gry planszowe nowości Essen 2013 > Cornish Smuggler
GRY NOWOŚCI ESSEN 2013
logo przedmiotu Cornish Smuggler

Cornish Smuggler

Przechytrz przeciwników, zabezpiecz swój majątek. Gra w morskim klimacie z celnikami, przemytnikami i statkami które trzeba odpowiednio załadować

cena:

159.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 120 min.

wydawca: Grublin Games (2013)
projektant: The M.N.G. Collective

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Cornish Smuggler challenges you to build the most successful smuggling network you can.  You do this by buying and selling goods for gold while employing a network of local characters, secret knowledge, hidden locations, bribes, dirty tricks and a healthy dose of cunning to evade the attentions of the customs officers and the other players.

Game Components

 

1 Fully Illustrated 600 mm x 540 mm game board (perfect for kitchen tables)

60 x Secrets Cards

60 x wooden Influence Counters

58 Gold Counters

52 Reputation Counters

50 Wooden player counters

48 x Character Cards

25 Customs Bribe Markers

16 x Unique wooden Goods Shapes

12 x Storehouse Cards

10 Wooden Customs counters

10 x Ship Cards

5 Wooden ship counters

2 x Reference cards per /player

1 Rule Book 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-06-23 autor: dinerwena

Jaki jest los szmuglera? Wiatry nie zawsze są przychylne, inni szmuglerzy tylko czekają aż Ci się podwinie noga. Jedne szmugler mniej, słabsza konkurencja. I do tego przedstawiciela prawa, celnicy….. Cornish Smuggler to gra, co do której mam bardzo mieszane uczucia. Klimat fabularny jak najbardziej interesujący, inny. Wydawnictwo Grublin Games, debiutanci, doskonale o to zadbali. Do gry dołączyli bowiem link do muzyki towarzyszącej. Trochę w nie moim stylu, ale niektórzy uwielbiają ten podkład  . Gra obarczona jest pewnymi błędami, które wydawca starał się wyprostować wydając erratę do zasad, co wymaga dodatkowego zaangażowania jeszcze przed rozpoczęciem gry. Do tego same zasady, choć umieszczone w ładnej, barwnej instrukcji, wydają mi się nie do końca klarownie napisane, wydaje się iż nawet troszkę chaotycznie. Sama rozgrywka może być ciekawa, jest baaardzo ofensywna (przynajmniej w naszym gronie graczy). Podrzucanie przysłowiowej świni innym szmuglerom to chleb powszedni. I tu pojawia się jedna z rzeczy, która w tej grze baaardzo mnie irytuje. Wystarczy jedna sekretna karta aby wyłączyć gracza z rozgrywki, nawet całościowej. Pod tym względem gra nie wydaje mi się zbalansowana. Tutaj występuje duża losowość. Niektóre karty są przegięte, inne nic nie dają. Sama gra wydana jest bardzo ładnie, świetnia graficznie dopracowana plansza, karty statków, i zakazane twarze na kartach postaci (nota bene zawierają one podobizny osób wspierających kickstarter  ), stateczki, żetony to wszystko jest ok. Co trzeba oddać panom z Grublin Games, reagują dość szybko na zgłaszane uwagi co do gry. Sam otrzymałem egzemplarz z brakującym jednym dobrem, jednak po mailu do wydawcy obiecano mi dosłanie brakujących części, co się chwali .
Podsumowując nie jest to gra wybitna ale nie jest też bardzo zła, miałem nieprzyjemność zmarnować czas przy dużo gorszych. Gra oferuje fajną tematykę i klimat, oko cieszą ładna grafika. Jednak wymagałaby ona dłuższych testów i dopracowania.