gry planszowe dla dzieci > Owczy Pęd
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Owczy Pęd

Owczy Pęd

Poprowadź swoje owce do zwycięstwa

cena:

116.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Egmont
projektant: Gordon Lamont , Fraser Lamont

wersja językowa: polska

Opis


Owczy Pęd to wyjątkowa gra planszowa dla całej rodziny. Magazyn „Games 100” przyznał jej tytuł Najlepszej Rodzinnej Gry Strategicznej 2008 roku!

Dzieci pokochają ją za piękne figurki owieczek, przyjemną tematykę oraz rozgrywkę pełną emocji i śmiechu. Dorośli dostrzegą w niej atrakcyjną alternatywę dla klasycznych gier logicznych. Docenią konieczność planowania swoich działań oraz przewidywania ruchów owieczek innych graczy.


Stań do walki o najlepsze miejsca na pastwisku! Los stada jest w twoich rękach - pomóż swoim owiec znaleźć się jak najbliżej szarmanckiego Rogera oraz strzeż je przed Szalonym Bodziem! W przemyślany sposób wykorzystuj umiejętności owieczek, przepędzaj stada innych graczy i zdobywaj cenne punkty.

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-01-09 autor: Krzysztof Kwolek

Jest to gra polegająca na przestawianiu owiec tak aby stały w naj najlepszym miejscu na planszy. Miejsce te jest zmienne i uzależnione od tego gdzie stoją inne owce i od fazy gry. W określonej fazie gry są inne cele do zrealizowania. Wygląda to więc na radosne przeganianie owieczek po planszy.
Gra jest dosyć trudna. Wykonując swój ruch mamy do wyboru płytki akcji. Zanim będzie je można ponownie wykorzystać trzeba uaktywnić wszystkie inne. Wtedy dopiero od nowa można mieć cały zestaw. Co ciekawe każda płytka ma też swój numer, co przekłada się na to jak szybko zmienia się numeracja na torze planszy, a więc i jak szybko zbliża się kolejna faza gry. Jest to bardzo ciekawy pomysł.
Minusem jest trudność gry w trzy, cztery osoby. Niemal niewykonalne jest zaplanowanie akcji na przyszłość, gdyż nie wiadomo co się stanie, jak zmieni się sytuacja na planszy. Nawet w dwie osoby nie jest łatwo, gdyż niektóre płytki akcji zmieniają położenie wszystkich owiec, co diametralnie zmienia to co widzimy.
Największy plus gry to wykonanie. Owieczki są prześliczne. Kilkuletnie dzieci są zachwycone ich wyglądem. Dylemat jest taki, że wykonaniem gry najbardziej zachwycone są małe dzieci, a trudność rozgrywki powoduje, że jest to gra dla znacznie starszych osób. Grę polecam, ale warto przed zakupem ją wypróbować, żeby nie być zawiedzionym.
dodano: 2011-02-22 wciągające owce autor: Jarek7

Na wstępie pozwolę sobie pominąć zachwyt nad figurkami bowiem wiadomo są one genialnie wykonane. Dzieciom na pewno się spodobają. Dorosłym też. Mechanika gry według mnie jest na tyle skomplikowana, że dzieci poniżej 8 roku życia miałyby z tą gra trudność. Grałem na razie tylko jeden raz i na trzy osoby ale na pewno do niej wrócę jak zbiorę komplet. Przy tej grze należy dobrze przemyśleć każdy swój ruch aby wyprowadzić w pole owce przeciwników, nie dać się złapać szalonemu Bodziowi, przytulić się do czarnej Inez i być jak najbliżej lovelasa Rogera:). Polecam grę głównie dorosłym, no i dzieciom ale tym już rozumnym:). Owieczki pochłaniają, dają dużo satysfakcji...znajomym bo na razie raz przegrałem:). Polecam!!!
dodano: 2011-02-05 piękne figurki owieczek autor: ronin86

Przyznaję - kupiłem "Owczy pęd" tylko dlatego, iż swoim wykonaniem gra wprawiła mnie w zachwyt - spodoba się więc każdemu młodszemu planszomaniakowi jak i całym rodzinom jako ciekawy tytuł na weekendowe potyczki familijne. Gra sama w sobie ma proste reguły co jest plusem. Najciekawsze jest jednak to, iż zasady w trakcie rozgrywki zmieniają się kilkukrotnie. Nawet wytrawny gracz nie jest jednak w stanie przewidzieć co się stanie w najbliższej odsłonie rozgrywki - czy ustawiane przez niego owce na pastwisku będą stać optymalnie. Dla niektórych będzie to znaczny minus - dla dzieci na pewno plus, gdyż do końca gra będzie trzymać w napięciu i pozwoli utrzymać emocje na wysokim poziomie. Drogi rodzicu - gdy choć raz Twoje dziecko zobaczy śliczne owieczki będziesz zmuszony wejść w posiadanie tej przyjemnej rodzinnej gry :)
dodano: 2009-12-01 bardzo dobra autor: basia-bma

Grę dostała moja 8-letnia córka rok temu i przyznam, że początkowo trochę kurzyła się na półce, bo nie mogłam przebrnać przez trochę długawą instrukcję, jednak gdy w końcu się zmobilizowałam okazało się, że było warto. Wszystko jest klarownie wyjaśnione (dodatkowo można obejrzeć instrukcję filmową na stronie producenta). Gra jest niestandardowa, rozgrywka ciekawa, trzeba trochę pomyśleć i pokombinować. Dla mnie plusem jest określony czas rozgrywki, nie lubię gier ciągnących się w nieskończoność. Jest też pięknie wykonana, idealna na prezent. Chętnie gram w nią zarówno w 2 osoby jak i w większym gronie. Serdecznie polecam.
dodano: 2009-09-01 Bardzo miłe zaskoczenie autor: kasiaciepal

Miałam ogromną chęć na tę grę ale nieco ustała po zgłębiniu wiedzy na jej temat. Dochodziły mnie głownie średnie opinie, do tego wiele narzekań co do instrukcji (a ja nie znoszę poznawania nowych instrukcji, zwłaszcza tych zawiłych). Tymczasem dostałam grę z wymiany i jak dla mnie, nie ma gry z tak łatwą do opanowania instrukcją, z dobrymi przykładami i rysunkami. Sama gra piękna, rozczulająca, niesamowite wykonanie. Mimo, że wydaje się nieco dziecinna, sądzę, że dla dzieci ta gra nie będzie taka łatwa. Gra ma 4 rundy. W pierwszej stawiamy owieczki koło siebie i dodajemy punkty po każdym ruchu. W 2 rundzie próbujemy być jak najbliżej Rogera i podliczamy pkt na koniec rundyz Rogerem, w 3 trzeba być jak nabliżej Czarnej Inez i pkt po każdej turze, a w ost uciekamy od Bodzia i pkt pod koniec rundy. Ruchy wykonujemy według wyboru spośród swoich kart ruchu. Na torze ruchu co trochę występują specjalne miejsca taranowania, jeśli na nie staniemy możemy zmienić sytuację na pastwisku. Zasady poruszania są bardzo szczegółowo wyjasnione w instrukcji. Narazie gram na dwie osoby, mam za sobą ok 30 gier i gra się bardzo dobrze. Na 2 osoby porusza się dodatkowo kartami ruchu zakrytymi nieobecnych graczy i dzięki temu na torze ruchu nie ma błedów z poruszaniem się przy małej ilości graczy. Kiedy nie gram w tą grę mam wspomnienie, że to fajna lekka gierka ale gdy się już do niej zasiądzie nie jest tak łatwo wykonać dobry ruch, tym bardziej, że przeciwnik zrobi wszytsko by utrudnić nasze plany. Bardzo lubieę wracać do tej gry.
dodano: 2009-02-23 Wciągająca gra dla całej rodziny! autor: Ewa Olczyk

Rewelacyjna gra! Zdecydowanie nie zgadzam się, aby była tylko dla dzieci - sugeruję przenisienie jej do gier rodzinnych bądź logicznych. Po pierwsze przy grze w >2 osoby rozgrywka jest niemalże nieprzewidywalna i to wpływa na wysoki poziom emocji wszystkich graczy. Po drugie w ciągu jednej rozgrywki czterokrotnie zmieniają się zasady gry, co sprawia, że gra nikomu się nie znudzi, a wręcz gracze tracą poczucie czasu. Po trzecie pionki, znaczniki i plansza są bardzo ładnie i precyzyjne wykonane... Polecam zdecydowanie!