gry planszowe figurkowe i bitewne > Star Trek: Attack Wing Starter Set
GRY FIGURKOWE I BITEWNE
logo przedmiotu Star Trek: Attack Wing Starter Set

Star Trek: Attack Wing Starter Set

Powołaj swoją flotę i zmierz się w przestrzeni kosmicznej z innymi graczami

cena:

129.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Wizkids
nr katalogowy:WZK71120
projektant: Andrew Parks , Christopher Guild

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Star Trek: Attack Wing is a tactical space combat HeroClix miniatures game, featuring collectible pre-painted ships from the Star Trek Universe.

Utilizing the FlightPath™ maneuver system, command your fleet in space combat & customize your ship with a Captain, crew, weapons and tech upgrades.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-12-21 Polecam autor: Arnold Rutkiewicz

Produkt jest przyjemny w użyciu, do gry dołączone są dwie instrukcje, z których jedna pozwala Wam szybko zacząć grę bez skomplikowanych reguł. Skomplikowanie i możliwości scenariuszy (2 zawarte już w instrukcji) oddają pięknie klimat Star Treka. Polecam wszystkim Trekkie. Jedyny problem to jakość miniaturek - spodek i pylon Enterprise-D są krzywo przyklejone, ale nie przeszkadza to w grze.
Zestaw daje nam 3 statki (federacyjny, klingoński i romulański), dzięki czemu możemy spokojnie grać w 3 osoby bez dokupowania dodatków, choć osobiście zauważyłem, że trochę dziwnie się tak gra. Zwykle 2 osobą koncentrują się na jednym przeciwniku (najczęściej Enterprise, zważywszy na kąt ostrzału 360 stopni, przez co jest bardzo niebezpieczny) po czym bawią się między sobą.
Bardzo podobają mi się karty ze zdjęciami z seriali/filmów oraz doceniam frajdę z budowania floty z postaciami i statkami znanymi z serii.
Co ciekawe, mam znajomych, którym gra się spodobała choć nigdy nie oglądali Star Treka, także można próbować nawracać ludzi na tę właściwą serię o kosmosie ;)
dodano: 2014-02-04 Polacam nie tylko trekkerom :) autor: vashar

Star Trek: Attack Wing to figurkowa gra bitewna wydana w sierpniu 2013 przez WizKids. Gra osadzona jest w realiach świata Star Trek a charakter i mechanika gry mocno ociera o inny hit - Star Wars: X-Wing. Jak się można łatwo domyśleć STAW to kosmiczna bitwa pomiędzy okrętami Gwiezdnej Floty, Imperium Klingońskiego, Imperium Romulańskim (okręty tych trzech frakcji dostępne są w zestawie podstawowym) oraz Dominium. Każdy z graczy dowodzi okrętem (jednym lub kilkoma) oraz załogą stworzoną z dostępnych z każdym okrętem kart personelu, modyfikacji i broni (torped, fazerów). Rozgrywka jest dość płynna a zasady przejrzyste i po szybkim przeczytaniu instrukcji wiadomo o co chodzi. Dużym plusem gry jest to, że oprócz zwykłego wykańczania przeciwnika można wykonywać scenariusze/misje dołączane do zestawów (charakterystyczna dla danej frakcji, okrętu).
W zestawie podstawowym otrzymujemy trzy okręty głównych frakcji: USS Enterprise-D, IKS Maht’Ha i IRW Khazara, karty załogi i modyfikacji, tokeny, miarki do oceny zasięgu i ruchu, instrukcję. Sama gra jest całkiem dobrze wykonana, karty okraszone są ładną grafiką - screenami znanymi z serialu. Modele okrętów sprawiają dobre wrażenie, nie zawsze jest zachowana skala między faktycznymi rozmiarami znanymi z serialu, ale to w żaden sposób nie wpływa na rozgrywkę. ;) Polecam też własnoręczne pomalowanie modeli, bo wykonanie fabryczne (zwłaszcza Negh’var) nie jest jakieś fenomenalne.
Przygodę z Attack Wingiem można rozpocząć od podstawowego zestawu, jednak szybko się okazuje, że fajnie by było mieć jeszcze jakiś okręcik (jest sporo dodatkowych okrętów i co jakiś czas wychodzą nowe). ;) STAW to zdecydowanie dobra gra, świetnie oddająca klimat Star Treka i sądzę, że może spodobać się nie tylko Trekkerom. :)