gry planszowe dla dzieci > Pluszaki Rozrabiaki - opowieści z podróży
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Pluszaki Rozrabiaki - opowieści z podróży

Pluszaki Rozrabiaki - opowieści z podróży

Wymyślaj, opowiadaj, zapamiętuj!

cena:

69.00 59.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 4 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Egmont
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Wyjątkowa gra, w której gracze wymyślają i opowiadają historie oraz zapamiętują związane z nimi obrazki. Wygra gracz, który najlepiej zapamięta opowiedziane historie.

Gra rozwija pamięć i umiejętność wypowiadania się małych graczy. Opowiadając historie w gronie kilku graczy dzieci mają możliwość przełamać nieśmiałość.

Dzieci uwielbiają wymyślać historie, pokochają więc tę grę!

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-11-12 Rewelacja dla dzieci autor: scheherazade

Rozłożenie planszy to bardzo elastyczny moment gry. Ilość plansz ze scenkami rodzice dopasowują według uznania, podobnie jest z kartonikami. Większe ilości używa się: gdy jest więcej uczestników (do 5 graczy), gdy możemy poświęcić dużo czasu na grę lub gdy dzieci świetnie radzą sobie z zapamiętywaniem. Na początku zaczynałam zwykle od 3 plansz i 18 kartoników – wystarczająca ilość na rozgrzewkę. Kartoniki dobiera się losowo ze stosu. Wyciągnięty kartonik dopasowuje się do dowolnie wybranej scenki, przy której nie ma jeszcze zakrytego kartonika. Zanim jednak gracz położy kartonik (obrazkiem do dołu) musi go wszystkim pokazać i opowiedzieć jakąś historię spajającą przedmiot z wybraną scenką. W dalszym etapie gry należy przypominać sobie położenie kartoników, by je zdobyć.
Reguły w grze są bardzo proste, ale w tej prostocie siła. W świetny sposób, od najmłodszych lat, gra uczy dzieci techniki zapamiętywania. Opowiadając historie jest duża szansa na to, by były to opowieści śmieszne, absurdalne, żywe i intensywne. Do tego słowa łączące się z rysunkiem, różnego typu skojarzenia i wręcz wizualizacje. Wszystko to wpływa na skuteczne zapamiętywanie. Ta gra troszeczkę kojarzy mi się z techniką „rzymskiego pokoju”. „Pluszaki…” stymulują kreatywne myślenie, uczą formułowania myśli i ich wypowiadania. Dzieci często utożsamiają się z bajkowymi bohaterami a odpowiednie wykorzystanie takich postaci pozwala na rozwiązanie niejednego problemu. Ta gra potrafi podbić serca dzieciaków i rodziców, nie tylko poprzez dobrą zabawę, ale i naukę z tej gry płynącą. Oby więcej tak mądrych gier dla dzieci.
dodano: 2011-07-16 autor: draco

Reiner Knizia od dawna nie stworzył gry, która zadowoliłaby starszych i bardziej wymagających graczy. Tworzy jednak wspaniałe gry dla dzieci. W Pluszakach Rozrabiakach - Opowieści z podróży połączył dwie wydawałoby się niemożliwe do ujęcia w jednej grze mechaniki: zapamiętywania i opowiadania historii. Reguły gry są bardzo proste. Bez trudu wytłumaczyłem je swojej 4 i pół -letniej córce. Bawimy się razem wspaniale, a dziecko rozwija swoją pamięć i zdolności językowe prawidłowego budowania zdań. Gra znakomicie przyciąga dzieci swoją kolorystyką i tematem. Nie trzeba znać Pluszaków rozrabiaków, aby się świetnie przy tej grze bawić. Jedyną dla mnie wadą jest zbyt małą liczba elementów. Polecam grę wszystkim przedszkolakom i ich opiekunom.