gry planszowe ekonomiczne > Funkenschlag: Japan/Russland
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Funkenschlag: Japan/Russland

Funkenschlag: Japan/Russland

Dwie dodatkowe mapy do Wysokiego Napięcia

cena:

34.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 12 lat

wydawca: 2F-Spiele
projektant: Friedemann Friese

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Często kupowane razem z Funkenschlag: Japan/Russland:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-06-12 Miło urozmaicają rozgrywkę! autor: Tomasz Laskowski

Wielkim plusem Wysokiego Napięcia są dodatkowe plansze, na których autor poza zmianą obszaru rozgrywki pokusił się też o lekkie modyfikacje zasad.

Plansze Rosji i Japonii wprowadzają kilka wariacji nt zasad wzbogacając przebieg gry oraz wydłużając czas przy, którym z chęcią zasiadamy do Wysokiego Napięcia.

W Rosji króluje Olej, stosunkowo tani jest również Uran, kompletnie brakuje natomiast Odpadów. Rynek surowców uzupełniany jest zgodnie z oryginalnymi zasadami. Różnią się lekko zasady związane z rynkiem elektrowni. Nie usuwa się elektrowni, których numer jest równy lub mniejszy liczbie miast gracza prowadzącego. Najtańsza elektrownia może być usunięta tylko gdy jeden z graczy zrezygnuje z wyboru elektrowni do licytacji.

Japonia natomiast oferuje możliwość posiadania 2 niezależnych sieci, które z przebiegiem rozgrywki można ale nie trzeba ze sobą połączyć. Dodatkowo narzuca miejsca, w których można te sieci rozpocząć. Tzw. miasta startowe posiadają 2 strefy za 10 elektro i jedną za 20. Poza nimi występują normalne miasta oraz kilka posiadających strefy za 15 i 20 elektro, które można podłączyć dopiero od 2 rundy. Ceny surowców są lekko zmodyfikowane w stosunku do podstawowej wersji, natomiast ich regeneracja przebiega standardowo.

Podsumowując, obie plansze oferują zmiany, które powinny zaciekawić wszystkich graczy Wysokiego Napięcia. Wszystkie modyfikacje są przemyślane i w interesujący sposób rozbudowują rozgrywkę.