gry planszowe dla dzieci > Magiczny Labirynt
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Magiczny Labirynt

Magiczny Labirynt

Kto pierwszy znajdzie 5 przedmiotów w magicznym labiryncie

cena:

125.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: od 20 do 30 min.

wydawca: G3 (2014)
projektant: Dirk Baumann

wersja językowa: polska

Opis


Przed małymi graczami ważne zadanie – szukanie magicznych symboli. Gracze rzucają kostką i poruszają swoimi figurkami o liczbę pól zgodną z wynikiem rzutu. Celem graczy jest jak najszybsze dotarcie na pole, na którym znajduje się żeton z magicznym symbolem. Zadanie nie jest proste. Na drodze do osiągnięcia celu stoją bowiem niewidzialne ściany. Jeżeli gracz wpadnie na ścianę, to poszukiwania musi zacząd od początku.  Osoba, która jako pierwsza zbierze 5 żetonów zostanie zwycięzcą.  Koncentracja, dobra pamięd i skupienie z pewnością pomogą w podjęciu wyzwania. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 6 lat.
 
Zawartość pudełka:
piętrowa plansza
instrukcja
24 drewniane ściany
24 żetony z magicznymi symbolami
1 płócienny woreczek
1 kostka
4 metalowe kulki
4 figurki magików
 
 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2022-12-29 Memo inne niż wszystkie autor: Darek Kuźma

Wspaniała gra rodzinna, w ramach której poruszamy się po planszy pionkami z magnesami w podstawkach - i dobrze wyważonymi metalowymi kuleczkami doczepionymi do nich pod plansza. Na "powierzchni" mamy mozaikę symboli, na których zostają wykładane żetony do zabrania - trzeba tylko do nich dojść. Trick polega na tym, że "pod powierzchnią", czyli tam, gdzie jest kulka, istnieje zawiły labirynt ścieżek i ścian (drewniane płytki), więc żeby gdzieś dojść musimy iść metodą prób i błędów (dużo ścianek da się wyczuć i usłyszeć, o ile nie gra się z gadatliwymi dziećmi - moje cały czas się ekscytują wszystkim, co się dzieje, więc dochodzi dodatkowy poziom trudności) i zapamiętywać, gdzie i pod jakim kątem leży ścianka, a gdzie droga jest wolna.

Genialne w swojej prostocie założenie, które w pełni wykorzystuje potencjał zastosowanej mechaniki "kulkowej", a zarazem w ciekawy - z perspektywy familijnej - sposób łączy pewnego rodzaju taktyczność z losowością. Bo ruszamy się tyle pól, ile oczek wyrzucimy za każdym razem na kostce, więc istnieje możliwość, że znamy drogę do żetonu, ale rzucamy same jedynki i ktoś, kto tej drogi nie zna, i tak nas uprzedzi. Bo dorzucane losowo żetony mogą pojawiać się z naszej perspektywy po drugiej stronie kwadratowej planszy, zaledwie kilka pól od przeciwnika. Ale ta losowość jest w tej formie akceptowalna, jeśli tylko przyjąć grę za fajną zabawę, która wymaga trochę szczęścia, trochę pamięci, trochę pomyślunku, i trochę wyczucia w przesuwaniu naszego pionka.

Daleko temu do planszówkowego mistrzostwa gier rodzinnych, ale widzę po swoich dzieciach, że po ponad dwudziestu grach "Magiczny labirynt" wywołuje w nich wciąż duże emocje. I chęć dalszego grania. A to jest dla mnie najlepszy wskaźnik.
dodano: 2015-08-27 Przyjemna autor: AdamLodz

Gra polega na zdobyciu jak największej liczby skarbów, krążąc po labiryncie magów.
Jednak, ścieżki jakimi możemy dojść do skarbów, (które są do zdobycia w danej turze), nie są widoczne. Poruszamy efektownymi pionkami magików, które są połączone z kulką znajdującą się pod planszą za pomocą magnesu. Plansza z symbolami magicznymi jest położona na labiryncie składającym się z losowo dobranymi ścieżkami, dzięki czemu gracze będą musieli pamiętać jakim sposobem dotrzeć w poszczególne miejsca. Jeśli im się uda skarb trafia w ich ręce. Jeśli kulka spadnie, magik trafia na swoje pole startowe. Poruszamy się o tyle pól ile wypadnie pól na kostce( od 1 do 4).

Dzięki różnorodności ułożenia labiryntu, gra ma wiele różnych rozwiązań ułożenia ścieżek labiryntu, a właściwie przeszkód na drodze.

Gra na pewno trafi w gust do młodszych graczy, którzy potrafią w mig zapamiętać jak dotrzeć do skarbów na planszy. Starsi gracze również powinni się dobrze bawić przy tej pozycji. Jednak bardzo często bywa, że to właśnie najmłodsi są górą w pojedynkach z rodzicami.

W grze możemy zdecydować się na wariant łatwiejszy (gdzie wykorzystujemy tylko część ścianek), raczej na początek lub dla najmłodszych graczy oraz wariant normalny (gdzie wykorzystujemy wszystkie ścianki).
Jako gra rodzinna na pewno polecam.

W sieci można znaleźć program, dzięki któremu możemy tworzyć nowe drogi, biorąc pod uwagę trudność dla każdego z graczy.