gry planszowe dla dzieci > Tańczące Jajeczka
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Tańczące Jajeczka

Tańczące Jajeczka

Kto będzie w stanie zebrać największą ilość jajek?

cena:

62.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 5 lat

wydawca: Haba

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Złapałeś tańczące jajeczka? Dobrze, teraz biegaj wokół stołu z jajeczkiem pod twoją pachą, bądź między kolanami.. Kiedy jajeczko upadnie, gra dobiega końca. Uważajcie na złodziei jajeczek!  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-12-03 Jajeczna zabawa autor: scheherazade

Gra składa się z 9 gumowych jajek, 1 drewnianego jajka, oraz 2 dużych kostek: akcji (czerwona) i celu (biała). Czerwona kość wskazuje na akcje, które należy wykonać:
- gracz, który jako pierwszy złapie czerwoną kość, otrzymuje jajko
- gracz, który zapieje jako pierwszy, otrzymuje jajko
- gracze wstają ze swoich krzeseł i obiegają stół dookoła, kto jako pierwszy wróci na swoje miejsce, ten otrzymuje jajko
- gracz, który rzucał kością musi zawołać „koo, koo, koooo!” i otrzymuje jajko
- gracz spuszcza na środek stołu gumowe jajko, które trzeba złapać – kto je złapie jako pierwszy, ten staje się jego właścicielem
- gracze muszą milczeć, kto przez przypadek zapieje, ten traci jedno ze zdobytych jaj.
Po zdobyciu jajka, gracz musi dodatkowo rzucić białą kością. Wskazuje ona miejsce, w którym należy je umieścić np. pod brodą, pod pachą, między kolanami, itd. i w tych miejscach trzeba je trzymać do końca gry, czy się stoi, czy siedzi, czy biega.
To gra ćwicząca spostrzegawczość, refleks, sprawność fizyczną, zręczność i koncentrację. To również pozycja pełna humoru, nastrajająca pozytywnie, z dużym ładunkiem zdrowych emocji. Nadaje się na grę imprezową, w wąskim gronie, przy której można odpocząć od trudów dnia codziennego. Jest grą, która spodoba się dzieciom i dorosłym. Jest to też gra niebezpieczna, bo gumowe jajka skaczą czasem w złych kierunkach - trzeba więc pochować wszystko co się może stłuc.
Polecam.