GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Bim bom

Bim bom

Gra o dźwiękach

cena:

32.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 4 do 8 lat

wydawca: Granna

wersja językowa: polska

Opis


BIM BOM to gra o dźwiękach, o słuchu. Dźwięki otaczają nas ze wszystkich stron. Jedne dźwięki są radosne, przyjemne dla uszu, inne nam przeszkadzają, drażnią.

Loteryjka BIM BOM zawiera plansze pełne dźwięków. Jest sala koncertowa, rozśpiewane przedszkole, gwarna ulica i bajkowa wieś.

Do gry dołączona jest płyta CD na której nagrane są dźwięki. Gracze muszą odgadnąć ich źródło. Powodzenia!

 

Zawartość pudełka

  • 4 plansze
  • 32 kółeczka z obrazkami
  • płyta CD
  • instrukcja 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-09-11 znakomite do zabawy i pracy terapeutycznej autor: zioombel

Kolejna gra z serii "zmysłów" Granny. Wyjątkowo udana zarówno w formie zabawy i wspierania rozwoju typowo rozwijających się dzieci, jak i w terapii dzieci nietypowo się rozwijających.
Gra wydana jest porządnie. Jedyne co mogłoby być grubsze to plansze bo te łatwo zgiąć - co często zdarza się w pracy terapeutycznej ;-)
Sama nagrania i jakość żetonu odpowiednia. A cena nie jest zbyt wygórowana.
Dzieci chętnie włączają się w tę dźwiękową zabawę.
Jest kilka opcji zabawy. Od prostej gdzie dźwięki z poszczególnych słychać po kolei jak i trudniejsze gdzie odtwarzane dźwięki są wymieszane.
Myślę, że każdy terapeuta pracujący z małymi dziećmi, jak i rodzic powinni zaopatrzyć się w tę pozycję. Zwłaszcza w tej cenie.
dodano: 2012-03-04 Super gra dla całej rodzinki autor: Anna Radziach

PLUSY:
- gra jest naprawdę bardzo solidna. Pudełko, plansze i wszystkie kółeczka są wykonane z bardzo grubej tektury. Jestem pewna, że ta gra będzie nam służyła bardzo długo, bo sprawia wrażenie jakby była niezniszczalna.
- bardzo podoba mi się szata graficzna gry. Choć postacie są nieco karykaturalne wyglądają po prostu rewelacyjnie. To styl idealnie pasujący do nas. A poza tym gra jest bardzo kolorowa i wesoła. To była miłość od pierwszego wejrzenia ;)
- trzy przykłady zabaw to sporo, ale nasze głowy są pełne pomysłów jak bawić się ta grą na wiele innych sposobów.
- choć gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat to sądzę, że świetnie nadaje się także dla dzieci i młodszych, i starszych. My testowaliśmy grę z 11-latką i ona także świetnie się bawiła. Zresztą, daleko nie szukając - sama chętnie do niej wracam. Śmiechu mamy przy niej całą masę!
- na dołączonej płycie nagranych jest 7 ścieżek dźwiękowych. Na każdej z nich dźwięki nagrane są w różnej kolejności, więc grę można powtarzać, wykorzystując różne ścieżki bez obawy, że dziecko zapamięta kolejność dźwięków :)
MINUSY:
Tak naprawdę nie widzę żadnych. Choć gdybym się uparła to fajnie byłoby, gdyby na płycie było jeszcze więcej ścieżek dźwiękowych. Zawsze to byłoby większe urozmaicenie ;)
dodano: 2010-12-27 świetna autor: scheherazade

Bim bom to gra o dźwiękach wg opisu na pudełku dla dzieci od 4tego roku życia. Ja tę grę kupiłam dla niespełna dwuletniego dziecka. I ono, i ja jesteśmy grą zachwycone, ja jednak z małym ale - musiałam dziecku mówić co jest narysowane na żetonach, bo niektórych rysunków nie było w stanie rozpoznać (troszkę karykaturalne) i umiejscowić w wiedzy, którą już ma.

Zaproponowane opcje gry są dla tych starszych dzieci, dla młodszych wystarczy zabawa w nazywanie źródeł dźwięków (krowa, świnka, rower, skrzypce itd.), połączona z pokazywaniem przez mamę/tatę/itd. obiektów na kolorowej planszy lub na żetonach. Inna sprawdzona przeze mnie opcja to prosta zabawa w odnajdywanie przez dziecko żetonów po podaniu przeze mnie nazwy lub samodzielne wydawanie dźwięków (tu miałam ograniczony repertuar ;P).

Wykonanie: eleganckie, dość trwałe tekturowe plansze i żetony, płyta nagrana bez zarzutu (7 ścieżek dźwiękowych po ponad 10 minut każda, zawierających nagrane dźwięki miasta/przedszkola/wsi/filharmonii w różnej kolejności), instrukcja z propozycją trzech zabaw dla dzieci.

Podsumowując- mam tylko dwa zastrzeżenia do tej gry: stanowczo za mało jest dźwięków (mam nadzieję, że wydawca skusi się na dalsze części np. związane tylko z instrumentami muzycznymi) i te rysunki są zbyt karykaturalne w i tak już sztucznym świecie.
Jednak naprawdę warto kupić!