GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Maharaja

Maharaja

Budowanie pałaców w Indiach

cena:

59.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Phalanx Games
projektant: Wolfgang Kramer

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

OpisW Indyjskiej prowincji Rajastan znajdują się miasta Delhi i Agra będące perłami architektury indyjskiej. Region ten jest sławny w całym świecie dzięki ogromnej ilości spektakularnych budowli: pałaców, grobowców, świątyń i fortec. Jak do tego doszło? Na to pytanie odpowiada gra Maharaja...

Maharadża wezwał do siebie swoich wiernych indyjskich dostojników i wydał im rozkaz aby dołożyli oni wszelkich starań aby na zarządzanych przez nich ziemiach pojawiły się nowe budowle architektoniczne: pałace i domy w których wielki maharadża mógłby się zatrzymywać wraz ze swoim dworem w czasie podróży po kraju.

W grze Maharaja gracze wcielają się w role dostojników indyjskich, którzy zgodnie z wydanymi przez maharadżę rozkazami starają się wybudować możliwie dużą ilość spektakularnych budowli. W czasie swojej pracy korzystają oni z pomocy różnego rodzaju fachowców oraz muszą bardzo rozważnie korzystać z posiadanych środków pieniężnych. Gracz, który jako pierwszy wybuduje 7 pałaców dla maharadży zyskuje jego uznanie i zostaje zwycięzcą.

Gra zawiera zasady podstawowe oraz 2 wersje zasad rozbudowanych, które rozwijają i urozmaicają rozgrywkę.

Zawartość opakowania:

 • 1 planszę
 • 5 dysków do oznaczania czynności
 • 7 kart specjalistów
 • 5 architektów
 • 1 maharadżę
 • 60 monet
 • 7 pionów
 • 100 drewnianych domów
 • 35 szklanych pałaców
 • 5 kart pomocniczych
 • 1 księgę zasad

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-02-27 Świetna autor: monga

a jeżeli dodamy do tego cenę, to rzekłabym, że bardziej niż świetna. Za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy rewelacyjną grę. Sama gra jest całkowicie niezależna językowo, jedynie karty pomocy są w języku niemieckim, ale można bardzo szybko opanować wszystko to do czego się przydają, więc bez problemu można grać bez znajomości języka, jeśli tylko jedna z grających osób zna i potrafi wytłumaczyć zasady. Ponieważ gra trochę ich ma, ja chciałabym zwrócić uwagę na te najciekawsze moim zdaniem.

W grze budujemy pałace (oraz domy) na 7 obszarach na planszy, jednak na końcu każdej rundy rozliczany jest tylko jeden konkretny obszar. Kolejność rozliczanych obszarów jest losowo ustalona na początku gry, jednak w każdej rundzie każdy z graczy może wykorzystując jedną ze swoich dwóch akcji tę kolejność nieco zmienić, tak więc do końca nie wiadomo który obszar będzie kolejny - swoje plany trzeba modyfikować na bieżąco.
Druga zasada o której chciałabym napisać to wspomniane już akcje. Do wyboru na rundę są 2 akcje z bodajże 8, ale wybrać je trzeba (każdy robi to po kryjomu) jeszcze przed rozpoczęciem rundy, dlatego trzeba wybierając je uwzględnić to, że ktoś swoją wybraną akcją może popsuć nam szyki. Kolejność wykonywania akcji jest przed rozpoczęciem rundy określona, ale ta również może się zmieć w trakcie, jeżeli wybrana zostanie odpowiednia akcja.

Wszystko to sprawia, że trzeba dobrze planować uwzględniając w tych planach stale zmieniającą się sytuację oraz możliwe ruchy przeciwników. Ogólnie grę bardzo polecam, ale jest to gra z gatunku dłuższych i raczej ciężkich (ale nie bardzo ciężkich), tak więc trzeba przygotować się na trochę myślenia i kombinowania. Raczej na dłuższy wieczór z doświadczonymi (przynajmniej trochę) graczami.