gry planszowe dla dzieci > Unia europejska
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Unia europejska

Unia europejska

Odwiedzaj stolice i poznawaj najważniejsze fakty dotyczące Unii

cena:

39.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Trefl
nr katalogowy:00276

wersja językowa: polska

Opis


Dwustrona gra planszowa, dzięki której dzieci będą miały okazję zaznajomić się z nową, rozszerzoną Wspólnotą Europejską. Odwiedzając stolice różnych krajów, gracze zbierają flagi narodowe i zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat każdego z państw członkowskich.

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-12-09 autor: Agnieszka Piotrowska

Bardzo polecam. Mój 5 –cio letni syn oglądając FIFE 2010 bardzo zainteresował sie flagami Państw ( aż wstyd się przyznać , ale zdarzyło sie , że ja sama którejś nie pamiętałam). Tak więc jak zobaczyłam grę Unia Europejska, postanowiłam mu ja sprezentować. Mi osobiście gra szybko sie znudziła, ale syn najchętniej grałby w nią non stop, zarówno w jedną jak i drugą wersję.
W pierwszej wersji poznajemy państwa i ich stolice oraz spotykają nas po drodze małe przeszkody (czekasz jedna kolejkę, czekasz dwie kolejki) i małe przyjemności (w szybki sposób możemy znaleźć się w następnym Państwie). Druga wersja, jak dla nas jest lepsza, gdyż poruszamy sie wg strzałek i zauważyłam , że syn sprytnie kombinuje jak odnaleźć drogę do Państwa, które chce "zdobyć".
Poza tym, po pewnym czasie (jak syn juz zapoznał sie ze stolicami ) wprowadziliśmy nową zasadę, że warunkiem zdobycia flagi, jest nie tylko wykulanie 5 lub 6 w wersji I , lecz dodatkowo podanie nazwy stolicy. Natomiast w II wersji, gdzie bardziej widoczne są nazwy stolic, trzeba podąć nazwę Państwa.
My tylko żałujemy, że nie mam jeszcze gier z Państwami innych kontynentów.
dodano: 2009-11-04 autor: adam stręciwilk

Bardzo przydatna gra, dzieci uczą się nazw Państw członkowskich Unii Europejskiej oraz nazw ich stolic. Zabawa połączona z pożytecznym. Polecam Gorąco.
dodano: 2007-11-06 nadaje się na prezent autor: olina7

Często gram w tę grę z 8- letnim synem . Gra spodobała nam się między innymi dlatego, że dzięki tej grze syn nauczył się nazw państw i stolic Europy, moze nie wszystkich ale w głowie zawsze coś zostało. Ja sama przypomniałam sobie flagi państw. Oczywiscie dla mojego syna wazne jest to, ze sa specjalne medale za zdobycie miejsca. Bardzo ładne i kolorowe wydanie. Fajne jest tez to, ze zawiera dwie wersje gry, czyli za taka cene mamy dwie naprawdę ciekawe gry. Uważam, ze na prezent jest w sam raz. Gra nominowana do"Gry Roku 2004".