GRY EKONOMICZNE
logo przedmiotu Hazienda

Hazienda

Uprawa ziemi i hodowla w Ameryce południowej

cena:

119.00 99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Hans-im-glueck
projektant: Wolfgang Kramer

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Hazienda to gra, w której gracze współzawodniczą o tereny w na południowoamerykańskiej Pampie. Na planszy zlokalizowane są rynki, na które należy doprowadzić hodowane zwierzęta oraz obszary, które możemy zająć wykładając odpowiednie karty.

Autorem gry jest Wolfgang Kramer - projektant nagrodzony tytułem Gry Roku w Niemczech dla aż pięciu jego tytułów (m.in. El Grande). Mechanika jest szybka i ciekawa, pełna trudnych wyborów i ważnych decyzji dla graczy.

 

Zawartość opakowania:

 • dwustronna plansza
 • 80 kart terenów
 • 72 karty zwierząt
 • 80 znaczników terenów
 • 150 znaczników zwierząt
 • 9 drewnianych domków
 • 5 domków w kolorach graczy
 • 8 znaczników żniw
 • 72 karty pieniędzy
 • 5 skrótów zasad
 • instrukcja

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-06-16 Prawdziwie familijna gra, czyli owce na wypasie autor: iguana

Reguły streścili poprzednicy, więc od siebie dorzucę wrażenia z gry:

- gra podoba się dziewczynkom. Alleluja.
- w grze są papierowe banknoty. Dzieciaki uwielbiają banknoty.
- zasady są dość proste i 9-latki ogarną je bez problemu.
- gra kończy się nagle. Czyli subiektywnie za wcześnie. Czyli napięcie towarzyszy do samego końca. Jeżeli chcemy pograć dłużej, wystarczy dodać nieco kart do talii zwierząt (o il nie gramy w pełnym składzie)

Gorąco polecam zarówno graczom niedzielny, jak i rodzinom z córkami.
Gra jet niezależna językowo, czyli zero napisów. Polska instrukcja jest w sieci, czyli wszystko gra.

Poza tym, poznacie urok gier autorstwa pana Kramera. Nowy, lepszy świat.
dodano: 2011-09-27 bardzo dobra eurogra autor: Piotr Czuba

Gracze zagrywają karty i na planszy ustawiają swoje łańcuchy pól oraz stada zwierząt hodowlanych. Za stada zwierząt, które doprowadzimy do targowisk dostajemy pieniądze. Za nowe karty pól musimy zapłacić. Zasady wytłumaczyłem rodzinie w 10 minut. Wykonanie gry na wysokim poziomie. W zasadzie prostota zasad i wybór możliwości stawiają tą grę w naszym rankingu bardzo wysoko.
Gra w której jest dużo interakcji pomiędzy graczami. Jeśli Ci to nie odpowiada to zakup gry odpuść, jeśli lubisz interakcję to jest to gra dla Ciebie.
Moim zdaniem Hazienda to bardzo dobrze zrobiona eurogra. No wszak Kramer lubuje się w takich grach. Podobnie jak w innych grach Kramera mamy do wyboru kilka akcji na turę gracza, w tym przypadku 3 akcje.
Stawiani jesteśmy przed ciągłym wyborem
POLECAM
dodano: 2011-04-11 Trzeba mieć! autor: banachow

Grałeś w Wsiąść do pociągu (Ticket do Ride)? Było fajnie? Chcesz więcej i trochę trudniej? To zagraj w Haziendę. Ta gra to mechanika Wsiąść do pociągu z elementami ekonomii. Zagrywamy karty i na planszy ustawiamy swoje łańcuchy pól oraz stada zwierząt hodowlanych. Za stada zwierząt, które doprowadzimy do targowisk dostajemy pieniądze. Za nowe karty pól musimy zapłacić. Nie masz pieniędzy możesz zrobić żniwa. Jednakże samo zbieranie pieniędzy nie jest celem gry. Celem gry jest nazbieranie maksymalnej ilości punktów zwycięstwa poprzez umiejętne gospodarowanie swoimi włościami. Chcesz więcej punktów zwycięstwa kup budynek haciendy albo jezioro. Po kilku grach zauważyliśmy, że Hazienda to gra, która nie wybacza błędów. W grze są dwa liczenia punktów (połowa i koniec gry). Jeśli podczas pierwszego liczenia ktoś ma mało punktów w drugiej części gry to bardzo trudno mu to nadrobić. Przy małej ilości graczy każdy buduje swoje gospodarstwo w swoim kącie planszy. Przy większej ilości graczy zaczyna się podgryzanie, blokowanie i przeszkadzanie. Gra się dość długo. Przy trzech graczach to dobra godzina a czasami nawet dłużej. Wykonanie gry jest na bardzo dobrym poziomie i nie ma się do czego doczepić.
Dla mnie Hazienda to kawałek porządnej eurogry dlatego stawiam maksymalne pięć gwiazdek. Bardzo ją polecam !!!