiarę w kosmitów, a nawet o niepłacenie podatków! Są bardzo... PODEJRZANI!

Gracze jako detektywi starają się odkryć sprawcę przestępstwa. Mamy dwunastu gniewnych podejrzanych i tylko jednego świadka, którego trzeba przesłuchać.

Ten odpowiada na gradobicie pytań jedynie lakonicznym "tak" lub "nie". Przestępcę zna z Internetu, nie wie jak wygląda ani jakiej jest płci, ale wie dużo o jego zwyczajach i gustach...

Czy detektywom uda się namierzyć złoczyńcę?

Gra zawiera 2 warianty:

Kooperacyjny, gdzie wszyscy wspólnie szukają podejrzanego.
Rywalizacyjny, w którym dwie grupy detektywów walczą o miano śledczych.
Podejrzani to gra, która rozkręci każdą imprezę. Świetnie sprawdza się w grupie (nawet osiemnastu!) znajomych, pozwala też przełamywać lody w nieznanym towarzystwie.

Zasady można wytłumaczyć w dwie minuty, a każdej partii zawsze towarzyszą salwy śmiechu!

Zawartość pudełka:
- 53 karty Podejrzanych,
- 78 kart Pytań,
- 12 kart Przestępcy,
- 1 karta TAK,
- 1 karta NIE,
- 1 Protokół,
- 1 czapka Świadka,
- 1 instrukcja w języku polskim.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-01-11 Śmieszna, sympatyczna, z czapeczką autor: krysluk

Najpierw jest pytanie, po co ta czapka, a potem wszyscy chcą ją mieć. Dla ekipy z poczuciem humoru i fantazją, bo ilustracje są pozytywnie specyficzne. Bardzo skuteczna na rozruszanie imprezy. Znam wiele gier z nazwy bardziej "towarzyskich", ale nie dostarczają tyle lekkiego uśmiechu. No i te dyskusje w wariancie rywalizacyjnym, miodzio! Nie są to "Tajniacy", ale dla grupy 10-15 właśnie dlatego optymalna. Dla nas, starszych, też :D
dodano: 2016-07-19 autor: leser

Pierwsze wrażenie po lekturze instrukcji: biedna wariacja na temat Tajniaków. Wrażenia po grze: o dziwo, to naprawdę działa! Jako świadek dostajesz pytanie: czy poszukiwany mieszka z rodzicami? Patrzysz na twarz poszukiwanego i z niej musisz wywnioskować, czy pozostali gracze uznają go za mieszkającego w rodzinnym domu, czy nie. Jakimi kryteriami będą się kierować gracze? Czy będą szukać maminsynka, a może kogoś, komu się w życiu nie powiodło, może jednak po prostu jakiegoś młodziaka, co się jeszcze własnego mieszkania nie dorobił? A... i musisz wziąć jeszcze pod uwagę innych podejrzanych, żeby przez przypadek nie naprowadzić śledczych na niewłaściwy trop!

To dylematy świadka. A co dopiero mają zrobić śledczy, którzy z wielkiego gąszczu podejrzanych mają odsiać niewinnych? Dużo fajnej, prostej acz satysfakcjonującej dedukcji, sporo śmiechu i zabawnych komentarzy. Naprawdę polecam.

Gra ma jedną wadę, dość typową zresztą dla wielu gier imprezowych. Nie sprawdzi się w "cichym" towarzystwie. Bez dyskusji, przerzucania się pomysłami gra traci większy sens.