GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Aarrr!

Aarrr!

Piracki pojedynek na morzu

cena:

36.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 5 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Lupo (2015)

wersja językowa: polska

Opis


Aarrr! to ręcznie ilustrowana gra karciana, losowa dla dwóch osób, od piątego roku życia. Od projektu po wykonanie – w 100% produkt polski.

Gracze wcielają się w rolę kapitanów, każdy z nich ma swój okręt, cztery armaty i pulę losowo wybranych kart, uzupełnianą podczas gry.

Przy pomocy tych kart prowadzi ostrzał przeciwnika, zmaga się z różnymi przeciwnościami, takimi jak np. sztormy, fale zmywające armaty z pokładu i tym podobne. Wybór kart funkcyjnych jest bardzo bogaty. Same kule armatnie są bardzo zróżnicowane – jedne płonące inne wybuchające, jedne robią tylko dziurę w burcie a inne sieją większe spustoszenie. Do tego dochodzą ciekawe karty zdarzeń, jak: ryba piła wycinająca dziurę w dnie statku; czy karty obronne, jak: cieśla okrętowy łatający ubytki na okrętach.Z otwartym pudełkiem Pasjonujący pojedynek zajmuje około 15 minut.

Zawartość:
68 kart w tym 8 kart armat
2 plansze okrętów
20 znaczników dziur

Instrukcja w językach polskim, angielskim i niemieckim.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-01-01 dla prawdziwych piratów autor: AdamLodz

Gra karciana z ręcznie ilustrowanymi kartami w klimacie balistycznym. Gra przeznaczona dla małych piratów, którzy będą próbowali pokonać starych wilków morskich na odległych morzach.

W grze zagrywamy lub odrzucamy dwie karty i rozpatrujemy, jej działanie (jeśli takie jest do niej przypisane). Możemy załadować i strzelić do łajby pirackiego urwisa ze statku na przeciwko. Możemy wysłać mu rybę piłę, aby zrobiła mu dwie dziury lub obronić się przed atakiem przeciwnika odpierając strzał w naszą stronę, zagrywając kartę pudło.

Gra bardzo wciąga małych piratów (już 7-8 latków), którzy wciąż chcą się sprawdzać w starciu ze starym wygą pirackim. Co najważniejsze nader często, dzięki losowości kart udaje im się utrzeć nosa zbyt pewnemu przeciwnikowi. Czas gry faktycznie w okolicach kwadransa, więc nie nudzi. Komponenty do gry są wykonane solidnie więc nie zniszczą się szybko mimo ciągłego użytkowania.
Dla ojców z dziećmi polecam.

p.s.
Są w instrukcji pewne niedomówienia, jednak wydawca już umieścił FAQ do najczęstszych wątpliwości.