gry planszowe dla dzieci > Legendy Polskie
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Legendy Polskie

Legendy Polskie

Czy znasz polskie legendy?

cena:

37.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Axel

wersja językowa: polska

Opis


Dawno, dawno temu... Tak zaczyna się wiele legend polskich. Czy wszystkie pamiętamy? I w jakiej wersji? Bardzo często opowieści mają wiele wariantów, a w każdym jest ziarenko prawdy. Smoka wawelskiego pokonał Skuba czy Dratewka, czy śpiący rycerze drzemią pod Giewontem do dziś, czy Twardowski przechytrzył diabła? Na te pytania i wiele innych związanych z legendami znajdziesz odpowiedź w naszej grze. Gracze mają za zadanie rozwikłać zagadki 16 legend z różnych zakątków Polski. Aby tego dokonać należy zebrać kolekcję odpowiednich kart - legend. Z zebranymi kartami musimy dotrzeć do miejsca, z którym związana jest legenda i przedstawić ją - opowiedzieć lub przeczytać z załączonej książeczki, specjalnie opracowanej na potrzeby tej gry. Zwycięża osoba, która rozwiąże najwięcej zagadek.

Zawartość pudełka:

  • plansza 69 kart
  • 8 pionków
  • kostka
  • książeczka opisująca 16 legend
  • instrukcja

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-03-28 frajda i dla maluchów i ich opiekunów autor: Bartosz Żołnierkiewicz

Ciekawa pozycja. Uważam ją za bardzo cenną o tyle, iż z jednej strony świetnie realizuje cele edukacyjne (zresztą również wobec dorosłych graczy), ciekawi maluchy (choć mniej ogarnięte albo mniejsze dzieci mogą się nużyć z czasem), a zarazem dzięki umiarkowanej złożoności zasad - wciąga dorosłych.
Jak wspomniałem, zasady jak na grę familijną, czy wręcz dziecięcą są dość skomplikowane. Oczywiście już najdalej nastolatek nie będzie miał trudności w ich zrozumieniu, lecz okoliczność ta sprawia, że kilkuletnie dzieci muszą grać z kimś starszym. Jednak bez obaw, to właśnie owa złożoność zasad sprawia, że również dorośli bawią się znakomicie (np. różne barwy pól - podczas gdy wylądowanie na każdej z kategorii oznacza podjęcie innych czynności; dostatecznie duża liczba legend i różne możliwości ich skompletowania - poprzez ułożenia 2, 3 albo 4 kart na raz (co jest różnie punktowane) przy czym w razie ułożenia legendy z tylko dwóch kart inny gracz może ją uzupełnić; czy wreszcie poprzez możliwość wymieniania się (w oznaczonych sytuacjach) kartami z innym graczem).
W dodatku okoliczność, iż w razie ułożenia legendy z 3 lub 4 kart należy ją opowiedzieć lub odczytać z instrukcji (która zawiera na prawdę obszerne przytoczenie baśni) pozwala na pewną swobodę i urozmaicenie - także z przymrużeniem oka.
Jest to doskonała metoda na łatwe i przyjemne przekazanie czegoś wartościowego młodszym, w dodatku patriotyczny temat (obecnie nieco zakurzany), którego zaszczepianie uważam za niezbędne, jest dodatkowym atutem za zakupem tej pozycji.
Pozycja solidna w bardzo przystępnej cenie, wykonanie dobre i ładne. Nie dałem 5 punktów, bo te należą się wyłącznie tytułom porywającym.