gry planszowe ekonomiczne > Belfort (edycja angielska)
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Belfort (edycja angielska)

Belfort (edycja angielska)

Pomóż zbudować miasto Belfort.

cena:

209.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 120 min.

wydawca: Tasty Minstrel Games
projektant: Jay Cormier , Sen-Foong Lim

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska
pasujące koszulki: standard ccg (50 szt.)

Opis


Belfort is a Worker Placement game for 2-5 players.  Build buildings in the 5 districts of the pentagonal city and hire Gnomes to run them to gain their special abilities. Manage your resources and gold well, choose your buildings wisely, and help build the city of Belfort!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-08-09 Podobna do Le Havre autor: Piotr Czuba

Jakość wykonania na najwyższym poziomie. W sumie nie zawiodłem się na żadnej z gier ze stajni Tasty Minstrel Games. Zarówno Homesteaders, Eminent Domain to bardzo dobre gry. Jednak najwyżej z nich cenię Belforta. Jest to zarazem cięższa pozycja względem tych wcześniej wymienionych. Grałem w 4 osoby i z opowiadań to podobno najlepsza liczba graczy podczas rozgrywki.
Gra jest podobna do Le Havre. Również stwiamy budynki (karty), różnica jest taka iż tylko my możemy korzystać z tych budynków. Gra jest mieszanką worker placement i area control. Jedna z nielicznych gier w których parowała mi głowa. Natomiast rozgrywka to wynagradzała. Nie jest to pozycja dla początkujących graczy, zdecydowanie dla tych bardziej zaawansowanych. W grze jest dużo negatywnej interakcji. Czas rozgrywki w 4 sosoby na poziomie 2-3h.
Długo oczekiwałem na reedycję ;)