gry planszowe dla dzieci > Kajko i Kokosz - Wyprawa śmiałków
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Kajko i Kokosz - Wyprawa śmiałków

Kajko i Kokosz - Wyprawa śmiałków

Wyprawa na drugi kraniec jeziora.

cena:

79.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Egmont

wersja językowa: polska

Opis


Celem gry jest dotarcie na drugą stronę jeziora. Gracze muszą w przemyślany sposób budować kładki z kamieni i pni drzew oraz przewidywać plany rywali. Każdy błąd kończy się mokrą kąpielą w jeziorze. Wygra gracz, któremu uda się najszybciej dotrzeć po kładkach na drugi brzeg jeziora.

Każda runda rozpoczyna się od wyboru pięciu z trzynastu dostępnych akcji, które gracz planuje wykonać w danej rundzie. Jeżeli którejś z akcji nie będzie w stanie wykonać, jego pionek wpada do wody i wraca na swój brzeg.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-02-05 Bombowa ! autor: monga

To gra przy której świetnie będą bawić się dorośli wraz z dziećmi, to gra przy której z pewnością sami dorośli mogą bawić się bardzo dobrze.

Jakiśczas temu grałam w niemiecką wersję tej gry - Drachen Delta i gra bardzo mi się spodobała. Szukałam jej w sklepach z grami, ale w Polsce nie była nigdzie dostępna. Na Wyprawę Śmiałków jak się pojawiła w pierwszej chwili nie zwróciłam uwagi, skojarzyła mi się z kontynuacją gry Kajko i kokosz - Wielki wyścig. Gdy przypadkiem dowidziałam się od kogoś, że to polskie wydanie gry Drachen Delta byłam zachwycona - nie tylko grę można kupić teraz wszędzie, ale w dodatku w tak świetnej i bliskiej memu dzieciństwu oprawie graficznej - Kajka i Kokosza.

Na planszy znajdują się pola - kamienie rozmieszone w różnej odległości od siebie. Każdy z graczy dysponuje zestawem kładek, które są różnej długości. Należy posługując się kładkami ułożyć trasę, która pozwoli nam przedostać się na drugi brzeg - kto to zrobi jako pierwszy - wygrywa. Nie jest to takie proste, bo do dyspozycji mamy określone akcje - takie jak usunięcie kładki przeciwnikowi, położenie kładki, przemieszczenie kładki itp. itd. - ale te same opcje mają przeciwnicy, i jeżeli będzie nam za dobrze szło na pewno postarają się o to, żeby przestało ;) Do tego jest jeszcze jedno utrudnienie - przed położeniem kładki nie można przymierzyć czy będzie pasowała pomiędzy 2 kamienie, na które chcemy ją położyć - jeżeli okaże się za krótka mamy pecha po prostu.

Gorąco grę polecam, dla rodzin z dziećmi na pewno będzie to wspaniała zabawa. Dla starszych graczy, którzy lubią lekkie, proste, przyjemne gry prawie imprezowe ale nie do końca polecam ją również :)