gry planszowe ekonomiczne > City Tycoon
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu City Tycoon

City Tycoon

Zbuduj swoje miasto!

cena:

139.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Hubert Bartos

wersja językowa: polska

Opis


W grze City Tycoon gracze wcielają się w rolę inwestorów, których zadaniem jest zbudowanie nowoczesnego miasta od samego początku. Trochę tak, jakby dziś rozpoczynał się projekt budowy Gdyni. Gracze będą inwestowali kapitał w budowę dzielnic, które ten kapitał pomnożą, wytworzą dobra luksusowe a przede wszystkim dadzą punkty zwycięstwa, czyli satysfakcję mieszkańców metropolii. Jak zwykle, wygra ten, kto uzbiera punktów najwięcej, jednak dróg do tego jest w City Tycoon bardzo wiele.Zawartość pudełka: 168 kafli dzielnic85 drewnianych kostek surowców125 żetonów graczy80 żetonów pieniędzyplansza punktacjiinstrukcja 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-10-09 kolorowy zawrót głowy autor: arhain

City Tycoon to gra o rozbudowie miasta i zasilaniu swoich budynków, trochę budowania silniczka, trochę ciułania punktów... Fajne ;)

Co w pudełku? Dużo grubych, kartonowych kafelków i instrukcja, trochę żetonów graczy i pieniędzy (te akurat mogłyby być grubsze), kosteczki surowców. Moje wydanie ma dodatkowo zepsutą wypraskę (bo jest z bardzo cienkiego kartonu, który zwyczajnie nie wytrzymuje nacisku kafelków). Instrukcja - jest ok, jasna, dość zrozumiała.

Rozgrywka: gra jest podzielona na cztery etapy, podczas których gracze najpierw draftują kafelki, następnie mogą je wybudować, wymienić na elektrownię lub sprzedać, a na końcu aktywować w celu uzyskania przychodu w postaci punktów, pieniędzy lub surowców. Kafelki w różny sposób oddziałują na siebie dając dodatkowe bonusy. Wygrywa gracz, który po czterech etapach zdobył najwięcej punktów.

Wrażenia? jest KOLOROWO. Zbyt kolorowo dla niektórych. Zdecydowanie nie jest to też gra dla daltonistów ;) Mechanicznie jest ok, chociaż w przypadku gry dwu- i trzyosobowej z gry wypadają niektóre kafelki (co do zasady nieznane graczom) i jeśli ktoś nastawił się na zdobycie takiego kafelka może się nieco rozczarować. Da się to oczywiście łatwo naprawić pokazując usunięte kafelki ;)

Dla kogo? Chyba dla średniozaawansowanych. Fajne jest budowanie silniczka i podkradanie surowców współgraczom, chociaż interakcja jest bardzo mierna...
dodano: 2012-05-18 lepsza niż wygląda:) autor: pogons

Ponieważ znam współautora gry i miałem wcześniej w ręku instrukcję do Tycoona(zanim wyszła) nie spodziewałem się po tej grze wiele. Nie dlatego, że autor robi słabe gry:D tylko dlatego, że z rozmowy z nim wynikało iż targetem są raczej niedzielni gracze niż starzy wyjadacze (do których nieskromnie należę). Jednak po rozegraniu 2-3 partii śmiem twierdzić, iż przy pewnych niewielkich zmianach, gra może być wymagająca nawet dla tych, którzy lubią mocno pogłówkować.

Wracając jednak do meritu. Gra jest wydana na dobrym europejskim poziomie. Szata graficzna jednym się podoba, innym nie. Dla mnie najważniejsze jest to, że ikonologia jest czytelna oraz spójna na tyle, iż po jednej partii wiadomo jak wszystko działa. Sama rozgrywka stawia przed gracze trudne wybory: czy iść w pieniądze i potem budować lepsze budynki, czy od razu ciułać małe punkty, czy być pierwszym i mieć tańsze surowce, czy samemu budować elektrownie/wodociągi czy żerować na innych. Te i wiele innych decyzji jakie gracz musi podjąć w trakcie sprawia, że czas przy grze mija szybko i z korzyścią dla pracy mózgu;) Ponieważ jest element losowy w doborze płytek (ograniczany systemem rozdawania rodem z 7 cudów) oraz często brakuje nam pieniędzy, w grze nie ma przestojów, a na swoją turę nie czeka się zbyt długo. Są lepsze i gorsze budynki ale te lepsze pojawiają się później w grze, gdy już trochę rozpędzimy swój silnik. CT może być zarówno pasjansem jaki bardziej agresywną grą. Wszystko zależy od rywali oraz sytuacji na rynku surowców. Mnie ona pozytywnie zaskoczyła i z czystym sumieniem polecam ją wszystkim graczom (i tym początkującym i tym zaawansowanym) oraz czekam na obiecany przez autora wariant zaawansowany;)
dodano: 2011-12-04 polecam autor: magole

Na razie po jednej rozgrywce na Pionku w czteroosobowym składzie. Gra bardzo ciekawa, ma proste zasady do wytłumaczenia w 5 minut, natomiast oferuje dość sporo możliwości i nie zawsze wiadomo które kafle dzielnic wybrać. Metoda wyboru kafli jest rozwiązana podobnie jak w 7 Cudach (gracze wybierają jednocześnie po jednym kaflu po czym przekazują pozostałe kafle kolejnej osobie) dzięki czemu rozgrywka jest szybka. Sposób zabudowy oferuje możliwość blokady innych graczy, bądź 'czerpania' z ich elektrowni potrzebnych surowców, wydaje mi się jednak że z tej opcji będą korzystać bardziej doświadczeni gracze.
Gra wydaje się dobrze zbalansowana, różnice w punktacji były nieznaczne, liczy się każdy punkt który możemy zdobyć.
Co do wykonania: tutaj zasługuje na dużego plusa za grafiki na kaflach, wszystko jest bardzo czytelnie i wygląda przejrzyście. Jedynym minusem były trochę za małe żetony najmniejszych pieniędzy (1), oraz żetony graczy, ich używaliśmy do oznaczania własnych kafli (tutaj wielkosć nie przeszkadzała) oraz do punktowania (tutaj przydałaby się okrągłe drewniane żetony).
Podsumowując: rozgrywka była bardzo przyjemna, chętnie jeszcze do tej gry wrócę :)