gry planszowe tradycyjne > Madżong (Grapet)
GRY TRADYCYJNE
logo przedmiotu Madżong (Grapet)

Madżong (Grapet)

Tradycyjna dalekowschodnia rozrywka

cena:

149.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 4
wiek: od 6 lat

wydawca: Grapet

wersja językowa: polska

Opis


Madżong to pochądzaca z Chin gra dla 4 osób. Celem gry jest wyłożenie Madżonga, czyli zebranie układu złożonego z jednej pary oraz czterech trójek (lub czwórek) kamieni.Do gry używa się specjalnego kompletu 144 płytek podobnych do płytek domina, ale oznaczonych w sposób nardziej przypominający karty do gry. Płytki ustawia się w formie muru, z którego gracze dobierają płytki do ręki. Kazdy z graczy widzi tylko część płytek z muru. W trakcie gry płytki są również odrzucane przez graczy na środek stołu, skąd mogą je pobierać pozostali. Istnieją również alternatywe reguły gry, dzięki którym rozgrywka staje się mniej lub bardziej losowa. Wszystkie oparte są oczywiście na podstawowym zestawie płytek. Do zestawu dołączamy polską instrukcję Zawartośc opakowania 144 kamienie5 kostekliczmanyinstrukcja   

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Madżong (Grapet):



Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2018-02-26 Bardzo dobry zestaw za niewielką cenę autor: Borin

Kamienie są bardzo dobrej jakości. Zestaw zawiera dodatkowe kamienie Red Dora do Mahjonga Riichi. Patyczki i wskaźnik wiatru są bardzo dobrej jakości. Tak samo pudełko jak na taki zestaw jest bardzo przyzwoite.

Kamienie mogą się wydać małe, ale jest to standardowy rozmiar japońskiego mahjonga.

Instrukcję do gry powinno się od razu wyrzucić i poszukać zasad w internecie.

Bardzo cenie sobie ten zakup.
dodano: 2011-12-16 fenomenalna gra, dobry zestaw. autor: Katarzyna Maczkowska


Pierwszą najważniejszą informacją która mogłaby pojawić się w opisie tego zestawu jest fakt iż jest on przygotowany głównie z myślą o mahjongu japońskim Riichi (Dodatkowe czerwone piątki, za to brak kamieni pór roku).

Mahjong jest grą fenomenalną, o bardzo bogatej tradycji na wschodzie, i co ciekawe, pewnej tradycji w Polsce (podobno gra była bardzo popularna u nas po roku 1925). Jest to najogólniej mówiąc połączenie remika i pokera (definitywnie mahjong jest grą hazardową). Gra wciąga, jest piękna i magiczna. Nie bez powodu układanie mahjonga w Japoni było symbolem stworzenia świata. Gra łączy elementy taktyki i szczęścia, i jak w wielu grach tradycyjnych, od doświadczenia graczy zależy ile potrzeba szczęścia, a ile należy pogłówkować.

Proponowany tu zestaw zawiera bardzo dobrej jakości kamienie, bardzo estetycznie wykonane i odporne. Znaki są wycięte, a nie tylko namalowane, mają dobrze dobrane kolory. Ośmielę się stwierdzić nawet że są lepsze niż w wielu droższych zestawach. Kamienie są plastikowe. Niektórzy wolą bambusowe (tardycyjnie wykonywano mahjong z bambusa i kości), ale ja uważam że cięższe plastikowe są poręczniejsze. Bambusowe poza tym szybko się niszczą. Kamienie podczas mieszania wydają piękny dźwięk (co tradycyjnie nazywane jest "ćwierkaniem wróbli").

Jednak kamienie mają jedną podstawową wadę. Nie posiadają "ułatwiaczy" w postaci cyferek arabskich w rogu kamienia. Z jednej strony sprawia to że kamienie wyglądają bardziej oryginalnie, ascetycznie, jednak w praktyce oznacza to nieustanne korzystanie ze ściągawek. Koła i bambusy, a nawet smoki nie sprawiają problemu, lecz wyuczenie się na pamięć znaków wiatrów i liczb nie jest łatwa. Chociaż dodaje to pewnego smaku grze.

Pewnym mankamentem jest opakowanie, które jest niestety niskiej jakości i w porównaniu ze świetnie wykonanymi kamieniami wypada bardzo słabo. Jest to jednak coś na co można przymknąć oko w zestawie za taką cenę. Osobiście postarałem się o własnoręcznie zrobione pudełko na kamienie, ale wiem że nie każdego bawią prace ręczne.

Bardzo dużym problemem jest instrukcja. To tragiczne nieporozumienie, i jeżeli ktoś chce zgłębić tą grę, niech nawet nie traci na nią czasu. instrukcja zawiera fragmenty zasad różnych odmian mahjonga w dość przypadkowym układzie. Nie ukrywajmy że mahjong jest skomplikowaną grą (choć istnieją warianty uproszczone), i nie da się jego zasad wyjaśnić w niewielkiej broszurce. Na szczęście bardzo łatwo rozwiązać ten problem, gdyż istnieją w internecie bardzo dobre, oficjalne zasady mahjonga, świetnie przetłumaczone i klarownie wyjaśnione (myślę, że nie będzie to spam gdy polecę czytelnikowi stronę Polskej Ligi Mahjonga).

Ogólnie, mimo że sam korzystam obecnie wyłącznie z kamieni i sztonów z rzeczonego zestawu, gorąco go polecam! Widziałem kilka zestawów droższych, i żaden nie miał tak świetnie wykonanych kamieni. Zazwyczaj miały po prostu ładniejsze opakowanie, a chyba nie to jest sednem tej gry. Co do instrukcji, nie widziałem jeszcze zestawu z sensownie wyjaśnionymi zasadami, i nie ma się co dziwić; o tej grze pisano grube podręczniki. Polecam wszystkim którzy chcą zapoznać się z tą piękną i szlachetną grą.
dodano: 2010-06-08 Bardzo dobre autor: womike

Mahjong to nie pasjans-piramidka, z której klocki składa się parami.

To bardziej złożona gra, w której biorą udział cztery osoby. Jest dynamiczna, wymagająca nieustannego planowania, zmian "ręki", komponowania wysoko punktowanych układów specjalnych.

Lata tradycji, wielość odmian, kamienie używane do gry, czy, jak wspomniano wcześniej, terminologia, tworzą rzeczywiście specyficzny klimat spotkania przy grze.

Proponowana tutaj japońska wersja, jest dobrze wykonana. Mocne, odporne na zniszczenie i "aktywne użytkowanie" kamienie znakomicie sprawdzają się podczas rozgrywki. Ich rozmiar, mniejszy od standardowych, sprawia, że można zestaw zabrać w teren.
W naszym kraju gra ta nie jest na tyle popularna, co w na innych kontynentach, więc potrzebna nam jest bardziej szczegółowa instrukcja. W Azji Madżong jest sprzedawany, tak jak u nas np. szachy – sam zestaw, bez żadnych książeczek czy opisów, gdyż wszyscy wiedzą, jak w to grać. Niestety, opis dołączony do wydania polskiego pozostawia wiele do życzenia. Jest bardzo ogólny, zdawkowy, pełen nieścisłości, nie wyjaśnia też wątpliwych sytuacji w czasie gry. Nie zawiera wielu zagadnień, np związanych z układami specjalnymi, przerwaniami gry, bardziej skomplikowanego liczenia punktów, użycia bonusowych kamieni, nie wspominając o strategii. Dołączona instrukcja jest bardzo okrojoną instrukcją wersji chińskiej, choć sam zestaw jest odmianą japońską (zawiera m.in. „czerwone piątki”).

Aby bardziej wniknąć w zawiłości Madżonga, trzeba jednak poszukać wskazówek w Internecie. Na szczęście pojawia się coraz więcej stron czy instrukcji poświęconych tej grze. Najczęściej są one w języku angielskim, choć i po polsku sporo już można znaleźć.

Gra wspaniała, warta polecenia. Znakomita gra towarzyska, którą można łatwo przekształcić w rozgrywkę z nutką hazardu.
dodano: 2009-10-10 autor: Tabska

Znakomita tradycyjna gra o wielowiekowym rodowodzie pochodząca z Chin.
Szczególnie miła dla oka egzotyczna estetyka, mieszanka zabawy i filozofii Wschodu oraz "tajemniczy" i piękny język używany w czasie rozgrywki stwarzają po wyłożeniu kamieni niezwykłą aurę.

W proponowanym zestawie ( jest to odmiana japońska madżonga - aktualnie najbardziej popularna) są świetnie wykonane kamienie do gry, bardzo ładne, z ciężkiego, solidnego plastiku, praktycznie niezniszczalne.

Gorąco polecam tę świetną i wciągającą grę, angażującą głowę i rozwijającą zdolności lingwistyczne ;)
dodano: 2009-03-16 autor: desarek

Pierwowzor gry dolaczonej do systemu operacyjnego Vista. Osoby, ktore z nudow wkrecily sie w te gre, powinny zakupic sobie te gre. Duzo wiekszy fun niz na komputerze!