gry planszowe dla dzieci > Skubane kurczaki
GRY DLA DZIECI
logo przedmiotu Skubane kurczaki

Skubane kurczaki

Kto jako pierwszy oskubie pozostałe kurczaki wygrywa.

cena:

89.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 4 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Zoch
projektant: Klaus Zoch

wersja językowa: polska

Opis


U nas na podwórzu zazwyczaj jest bardzo spokojnie, ale... nie dziś! Zapanowało niesłychane zamieszanie, bo kurczaki wymyśliły nową zabawę. Biegają po podwórzu co sił w nogach i zabierają sobie nawzajem pióra! Zwycięży kurczak, który jako pierwszy oskubie pozostałe kurczaki. Jednak szansę na wygranie ma tylko ten, kto dobrze zna wszystkie zakamarki podwórza. Jeśli zaś kurczak jest mało spostrzegawczy i ma słabą pamięć, inne w mig go oskubią z piór, zostawiając goły kuper!  Zawartość pudełka 24 jajka 12 płytek 4 kurczaki (2 kurki i 2 koguciki) 4 pióra instrukcja  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-02-25 rewelacja autor: Agnieszka Błaziak

Gra rewelacyjna. Rozbudowane menory, które dzięki kolorowej formie i pomysłowej koncepcji jest niezwykle atrakcyjne dla dzieciaków.
dodano: 2012-01-17 polecam autor: Ewa Stachowiak

Grę kupiłam zachęcona opisem i pozytywnymi recenzjami i nie rozczarowałam się. Gra jest bardzo ładnie wykonana (chociaż pudełko o wiele większe niż zawartość), rysunki urocze, zabawne, śliczne są też drewniane figurki kurczaków. Jest to gra typu memo, ćwicząca pamięć, tylko o wiele ciekawsza i zajmująca. Gramy w nią rodzinnie z dziećmi (3.5 i 5.5 lat). Moim dzieciom najbardziej podoba się wyrywanie piór z kuprów kiedy uda im się prześcignąć kurczaka, który jest przed nimi. Wygrywa ten, kto ma najlepszą pamięć. Podsumowując - gra zabawna, efektowna, solidnie wykonana, wielkim plusem dla nas jest też to, że razem z mężem gramy w nią z przyjemnością, bez przymusu. Fajna gra rodzinna, godna polecenia.
dodano: 2011-02-13 rewelacja autor: Slanek

Rewelacyjna gra, obowiązkowy tytuł wśród dzieci. Określiłbym je jako rozbudowana wersja Memory, ale to rozbudowanie daje jej powera. Moje córki uwielbiają tą grę, mogą ograć rodziców jak chcą i kiedy chcą. Nie wiem jak one to robią (dzieci mają świetną pamięć). Gra sprawdza się na jako świetny wstęp na spotkanie z grami planszowymi. A przy tym dzieci uczą się spostrzegawczości, koncentracji uwagi, gra na 10-15 minut, w wielu wariantach od 2 do 4 osób.
dodano: 2010-02-22 skubane te kurczaki autor: scheherazade

Niejedna osoba z uśmiechem wspomina dziecięce zabawy na podwórkach z ptactwem domowym: karmienie, oglądanie, gonienie, zbieranie piórek i poślizgi na odchodach. Zabawy te stały się tematem gry "Zicke Zacke Huehnerkacke", która doczekała się polskiego wydania. Chwała wydawcy za znalezienie alternatywnego tytułu gry - bo kto chciałby mieć na półce coś z
kupką w tytule? Wykonanie gry jest zachwycające: począwszy od figurek kurczaków a skończywszy na kolorowych płytkach z obrazkami nawiązującymi tematyką do życia kuraków.

Celem gry jest zdobycie wszystkich piór przeciwników dzięki dobrej pamięci i szczęściu. Przebieg rozgrywki jest bardzo prosty. Po odpowiednim rozstawieniu płytek toru wyścigu, by przesunąć własnego kurczaka o pole dalej należy znaleźć pasującą płytkę wśród płytek tworzących podwórko (gra typu memory). Przeskoczenie napotkanej figurki przeciwnika jest równoznaczne z odebraniem mu pióra/piór. Czas trwania gry zależy od tego, jak dobrą pamięć mają gracze - jeśli poziom jest wyrównany to się znacznie wydłuża.

Gra jest przeznaczona dla dzieci, jednak dorośli też się przy niej świetnie bawią. Muszę jednak przyznać, że na myśl o wytrawnych małych graczach z doskonałą pamięcią, owi dorośli zaczynają panikować ;-). Dla wyrównania sił trzeba więc trochę poćwiczyć. Płytki z obrazkami można też wykorzystać do rozwijania wyobraźni dziecięcej i rozbudowywania słownictwa choćby poprzez wymyślanie różnych historyjek związanych z danym motywem, opisywanie rysunków, zgadywanie na podstawie opisu co dany obrazek przedstawia.