gry planszowe ekonomiczne > Santiago de Cuba (edycja niemiecka)
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Santiago de Cuba (edycja niemiecka)

Santiago de Cuba (edycja niemiecka)

Witamy w Santiago drugim największym miastem na Kubie.

cena:

99.00 39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 50 min.

wydawca: Eggertspiele

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-12-19 dobry klimat autor: marob2010

Santiago de Cuba to typowa eurogra. Klimat gry wprowadza wakacyjny klimat. Gra jest prosta- idealna dla początkujących, a przy tym dosyć krótka, zasady można wytłumaczyć w kilka minut. Moim zdaniem idealna dla 3 osób przy czterech jest za dużo chaosu i blokuje się przeciwników niż samemu dąży się do wyznaczonego celu. Cena absolutnie warta uwagi.
dodano: 2014-10-09 lekka gra za małą kasę autor: rastula

Santigo de Cuba to lekka gra euro, która dobrze sprawdzi się już od dwóch graczy.

Klimat, jak to w grach euro, jest umowny - ale poruszamy się po bardzo ładnej planszy przedstawiającej portową dzielnicę tytułowego miasta. Każdy gracz odwiedza przy pomocy taksówki mieszkańców Santiago, którzy oferują mu liczne towary sprzedawane potem na statki stojące przy nabrzeżu.

Za sprzedaż towarów otrzymujemy punkty zwycięstwa. Dodatkowo wybierając kontrahenta wykonujemy jedną z trzech przypisanych mu akcji ( budynków), które pozwalają nam na zdobywanie rzadszych towarów czy manipulowanie cenami na statkach.

Gra nie jest pozbawiona strategicznych decyzji. Np o tym czy zatrzymać się w porcie, czy też wykonać jeszcze jedną rundę po mieście... ominięcie sprzedaży zwiększa ceny, za które sprzedajemy towary ale też grozi, że zniecierpliwiony kapitan wyruszy z niepełnymi ładowniami...

Gra dobrze się skaluje na każdą ilośc graczy - choć najfajniej grało się nam we trzech.

Przy cenie 40 złotych nie kupić tej gry to "więcej niż zbrodnia, to błąd".

Gra będzie też fajnym prezentem dla początkujących graczy - polska instrukcja do znalezienia w sieci.
dodano: 2012-04-25 W zasadzie wszystko gra, ale... autor: Zwieżak

Ta gra to mimo wszystko pewne rozczarowanie dla mnie. Miała byc gra dośc krótka, przy tym o prostych zasadach, ale jednak dająca wiele przyjemności z rozgrywki, z kombinowania, kalkulowania. Wyszła gra dośc krótka (to też jednak zalezy od graczy), o prostych zasadach, która jednak pozostawia pewien niedosyt. Po zakończeniu partii chce się zagrać raz jeszcze (trzeci raz pod rząd to już chyba jednak za dużo) ale jednak nie dlatego, że ma się wypieki na twarzy po pasjonującej rozgrywce, ale dlatego, że tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego się wygrało albo przegrało. Nie ma tu miejaca nie tylko na dalekosiężne planowanie, ale nawet i na krótsze. Wydaje się, jakby celem było łapanie punktów przy każdej możliwej sposobności. Takie mam przynajmniej wrażenia po dotychczasowych rozgrywkach.
Mimo tylu wylanych żalów daję "4" (raczej z minusem niż z plusem) ze względu na atrakcyjny wygląd, świetną jakośc komponentów, dobrą cenę, świetny pomysł ze zmieniajacymi się postaciami i budynkami oraz dlatego, że mimo wszystko będę do tej gry czasami wracał.
dodano: 2012-03-24 ciekawa gra autor: the_ka

Santiago de Cuba to lekka gra strategiczna. Proste zasady do wytłumaczenia w 5 minut. Czas gry około 40-60 minut.

Dzięki losowemu rozłożeniu "kubańczyków" oraz budynków a także różnego zapotrzebowania statków na surowce gra za każdym razem wygląda inaczej i zmusza do tworzenia nowych strategi. Gra wydana bardzo ładnie, płytki z budynkami i "kubańczykami" z twardej tektury, podobnie jak pieniądze i punkty.

Bardzo dobra pozycja z gatunku średnich (pod względem ciżkości) gier ekonomiczno-strategicznych.

ocena: 8/10
dodano: 2012-03-16 miła gra autor: Mateusz Górski

Bardzo przyjemna gra. Jak dla mnie gra sprawdza się równie dobrze w dwie jak i cztery osoby is każdym razem jest to inna gra ze względu na obierają strategie. Budynki i postacie łącza się w przeróżne kombosy, a losowe zapotrzebowanie na towary dodatkowo urozmaica całość.jest to tytuł raczej lżejszy i nie ma tu wielkiego dumania więc wszystko idzie płynnie i nie nudzimy się podczas gry. Graficznie i tematycznie gra podobna jest do hawany, ale mi w Santiago gra się o wiele lepiej.
dodano: 2012-02-17 Nielot autor: iguana

W przeciwieństwie do przedmówcy powiem, że gra nie wzbudziła u nas większych emocji. Niby wszystko jest super, mechanika działa, wizualnie mucha nie siada, czas gry przyjazny środowisku.... i nic. Zabrakło jakichś większych emocji. Daliśmy jej parę szans i sytuacja się nie zmieniła. Co o tyle martwi, że rzadko kiedy skreślamy grę, ale tym razem nie mieliśmy wyboru. Ten tytuł jest jak pingwin królewski - piękny ptak, który nie lata, jeno ryby łowi. Zagrać przed zakupem.
dodano: 2011-12-02 obowiązkowa pozycja autor: Piotr Czuba

Stosunek jakości co do ceny - REWELACYJNY.
Jakość wykonania bardzo dobra - wątpliwości budzą kotarki.
Gra bardzo prosta w zasadach, mająca wielkie możliwości i może być świetną pozycją wprowadzającą w świat ambitnych i cięższych gier takich jak choćby Cuba
Gra niezwykle klimatyczna. Gracze kombinują aby jak najszybciej załadować statek.
W 3 osoby rozgrywka była niezwykle wyrównana i emocjonująca.
Wielkie zaskoczenie i myślę iż obok Walnut Grove to pozycja która bije na głowę wiele innych dobrych gier familijnych. I czas rozgrywki to max 1h
a wytłumaczenie zasad to max 10-15 minut.
W tej cenie mało prawdopodobnym jest znalezienie czegoś równie dobrego.
Wielce zaskoczony zostałem przez Autorów bo myślałem iż to tylko odcinanie kuponów