gry planszowe ekonomiczne > Stinky Business
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Stinky Business

Stinky Business

Rodzinna gra ekonomiczna o tematyce ekologicznej. Segregowanie śmieci nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

cena:

124.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: G3

wersja językowa: polska

Opis


Szkło do szkła, plastik do plastiku, a papier do papieru. Segregowanie śmieci nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

W grze Stinky Business można nawet ubić na tym całkiem niezły interes! Gracze wcielają się w role biznesmenów, którzy budują sortownie, spalarnie oraz przetwórnie i podczas całej rozgrywki będą próbowali zbić majątek na przetwarzaniu odpadów. Na koniec gracz, który zdominował swoich przeciwników najumiejętniej zamieniając niepotrzebne odpady na pożądane przez wszystkich pieniądze zostaje zwycięzcą.

PUDEŁKO ZAWIERA:
plansza do gry
110 kart odpadów
25 plansz przetwórni
43 znaczniki sortowni/spalarni
85 banknotów
30 żetonów przetwórni
60 żetonów rentowności przetwórni
instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-03-13 Przyzwoita pozycja o ciekawej tematyce autor: Mariusz Błaszczyk

Po prostu ocenie krótko aspekty gry:
Wykonanie - solidne, ale nic rewelacyjnego, grafiki są ok, ale także bez szału
Klimat - w sumie klimat gry jest całkiem odczuwalny, możemy odczuć, że bawimy się w przedsiębiorstwa próbujące segregować i spalać śmieci, a przy czym temat jest dość oryginalny
Rozgrywka - rozgrywka jest całkiem przyzwoita, mechanicznie gra nie w nosi niczego nowego, ale gra się całkiem przyjemnie
Złożoność, zasady - instrukcja napisana ok, gra raczej prosta, może tak z pół punktu wyżej nad Wsiąść do Pociągu.
Losowość - losowość w doborze kart śmieci jest bardzo duża, potrafi czasami frustrować
Interakcja - interakcja jest bardzo mała, generalnie ,każdy gracz zdobywa swoje pieniądze, czasami lepiej jest pierwszym postawić sortownie, ale ma to znaczenie dopiero w późniejszej fazie gry.
Skalowalność - skalowalność, lepiej gra chodzi od 3 graczy, a w 5 może się zacząć dłużyć i zaczyna nam brakować przetwórni i miejsca na sortownie na planszy.
Regrywalność - występuje ona przez losowy dobór kart, ale po paru partiach widać pewne schematy, które zaczniemy powtarzać w kolejnych partiach.
Ogółem - mi się w tą grę grało całkiem przyjemnie, gra jest dość krótka w 1h idzie w to zagrać nawet w pełnym składzie, może plus kilkanaście minut. Niemniej jednak nie jest to jakaś rewelacyjna planszówka, która zostanie nam w pamięci na dłużej, ale warto spróbować, szczególnie jeśli lubi się mniej złożone tytuły.