gry planszowe dla dzieci > Fauna junior
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Fauna junior

Fauna junior

Edukacyjna gra planszowa o zwierzętach!

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Egmont
projektant: Friedemann Friese

wersja językowa: polska

Opis


Podczas tej rodzinnej gry planszowej gracze zdobywają punkty za prawidłowe odpowiedzi na pytania związane ze zwierzętami widocznymi na kartach:

- gdzie zwierzę żyje?

- co je?

- ile waży?

- czy znosi jajka?

 

Sprawdź swoją wiedzę o zwierzętach! Czy pandy mieszkają w górach? Czy wszystkie węże składają jajka? Czy świnka wietnamska waży więcej niż rower? Jeśli podasz poprawne odpowiedzi, zdobędziesz cenne punkty. Wszyscy gracze z pewnością dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt!

 

Karty przedstawiają aż 180 gatunków zwierząt, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-05-20 autor: arhain

Fenomenalna gra rodzinna. Od Friedmana Friese dostajemy kolejną dopracowaną, ciekawą grę, a od Egmontu jak zwykle świetny jakościowo produkt. Kartoniki oraz przede wszystkim karty są grube i wytrzymałe, drewienka w atrakcyjnych kolorach (a to przecież ważne dla dzieciaków). Rysunki na kartach także bardzo fajne graficznie. Oprócz wiedzy ściśle zoologicznej dzieciaki uczą się jeszcze jednej fajnej rzeczy - oceniania wagi. Na początku oczywiście porównują "dziobak waży mniej niż worek kartofli", ale później "dziobak waży od kilograma do nawet dwóch i pół!". Co istotne, rodzice także mogą się czegoś nauczyć i doskonale bawić. Fauna junior to aktualnie jedna z najlepszych gier dla danej kategorii wiekowej.
dodano: 2012-04-10 edukacyjna i ciekawa autor: Anna Sawicka

Bardzo fajna gra dla dzieci. Mimo że od 6 lat z powodzeniem gram w nią z 5 letnia córką. Dobrze się gra zarówno w 2 jaki i 4 osoby. Dzieci dużo się uczą podczas gry (szacowania wagi, zgadywania środowiska w jakim żyją zwierzęta, co jedzą, jak się rozmnażają) ale tez dobrze się przy tym bawią. Co ważne zwierzęta z kart są czasem na tyle egotyczne nawet dla dorosłych, że nie trzeba dawać dziecku forów aby wygrało.
dodano: 2011-12-21 przyjemne z pożytecznym autor: scheherazade

Reguły gry są bardzo uproszczone w stosunku do Fauny. Gracze po zapoznaniu się z obrazkiem zwierzęcia obstawiają swoimi żetonami pola dotyczące masy, żywienia, siedliska i rozrodu. Gracz, którego jest tura, obstawia pola o wartości 2 pkt., pozostali gracze pola za 1 pkt. Taki system punktowania daje tylko chwilową przewagę nad innymi, pozostali gracze mają takie same szanse przy okazji swojej tury. Gra kończy się, gdy któryś z graczy zdobędzie 30 lub więcej punktów.
Jest to świetna pozycja rodzinna, bardzo ciekawa i rozwijająca. Przyciąga do siebie dzieci, nawet takie, które nie potrafią czytać – po to w końcu zastosowano symbole graficzne. Przyciąga też starszych graczy, którzy, dzięki losowemu doborowi kart, nie nudzą się w ogóle. Jest przecież mnóstwo gatunków, których nazwy słyszy się pierwszy raz, nie mówiąc już o innych cechach. Gra w bardzo przystępny sposób zachęca dzieci do nauki biologii, do poznawania otaczającego nas świata. Daje też inne umiejętności, poza zdobywaniem wiedzy. Uczy obserwacji i szacowania, wprowadza pojęcie „typowanie”, młodsze dzieci uczy też konsekwencji udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi (brak punktów). Ćwiczy wyobraźnię – jak z wielkości zwierzęcia przejść na jego masę. Uczy samodzielnego podejmowania decyzji.
Polecam szczególnie dla dzieci w wieku 3-6 lat, ze starszymi można już spokojnie grać w trudniejszą Faunę tego samego autora.
dodano: 2011-12-03 zabawa dla całej rodziny autor: Piotr Czuba

graliśmy całą rodziną. Nawet nasz 3 i pół latek ;) siedział z nami i obstawiał wyniki. Pięciolatek ostro rywalizował a dziewięciolatek szalał na maksa.
Gra we wspaniały zaangażowała wszystkich. Szkoda że jest tylko do max czterech osób. Jest nieco prostsza od zwykłej fauny, ale..... i tak zabawa przy niej jest przednia. Dzieci nie muszą umieć czytać aby dobrze się przy niej bawić.
Jeśli miałbym obstawiać to w tej grupie wiekowej gra nr 1- ZDECYDOWANIE
Ja w każdym bądź razie zamówiłem dla chłopców u Mikołaja tą grę i myślę iż już w Wigilie rozegramy przynajmniej kilka rozgrywek,
W zasadzie gram już od jakiegoś czasu w zdecydowanie cięższe pozycje a tu okazuję się iż przy takich grach jak Fauna, Fauna Junior, Dominion fun i zabawa wcale nie jest mniejsza.
Jeśli nie masz jeszcze tej gry to nie wiesz co tracisz. Obowiązkowa rodzinna pozycja - POLECAMY wszyscy w rodzinie ;)