gry planszowe dla dzieci > Małpi Biznes
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Małpi Biznes

Małpi Biznes

Gdzie się podziały wszystkie zwierzęta?

cena:

39.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Piatnik

wersja językowa: polska

Opis


Psotne małpy wypuściły wszystkich mieszkańców ZOO! Żyrafy, lwy, węże i inne zwierzęta poukrywały się w dżungli i teraz trzeba je znowu złapać. Gracz, który przyprowadzi najwięcej zwierząt do ZOO, wygrywa!


PUDEŁKO ZAWIERA:

  • 52 żetony ze zwierzętami
  • 8 bonusowych kartoników
  • 1 worek na żetony
  • instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-01-17 Masz dużo szczęścia? To zagraj! autor: scheherazade

W Monkey business gracz w swojej kolejce losuje z woreczka żetony zgodnie z regułami:
1. Żetony wyciąga się pojedynczo i wykłada przed gracza.
2. Po każdym wyciągnięciu żetonu gracz decyduje czy kontynuuje, czy też kończy grę.
3. Jeśli zwierzę na wylosowanym żetonie leży już przed graczem, to wszystkie jego żetony z tej tury wracają do wspólnej puli.
4. Jeśli zwierzę na wylosowanym żetonie nie leży przed graczem, ale jest na szczycie stosu żetonów innych graczy, to gracz zabiera je dla siebie, pod warunkiem, że zauważy je w momencie wylosowania z woreczka.
5. Jeśli gracz wylosuje żeton z małpą, może albo zabrać innym graczom tego rodzaju żetony, jeśli są na wierzchu stosów, albo wymienić małpę na inny dowolny żeton widniejący na szczycie stosu jednego z pozostałych graczy.
6. Po zakończeniu kolejki gracz układa zdobyte żetony w dowolnej kolejności i dołącza je do poprzedniego stosu. Istnieje też możliwość zabezpieczenia gatunku, jeśli właśnie co zdobyte żetony są jednakowe (np. tylko słonie), umieszczając go na spodzie stosu.

Jest to klasyczna gra Reinera Knizia: prosta, szybka, o eleganckiej mechanice, dobrze wyważona dla każdego składu osobowego, tematyka to tylko dodatek skierowany przede wszystkim dla młodszych graczy. Pod względem mechaniki nie wprowadza nic nowego, nie zawiera żadnych walorów edukacyjnych, ale jest bardzo emocjonująca i zabawna. Podoba się dzieciom i rodzicom. Przy grze z dziećmi trzeba jednak uważać – ładunek emocjonalny jest bardzo duży, a dzieci często nadmiernie przeżywają drobne niepowodzenia. Zaawansowani gracze, jeśli nie mają innych lekkich gier jak Dobble, Jungle Speed to sięgną i do tego tytułu.