gry planszowe ekonomiczne > Masters of Commerce
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Masters of Commerce

Masters of Commerce

Wcielasz się w rolę właściciela nieruchomości lub najemcy i starasz się wynegocjować jak najlepsze stawki.

cena:

139.00 99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 11
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Grouper Games
projektant: Britton Roney

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska
Produkt uszkodzony. Lekko wgniecione pudełko

Opis


As a landlord or a merchant you will have to outmaneuver your competitors in a fluctuating market to earn your place as a great industrialist!

Will you decide to invest in the relative safety of agricultural properties? Or put it all on the line in the high-risk world of big business developments?

Your strategy is up to you in this freewheeling family game of spirited negotiation and raging capitalism!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-11-08 autor: leser

Lubisz negocjacje i targowanie się? Ale nie masz akurat pod ręką 6 godzin żeby zagrać w Grę o Tron? A może irytują Cię paraliżujący gracze w Osadnikach z Catanu? Masters of Commerce to gra dla Ciebie! Gra jest bardzo nowoczesna, mamy tutaj negocjacje w czasie rzeczywistym i bardzo ciekawy system podziału graczy na dwie grupy. Pierwsza grupa, to właściciele ziemscy, którzy chcą jak najdrożej wynająć swoje posiadłości, a druga grupa to kupcy, którzy chcą to posiadłości jak najtaniej wynająć i rozkręcić tam swój biznes. Bajer polega na tym, że te dwie grupy ze sobą nie rywalizują. Kupcy rywalizują wyłącznie z kupcami, a właściciele z właścicielami, a więc na koniec gry mamy dwóch zwycięzców. Najlepszego kupca i najlepszego właściciela. Jedna runda negocjacji trwa 2 minuty, a do wynajęcia w zależności od liczby graczy i rundy gry jest od 6 do nawet 40 posiadłości, więc pod koniec gry jest na prawdę gorąco. Gracze przekrzykują się w kolejnych ofertach, wygryzają konkurencję i starają ubić na tym jakiś interes. Muszą jednak uważać (szczególnie kupcy), gdyż na wynajmowaniu można także stracić. Posiadłości dzielą się na ryzykowne (tu można najwięcej zarobić, ale i najwięcej stracić), średnie oraz te bardziej stabilne (mały ale pewny zysk). Jednym słowem, gra wyśmienita. Minusy? Żeby gra działała na prawdę dobrze potrzeba min 6 graczy (a najlepiej 8). Z doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć aż tylu graczy chętnych do gry nietypowej.