gry planszowe dla dzieci > Szalone Małpy
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Szalone Małpy

Szalone Małpy

Kto pierwszy wyskoczy swoimi małpami z planszy

cena:

24.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 5 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Trefl
projektant: Łukasz Woźniak

wersja językowa: polska

Opis


Każdy gracz kieruje grupą małp jednego koloru, ale na planszy wszystkie wyglądają tak samo. Kto pierwszy wyskoczy swoimi małpami z planszy – wygrywa partię! Za każdą wygraną gracze otrzymują nagrodę – kiście bananów. Kto zdobędzie najwięcej bananów – wygrywa grę!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-09-10 Szybkie memo dla dużego i małego autor: scheherazade

„Szalone małpy” to bardzo dynamiczna gra typu memory, to również prosta gra logiczna. Celem jest zdobycie tytułu Wielkiego Przywódcy Stada, poprzez dwu- lub wielokrotne doprowadzenie wszystkich swoich małp do dżungli, czyli poza planszę, ubiegając w tym innych współgraczy. Gracze na zmianę rozstawiają swoje małpy na polach startowych w ten sposób, by była widoczna tylko biała strona żetonów z małpami (kolor drugiej strony jest przypisany do poszczególnych graczy). W grze obowiązują reguły: w swojej turze gracz wykonuje tylko 1 skok w linii prostej, przez jedną lub kilka małp, można skakać przez kamień; można poruszać dowolne małpy, niekoniecznie swoje; po wyskoczeniu dowolną białą małpą z planszy, należy wyłożyć, na wybrany przez gracza heks, małpę z szarym tłem (wprowadzaną za każdym razem, gdy jakaś małpa trafi poza planszę)– porusza się ona tak samo jak pozostałe, jednak zawsze pozostaje na planszy; nie wolno przesuwać się na sąsiednie heksagonalne pole; nie wolno cofnąć ruchu wykonanego przez gracza przed nami. Istnieje również drugi wariant gry, tzw. szalony, w którym jeden ze swoich żetonów przekazuje się do umieszczenia na planszy najbliższemu graczowi. Każda wygrana tura jest nagradzana kiścią bananów, będącą formą znacznika zwycięstwa. Plansza składa się z pól w kształcie sześciokątów, wobec czego zapoznanie z mechaniką dzieci 5, 6-letnich zabiera trochę czasu.

Partie są bardzo szybkie, dają sporo emocji i radości. Dorośli bardzo chętnie siadają do tej gry i bawią się równie dobrze jak dzieci. Najsłabsza wersja gry jest przy składzie 6cio osobowym, najlepsza dla 3 i 4 graczy, wersja dwuosobowa jest świetna jeśli żetony zostaną rozstawione na zasadzie wymieszania na planszy. W sumie najprzyjemniej grało mi się w gronie dorosłych, bo można było ze spokojnym sumieniem stosować bardziej przemyślane strategie z rozstawieniem żetonów i negatywną interakcją. Szczypta losowości w wariancie szalonym też dodaje pikanterii tej grze. Jedyne na co mogę narzekać to zbyt mała liczba pól, przez co gra czasem jest zbyt szybka i nie pozwala na większą liczbę strategii. Jest to jednak uwaga z punktu widzenia dorosłego. Dla dzieci plansza jest wystarczająca.

Polecam.