gry planszowe ekonomiczne > Glen More (edycja angielska)
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Glen More (edycja angielska)

Glen More (edycja angielska)

Gra ekonomiczna w której hodujesz zwierzęta i produkujesz whisky

cena:

119.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Rio Grande Games
projektant: Matthias Cramer

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


W grze zostajesz przywódcą klanu w 17-wiecznej Szkocji i starasz się zdobyć możliwie największe wpływy i władzę w całym kraju. W tym celu powiększasz swoje terytorium poprzez dokładanie kolejnych kafelków, które zaraz po swojej "aktywacji" przynoszą ci korzyści.  Takie jak zasoby potrzebne do wystawiania kolejnych kafelków albo do zamiany na punkty zwycięstwa, albo jak nowi członkowie klanu dzięki którym możesz dalej powiększać swój obszar, albo jak specjalne budynki dające specjalne korzyści takie jak Tawerny czy destylernie whisky

 

Zawartość pudełka

  • 8 arkuszy z ponad 170 elementami (1 plansza,72 kafelki terenu, 33 monety, 58 znaczników punktów zwycięstwa, 13 kart, 2 karty pomocy)
  • 91 elementów drewanianych (25 członków klanu, 5 pionków, 16 beczek whisky, 44 zasoby. kostka)
  • instrukcja 

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-01-18 Super!!! autor: banachow

Glen More to jedna z moich ulubionych gier kafelkowych. Prosta w zasadach: weź z planszy dowolny pasujący ci kafelek i dołóż go w odpowiednie miejsce. Aktywuj kafelki, zbierz profity i już, koniec mojej tury. Ta prostota nie oznacza jednak, że gra jest prostacka. Nie, zdecydowanie nie. Ilość możliwości przy dobieraniu kafelków jest ogromna. A oznacza to, że dróg do zwycięstwa też jest sporo. Punktowania są trzy a samo punktowanie jest bardzo oryginalne. Mianowicie zawsze porównujemy się w określonych zasobach (karty specjalne, beczki whisky, osadnicy) z najsłabszym zawodnikiem, który nie otrzymuje punktów. Różnica daje nam odpowiednią liczbę punktów (odczytujemy to z specjalnej tabelki). Losowe jest jedynie wchodzenie kafelków na planszę. Nie jest to wada gry, a nawet powiedziałbym, że dodaje rozgrywce kolorytu, bo każda rozgrywka wygląda inaczej i gracze na bieżąco muszą reagować na to co się dzieje na środku stołu.
Glen More należy do kategorii gier lżejszych z półki średniociężkiej. To świetny tytuł dla osób znających trochę planszówki. Początkujący gracze dadzą sobie radę, ale będą musieli na to poświęcić odrobinę więcej czasu. Zaawansowani miłośnicy planszówek mogą potraktować Glen More jako bardzo dobry przerywnik.
Wydanie gry jest OK. Raczej standard niż high class. Nie ma się do czego przyczepić, ale nie ma tu żadnych wodotrysków. Grę oceniam na pięć gwiazdek.
dodano: 2011-07-23 Super gra autor: Piotr Czuba

REWELACYJNA gra z jednym ale..... wykonanie elementów - mam tu na myśli kafelki jest na średnim poziome, co do reszty mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Gra dla początkujących i tych doświadczonych. Nieczęsto sie zdarza aby gra spełniała wymogi obu tych grup.
Zaletą jej jest to iż gabarytowo nie jest olbrzymiasta. Dodatkowo mechanizm tzw. rondla jest jej atutem. Uważam ją za wymagającą, ale jednocześnie dość prostą w tłumaczeniu mechaniki i zasad. Oprócz planszy głównej każdy z graczy rozbudowuje swoje tereny poprzez odpowiednie łączenie kafli. Gra polega na pozyskiwaniu surowców takich jak: drewno, kamień, zboże, krowy, owce. Ponadto produkujemy beczki whisky, które nie są jednak traktowane jako surowiec.
Istotnym jest zwiększanie ilości członków klanu ;) czyli kolejnych figurek
Wszystkie znaczniki są drewniane, kafle zrobione z twardej tektury.
Ten kto zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa wygra.
Gra podzielona jest na 3 kolejki, które składają się z kilku tur

To jedna z moich/naszych ulubionych gier
dodano: 2011-07-16 autor: draco

Glen More to gra, która urzekła mnie prostymi i eleganckimi regułami. Wytłumaczenie ich zajmuje 5 minut. Nie ma tu zbędnych przepisów, które ograniczają ruchy gracza. W nowatorski sposób została wykorzystana mechanika rondla, z którego bierzemy kafelki i budujemy nasze posiadłości. Grając ma się poczucie rozwijania swoich dóbr i szukania sposobów na jak najlepsze ich wykorzystanie. Gracze mają możliwość pójścia jedną z kilku dróg do zwycięstwa, w tym sprzedawania whiskey. Glen More doskonale nadaje się dla graczy początkujących i tych, którzy poznali już setki tytułów. Jedynym mankamentem są zbyt małe oznaczenia na niektórych kafelkach.