gry planszowe ekonomiczne > Glen More (edycja niemiecka)
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Glen More (edycja niemiecka)

Glen More (edycja niemiecka)

Gra ekonomiczna w której hodujesz zwierzęta i produkujesz whisky

cena:

85.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Alea
projektant: Matthias Cramer

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


W grze zostajesz przywódcą klanu w 17-wiecznej Szkocji i starasz się zdobyć możliwie największe wpływy i władzę w całym kraju. W tym celu powiększasz swoje terytorium poprzez dokładanie kolejnych kafelków, które zaraz po swojej "aktywacji" przynoszą ci korzyści.  Takie jak zasoby potrzebne do wystawiania kolejnych kafelków albo do zamiany na punkty zwycięstwa, albo jak nowi członkowie klanu dzięki którym możesz dalej powiększać swój obszar, albo jak specjalne budynki dające specjalne korzyści takie jak Tawerny czy destylernie whisky Zawartość pudełka8 arkuszy z ponad 170 elementami (1 plansza,72 kafelki terenu, 33 monety, 58 znaczników punktów zwycięstwa, 13 kart, 2 karty pomocy)91 elementów drewanianych (25 członków klanu, 5 pionków, 16 beczek whisky, 44 zasoby. kostka)instrukcja  

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-08-27 zdecydowanie polecam autor: vadirr

Jedna z ciekawszych gier euro w kategorii lekko-średniej. Ma sprawną, elegancką mechanikę, zapewnia dużo wyborów i konieczność dostosowywania działań do ruchu przeciwników. Nie zauważyłem długofalowości wybranej strategii, chodzi raczej o jak najlepsze wybory taktyczne, pasujące do wybranych przez nas wcześniej kafli, a później wykorzystywanie wybranych budynków w jak najbardziej optymalny sposób na zasadzie synergii. Komponenty nie są najlepszej jakości, plansza woła o pomstę do nieba, ale same kafelki – mimo że mogłyby być grubsze – są estetyczne, o stonowanej grafice, dla mnie osobiście ładne. Dobrze że jest też trochę drewna i całkiem niezła wypraska, bo to ratuje wykonanie. Gra ma swój urok i mimo wszystko klimat, mechanicznie jest bardzo sprawna, stawia przed graczem szerokie możliwości taktyczne i nie jest przy tym rozbuchana czasowo, a do tego przynajmniej w obecnej promocji tania - polecam!
dodano: 2011-05-28 masa decyzji ;) autor: pan_satyros

Gra jest świetna. Na każdym etapie rozgrywki musimy dokonywać decyzji, co ważne zasady są na tyle klarowne, iż mimo sporego wachlarza możliwych ruchów wszytko działa bardzo płynnie. Grę szczególnie polecam fanom Carcassone, którzy mają ochotę na grę o dokładaniu kafelków, która jest zarazem niemałym wyzwaniem dla szarych komórek (tzn. trudniejszą).
Gra jest estetycznie wykonana, kafelki zdobią stonowane, lecz ładne ilustracje. Wszytko mieści się w dość małym, poręcznym pudełku
dodano: 2011-01-31 Szkocki dzień po dniu autor: Piotr Czuba

REWELACYJNA gra. Zaletą jej jest to iż gabarytowo nie jest olbrzymiasta. Dodatkowo mechanizm tzw. rondla jest jej atutem. Uważam ją za wymagającą, ale jednocześnie dość prostą w tłumaczeniu mechaniki i zasad. Oprócz planszy głównej każdy z graczy rozbudowuje swoje tereny poprzez odpowiednie łączenie kafli. Gra polega na pozyskiwaniu surowców takich jak: drewno, kamień, zboże, krowy, owce. Ponadto produkujemy beczki whisky, które nie są jednak traktowane jako surowiec.
Istotnym jest zwiększanie ilości członków klanu ;) czyli kolejnych figurek
Wszystkie znaczniki są drewniane, kafle zrobione z twardej tektury.
Ten kto zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa wygra.
Gra podzielona jest na 3 kolejki, które składają się z kilku tur

Naprawdę polecam - REWELACYJNA GRA