gry planszowe ekonomiczne > Urban Sprawl
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Urban Sprawl

Urban Sprawl

Rozbuduj miast do metropolii i zarób na tym jak najwięcej.

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: GMT
nr katalogowy: GMT1116

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


W Urban Sprawl odtworzony został proces rozwoju miasta i powstawania metropolii.

Gracze wcielają się w role przedsiębiorców, potentatów przemysłowych i polityków - pomagających w rozwoju hipotetycznych amerykańskich przedsiębiorstw. W trakcie gry zdobywać będą majątek i prestiż, a ich budynki będą budowane i niszczone a na ich miejsce powstawać będą nowe.

Podczas gry gracze zdobywają wartościowe zezwolenia, które można traktować jako inwestycję albo jako pierwszy etap budowy nowego budynku. Walka między graczami rozegra się o dominacje w poszczególnych obszarach. Ten kto ma większość w danym obszarze ma dostęp do wpływowych biur polityków.

Wszystko to prowadzi do końca gry - tętniącej życiem metropolii podziwianej na całym świecie -  oraz uznania za zwycięzcę gracza który zgromadził najwięcej punktów prestiżu.

Zawartość pudełka:

 • plansza
 • 4 plansze graczt
 • 144 drewniane kostki w 4 kolorach
 • 4 drewniane walce w 4 kolorach
 • 1 pomarańczowy drewniany pionek
 • 165 kart ( 54 w tali zezwoleń, 37 w tali miasta, 37 w tali centrum miasta, 37 w talii metropolii)
 • 144 budynków
 • 24 zawody
 • 6 polityków
 • 1 kontraktor
 • 6 znaczniki bogactwa
 • 3 znaczniki prestiżu
 • 1 znacznik aktywnego gracza
 • 1 znaczniki dodatkowej przysługi

 

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Urban Sprawl:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-10-12 Znakomity koncept z wieloma wadami autor: Jacek Izydorski

Nie wiem, jak do tej gry podejsc. Glowny trzon mechaniczny, gzie zdobywamy karty kontraktow, za ktore wystawiamy budynki roznej wielkosci (czyli pojawia sie ciekawy gospodarowania przestrzenia) i roznie dzialajace (czyli jest interakcja, jest zmiennosc rozgrywki, jest aspekt taktyczny) bardzo mi sie podoba. Brzmi jak znakomity city-building. Ale poza tym gra posiada szereg wad:
-tury graczy sa dosc dlugie (bo wykorzystujemy w nich pule punktow akcji), przez co nie chce mi sie grac w wiecej niz 2 osoby
-do tego w turach innych graczy wiele sie zmienia, ciezko cos zaplanowac, a im wiecej graczy tym nieprzewidywalnosc rosnie
-nie jestem przekonanay tez do kart urzednikow, ktore pojawiaja sie pod koniec gry. Sa niezwykle mocne. Dochodzi tez wiecej negatywnej interakcji poprzez mozliwosc burzenia.
-a tak naprawde najgorsza jest losowosc!!! Juz pal licho budynki w talii. To losowo wchodzace wydarzeania i punktacje za przewagi w ulicach (no powiedzmy - chodzi o rzedy i kolumny na mapie) psuja cala frajde z rozgrywki dramatycznie.
Bardzo chcialem, zeby ta gra mi sie spodobala. Ale niestety tak nie jest. Choc mimo wszystko nadal mnie do tej gry ciagnie, to tylko zasiade do niej w dwie osoby, ze wspolgraczem gotowym na dluga i mocno losowa zabawe.
dodano: 2012-01-13 Gra o budowie miasta autor: Piotr Czuba

Jak dla mnie bardzo mocne 5. Miałem bardzo dużo wątpliwości co do tej gry.
W grze jest wyczuwalny chaos przy większej liczbie graczy, ale i tak gra jak dla mnie wśmienita. Zapewne jest to związane z tematem i możliwościami budynków, sporą interakcją, świetnym wykonaniem pod względem jakości.
W grze jesteśmy Budowniczymi i dzięki naszej ciężkiej pracy Masteczko przeistacza się w Miasto a następnie powstaje wspaniała Metropolia.
Czas rozgrywki jest dość długi, przy dwuosobowej rozgrywce wychodzi ok 2 godzin.
Jedna z ulubionych gier mojej Małżonki co przy złożoności tej gry uznaję za duży sukces i ogromny plus dla Urban Sprawl.
Gra jest lżejsza od Dominant Species.
Ja polecam z zastrzeżeniem że gra jest skierowana dla doświadczonych graczy i nie wszystkim musi się spodobać