gry planszowe ekonomiczne > Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia
GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia

Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia

Dwuosobowa wersja doskonałej gry z mechaniką worker placement

cena:

64.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 2
wiek: od 10 lat
czas gry: od 20 do 40 min.

wydawca: Lacerta (2017)
projektant: Uwe Rosenberg

wersja językowa: polska

Opis


Stoisz przed rozpadliną w skale - nowym domem twojego krasnoludzkiego plemienia. Przed Tobą mnóstwo pracy, a na początku masz tylko dwie pary rąk. Niedługo przybędzie więcej współplemieńców, więc nie trać czasu. Plemię po sąsiedzku chyba radzi sobie trochę lepiej od Twojego...

Do roboty! Wgryź się w górę, urządzaj pieczarę za pieczarą i zbieraj płaskurkę, len oraz inne materiały budowlane. Szukaj drogich metali i zdobądź niewyobrażalne bogactwa, o których inne plemiona mogą tylko marzyć.

Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia przeznaczona dla 2 osób, jest w pełni niezależna od "dużej" wersji Kawerny!

Zawartość pudełka:

dwustronna plansza akcji
12 kafli akcji
24 kafle pomieszczeń
12 żetonów dóbr i 12 zamienników
1 dodatkowy kafel kawerny
4 znaczniki akcji
7 ścian
2 plansze kawern
1 kafelek gracza rozpoczynającego
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2021-02-05 do jaskini w wersji mini :) autor: trance_atlantic

Jeśli duża Kawerna Cię przerasta, zarówno ogromem możliwości, jak i miejsca, które zajmuje na stole, to odpowiedzią na te bolączki może być właśnie Jaskinia kontra Jaskinia. Tu jednak, jak sama nazwa wskazuje, nie zasiądziemy do rozgrywki w gronie rodzinnym, gdyż jest to prawdziwy krasnoludzki pojedynek na śmierć i życie, tj. kilof i łopatę.

Najbardziej podoba mi się w niej to, że trzeba się szybko uwijać, bo czasu mało a przeciwnik gruszek w popiele nie zasypuje. Z drugiej strony konieczne jest, stety albo i nie, już na samym początku obmyślenie sobie jakiegoś planu działania, bo trzeba pozyskiwać nowe budynki a zasoby z nieba nam nie spadną. Do tego dochodzi też swoista interakcja z rywalem, bo niby może nam on tylko podebrać akcję czy budynek, ale... w tej grze w sumie nic więcej nie ma. :) Poza rzecz jasna czerpaniem z tego, co już się wybudowało. :)

Bardzo przyjemna, niedługa, kompaktowa i do tego można sobie w nią pograć solo. Żałuję, że dodatek nie ukazał się po polsku, bo chętnie skompletowałbym sobie całość w naszym rodzimym jezyku i wtedy mielibyśmy już naprawdę przedsmak pełnowymiarowego euraska. :)