gry planszowe ekonomiczne > Fresco (edycja angielska)
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Fresco (edycja angielska)

Fresco (edycja angielska)

Wcielasz się w rolę renowatora zabytków i próbujesz odtworzyć fresk na suficie katedry
nagroda Deutscher Spiele Preis 2010 dla Fresco (edycja angielska)

cena:

175.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Queen Games
projektant: Wolfgang Panning , Marco Ruskowski

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


Biskup oczekuje bardzo zacnych gości, ale niestety wielki fresk na suficie katedry wymaga pilnej renowacji. Do miasta zjechali najbardziej znani renesansowi renowatorzy którzy mają dowieść swojego kunsztu.  Któremu z nich uda się odtworzyć fresk w jego oryginalnej formie.

Fresco to rodzinna gra która przeniesie Was  do najświetniejszych lat okresu renesansu. Pudełko z grą zawiera trzy niezależne rozszerzenia co pozwoli wypróbować gry na kilka różnych sposobów. Rozszerzenia można łączyć z podstawową grą w dowolny sposób. Stopniowo modyfikują one reguły gry oraz wpływają na czas trwania pojedynczej rozgrywki. 

Fresco to gra którą możesz cieszyć się wiele razy.

 

Zawartość pudełka

 • dwustronna plansza
 • 14 żetonów rynku
 • 25 żetonów fresku
 • 60 monet
 • 78 elementów obrazu
 • 24 robotników
 • 12 mistrzów 
 • biskup
 • 4 małe zasłonki
 • 4 duże zasłonki
 • 4 arkusze pomocy
 • 4 arkusze farb
 • woreczek
 • reguły

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-05-25 autor: leser

Po pierwszej grze mogę napisać krótko: gra spełniła moje oczekiwania. Nie jestem fanem gier długich i ciężkich - zwyczajnie bardziej mnie męczą niż relaksują. Szukałem ostatnio jakiejś strategii, która łączyłaby niebanalność z lekkością. Rozgrywka we Fresco nie powinna potrwać dłużej niż 1.5h godziny i oferuje sporo możliwych dróg do zwycięstwa, jednak nie powoduje nadmiernego "przepalania" obwodów mózgowych. Zasady są bardzo elegancki i łatwe do wytłumaczenia, przez co gra może sprawdzić się w gronie rodzinnym.

Wykonanie: bajka =)
dodano: 2011-05-08 dość ciekawa autor: Marcin Milczarek

Myślę ze na początek wypada powiedzieć o co chodzi w grze Fresco, jesteś konserwatorem wielkiego fresku, a twoje zadanie polega na odnowieniu malowidła a dokładnie chodzi na usunięciu dwudziestu pięciu płytek, które go przykryły. Ilekroć zdejmujesz płytkę, otrzymujesz punkty zwycięstwa, ale zużywasz farby.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać ze gra się szybko znudzi ale jest w niej sporo elementów które zaskakują kilkoma świeżymi pomysłami, które
łączą się w zgrabną całość, przykładem może być system godzin wstawania postaci który doskonale fabularnie wyjaśnia kolejność działań graczy.

Na zakończenie napisze o jednaj wadzie tego tytułu a mianowicie doświadczeni gracze nie znajdą w tym tytule żadnego wyzwania oraz najprawdopodobniej zirytuje ich sporadyczna nieczytelność sytuacji na planszy. Niemniej Fresco jest bardzo dobrym tytułem rodzinnym, który pozwala rozwinąć grę wraz z postępami graczy.
dodano: 2011-03-29 Piękna graficzna oprawa i niesamowity klimat autor: Piotr Czuba

Dla nas to gra z najwyższej półki biorąc pod uwagę kategorię gier familijnych.
Zdecydowanie bardziej lubimy ją aniżeli Wsiąść do Pociągu.
W podstawowy wariant rozgrywki mogą grać spokojnie i 6-7 latkowie. Z dodatkami dzieci 8+.
Gra polega na odtworzeniu fresk i jednocześnie handlowaniu farbami. Każdy z graczy ustala o jakiej godzinie wstają pracownicy i jakie akcje podejmą. Wszystko dzieje się (z wyłączeniem ustalenia pory pobudki) za osobistymi parawanikami tak aby inni gracze nie mogli zobaczyć i rozpracować naszej strategii na konkretny dzień.
Wczesne wstawanie zwiększa szanse na kupno (na tagowisku) farb w kolorze który chcemy, ale po niekorzystnej cenie.
Późniejsze wstawanie daje możliwość kupienia tego co zostało po cenach preferencyjnych - ale może się zdarzyć że nic tam nie dostaniemy.
Inną kwestią jest morale. Jak wiadomo wcześniejsze wstawanie zmniejsza morale przez co możemy stracić pracownika i odwrotnie kiedy śpią do południa ;)
Mechanizm i klimat zazębiają się.
Graficznie ta gra to nr 1 wśród wszystkich gier