gry planszowe ekonomiczne > Automobile
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Automobile

Automobile

Amerykański boom motoryzacyjny XX w.

cena:

169.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 120 min.

wydawca: Phalanx Games
projektant: Martin Wallace

wersja językowa: polska

Opis


Grający w Automobile (od 3 do 5 osób) prowadzą własne koncerny motoryzacyjne. Budują fabryki samochodów, organizują sieci sprzedawców i inwestują w rozwój technologiczny swoich zakładów. Mogą produkować tanie auta, na które popyt rośnie najszybciej, samochody dla klasy średniej, o stabilnym popycie oraz drogie limuzyny dla klasy wyższej. O tym, czy inwestycja będzie opłacalna, zadecyduje popyt na dany rodzaj samochodów, wielkość sieci sprzedaży gracza i rodzaje samochodów (i ich technologiczne zaawansowanie), które produkują inni gracze.

Gracze będą wprowadzać na rynek coraz to nowsze typy samochodów, wymuszając na innych zamykanie fabryk produkujących przestarzałe modele, lub obniżanie cen produkowanych samochodów. Jeśli graczowi nie uda się zaopatrzyć własnej sieci sprzedaży w odpowiednią ilość samochodów, jego dystrybutorzy zbankrutują, pociągając jego koncern za sobą.

W trakcie rozgrywki gracze mogą korzystać z pomocy tak sławnych inżynierów i producentów jak Ford, Kettering czy Chrysler. Ich specjalne zdolności ułatwią grającym zmagania z twardymi prawami rynku motoryzacyjnego.

Mimo tego, że Automobile to zaawansowana gra ekonomiczna, rozgrywka zajmuje tylko 2 - 3 godziny.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-05-19 Świetne wprowadzenie do Wallace'a! autor: Tomasz Laskowski

Zdecydowałem się na zakup Automobile, gdyż potrzebowałem gry zaprojektowanej przez Martina Wallace'a, na tyle prostej by móc ją pokazywać osobom niezaznajomionym ze specyficznymi mechanikami zastosowanymi w jego produktach.

Był to strzał w 10!
+ Przejrzyste i proste zasady.
+ Każda runda podzielona na kilka faz ograniczających liczbę decyzji koniecznych do podjęcia w jednym momencie.
+ Świetne wykonanie (polska wersja oparta jest o wydanie Deluxe)!
+ Ciekawy temat, dobrze powiązany z mechaniką

Minusów nie stwierdzam! Co prawda grałem tylko w 3 i 4 osoby, ale według użytkowników BGG gra najlepiej działa na 5 osób ;)

Sama partia podzielona jest na 4 rundy. Każda runda pozwala nam na budowanie nowych fabryk samochodów, zatrudnianie liderów usprawniających nasze przedsiębiorstwo, opracowywanie nowych samochodów, zamykanie starych fabryk no i oczywiście produkowanie i sprzedaż aut!

Automobile spełnił wszystkie me oczekiwania. Zaoferował nie za długą, emocjonującą rozgrywkę. Przygotował moich znajomych do zapoznania się ze Steamem i Bożym Igrzyskiem, a w przyszłości (jeżeli tylko uda mi się kupić) to i Brassem :)

Szczerze polecam wszystkim planszówkowiczom!
Nie jest to na pewno gra wprowadzająca w to hobby, natomiast okazjonalni gracze sobie z pewnością z nią poradzą i będą czerpać dużą satysfakcje z rozgrywek!
dodano: 2011-08-10 porządna ekonomia autor: Sebastian Lipka

Automobile to kolejna bardzo dobra gra znanego twórcy Martina Wallace'a. Rewelacyjnie wydana - piękna plansza z kolorowymi grafikami, porządne, grube żetony, trochę kostek. Jest to gra ekonomiczna, w której trzeba podejmować decyzje dotyczące budowy fabryk, wielkości produkcji samochodów, przewidywać na nie popyt oraz sprzedawać w jak najwyższych cenach. Wszystko po to by zarabiać piniądze-kto ich ma najwięcej na koniec gry ten wygrywa - a wszystko to w klimacie amerykańskiego boomu motoryzacyjnego z początku XX wieku. Gra trwa przeciętnie 2 godziny, nie ma zjawiska downtime'u, nie nudzi się. Na 3 graczy dość taktyczna, przy 4 i 5 bardziej nieprzewidywalna, w szczególności w kwestii popytu na samochody oraz zachowania pozostałych graczy.Sporo liczenia i kombinacji,ale nie tak dużo, żeby wymagała kalkulatora. Trzeba trzymać się obranej strategii i ewentualnie modyfikować ją w zależności od sytuacji na planszy. Granie "na czuja" wróży sromotną klęskę...Tytuł jak najbardziej godny polecenia