gry planszowe ekonomiczne > Sky Traders
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Sky Traders

Sky Traders

Pełna intryg gra handlowa w świecie latających statków

cena:

159.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 180 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:DU19
projektant: Gioacchino Prestigiacomo

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Gra strategiczno-handlowa dla 2-5 osób, w której każdy z uczestników dowodzi latającym statkiem kupieckim, dostarczając poszukiwane towary mieszkańcom podniebnych wysp.

Gracz stara się przy tym nie tylko osiągnąć jak największe zyski, ale także unikać groźnych piratów i nie dać się złapać celnikom na przewożeniu kontrabandy.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-12-23 steampunkowa uczta autor: salane

W grze Sky Traders wcielamy się w kupców którzy są członkami guildi handlowej (Sky Guild), która to swoimi wpływami ustala ceny rynkowe 6 podstawowych towarów poczynając od najtańszych minerałów dalej żywności, materiałów, tekstyliów, wina, przypraw no i najcenniejszych klejnotów. Ale to nie wszystko, na czarnym rynku można zaopatrzyć się w Grog, substancję bardzo pożądaną ze względu na swoje wspaniałe właściwości w działaniu na ciało po długotrwałym zażywaniu...niestety handel Grogiem został zabroniony ze względu na fakt, iż ów substancja, która jest jednym z produktów ubocznych wytwarzania paliwa (Phlogiston) do statków powietrznych, ma narkotyczne działanie. Znów to nie wszystko. Gorszym produktem ubocznym wytwarzania paliwa jest szlam (sludge), substancja bardzo toksyczna, której wszyscy chcą się pozbyć i zapłacą ci krocie bylebyś to zabrał. Możesz potem pozbyć się szlamu gdziekolwiek, nawet zrzucić to do miasta...co prawda za ten czyn zostanie wyznaczona nagroda za twoją głowę, ale kto by się tam przejmował patrolami podniebnymi (Sky Patrol) kiedy na pokładzie swoim masz wspaniałych załogantów którzy pomogą Ci odeprzeć ataki stróżów prawa. Z drugiej strony kupcom, którym nie w głowie zadzieranie z twardogłowymi stróżami prawa, pozostaje polecieć do pobliskiego wulkanu gdzie wysoka temperatura magmy spowoduje rozkład niebezpiecznej toksyny, a i w kieszeń dodatkowe Piastersy (pieniądze) wpadną. Ale po co to wszystko, po co te Piastersy? Włąśnie po to by ostatecznie za zdobyte pieniące wykupić wpływy w guildi i zostać Master of the Sky Guild.

Gra Sky Trader to gra negocjacyjna w której gracze negocjując między sobą ustalają ceny poszczególnych towarów poprzez ciekawy mechanizm kostek. Każdy z graczy rzuca 3 kośćmi, których wyniki mówią o tym na cenę jakich towarów (spośród 6) będziemy mieli wpływ. Każdy z graczy widząc rzuty innych graczy podejmuje negocjacje w celu kupienia, sprzedania wymiany kostek na inne towary, pieniądze lub załogantów by lepiej sterować cenami na rynku. Sama walka w grze również ma aspekt negocjacyjny, i atakuje się w celu wymuszenia łapówki, na którą ofiara się zgodzi w innym wypadku w czasie walki nieuchronnie łupieżca jak i łupiący mogą ponieść dotkliwsze straty.

W zależności od doświadczenia graczy, gra trwa ok 45 min na gracza. W wersji Short Game ok 30 min na gracza. Od razy uprzedzam, że należy przed pierwszą rozgrywką zastosować się do erraty powstałej po doniesieniach o popsutej grze i dodatkowo zastosować reguły autorskie Direstor's Cut dostępne na BGG. Przy zastosowaniu powyższych gra nabiera tempa i rumieńców. Dodatkowo zaleceniem (a nawet regułą w rulebooku) jest limit 2min na turę gracza, więc można sobie sprezentować ładną klepsydrę.

Gra jest dla ludzi, którzy uwielbiają gry tematyczne, gra jest przepełniona klimatem (piękna historia świata steampunkowego w rulebooku na początku do przeczytania), dla tych których nie odstrasza losowość i interakcja w postaci negocjacji.